Dosar nr. 835/89/2024 înregistrat la Tribunalul Vaslui
Informații Dosar nr. 835/89/2024
Stadiu procesual: Fond | Materie: Litigii cu profesioniştii | Obiectul dosarului: ordonanţă de plată - XXX / art.1014 CPC ş.u.
Data inregistrarii dosarului: 17 aprilie 2024 | Data ultimei modificari: 25 octombrie 2024
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: A. P. D. I. A. J. V.
Pârât: U. A. T. C. P.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 835/89/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul VASLUIStadiu procesual: Fond
- Data: 14 iunie 2024Ora: 11:00Complet: - CF 5 bisSolutie: Admite cererea Pronuntata in data de 14 iunie 2024Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 14 iunie 2024Rezumat:
Admite cererea formulată de creditoarea Asociaţia pentru XXX a XXX (ADIV), reprezentată legal prin preşedinte XXX, având sediul procesual ales în vederea comunicării actelor de procedură la Cabinet de XXX, în calitate de reprezentant convenţional, cu sediul în..., în cont XXX-Teritorială comuna Perieni, prin autoritatea sa executivă, cu sediul în XXX, judeţul Vaslui.
Obligă debitoarea la plata către creditoare a sumei de XXX lei, reprezentând taxa de salubrizare pe care o datorează conform XXX, Acordului financiar privind modul de gestionare a plăţilor în cadrul proiectului XXX de Management al XXX în judeţul Vaslui pentru perioada XXX.04.2024.
Fixează termen pentru executarea obligaţiei de plată 30 zile de la data comunicării prezentei ordonanţe.
Obligă debitoarea să achite creditoarei suma de XXX cu titlu de cheltuieli de judecată.
Cu drept de a formula cerere în anulare pentru debitoare, în termen de 10 zile de la comunicare, care se va depune la XXX.
Pronunţată, astăzi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. - Data: 12 iunie 2024Ora: 11:00Complet: - CF 5 bisSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 12 iunie 2024Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțăriiData document: 12 iunie 2024Rezumat:
Din lipsa de timp pentru a delibera, amana pronuntarea la data de XXX, data la care solutia va fi pusa la dispozitia XXX prin mijlocirea grefei instantei - Data: 30 mai 2024Ora: 11:00Complet: - CF 5 bisSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 30 mai 2024Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțăriiData document: 30 mai 2024Rezumat:
Din lipsa de timp pentru a delibera, amana pronuntarea la data de XXX, data la care solutia va fi pusa la dispozitia XXX prin mijlocirea grefei instantei - Data: 23 mai 2024Ora: 11:00Complet: - CF 5 bisSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 23 mai 2024Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 23 mai 2024Rezumat:
Din lipsa de timp pentru a delibera, amana pronuntarea la data de XXX, data la care solutia va fi pusa la dispozitia XXX prin mijlocirea grefei instantei