Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 2476/90/2019 înregistrat la Tribunalul Valcea



Informații Dosar nr. 2476/90/2019
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Data inregistrarii dosarului: 26 septembrie 2019 | Data ultimei modificari: 6 aprilie 2022
Părțile din dosar și calitatea acestora
Creditor: D. G. R. A. F. P. C. R. I. C. S. P. A. L. A. J. A. F. P. V.
Debitor: S. V. A. S.
Creditor: P. M. D.
Creditor: C. G.
Lichidator: G. A. I.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 2476/90/2019Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul VALCEAStadiu procesual: Fond
  1. Data: 28 martie 2022Ora: 10:50
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Alte soluţii Pronuntata in data de 28 martie 2022
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 28 martie 2022
    Rezumat:
    În baza art.174 din Legea nr. XXX;Dispune închiderea procedurii falimentului şi radierea debitoarei din registrul comerţului. Onorariul lichidatorului în sumă de XXX se va achita din fondul de lichidare. Cu apel.
  2. Data: 14 februarie 2022Ora: 10:50
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 februarie 2022
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 14 februarie 2022
    Rezumat:
    Pentru convocarea părţilor, prin BPI, cu menţiunea că se va discuta propunerea practicianului în insolvenţă privind închiderea procedurii falimentului societăţii debitoare.
  3. Data: 13 decembrie 2021Ora: 11:00
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 decembrie 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 13 decembrie 2021
    Rezumat:
    Pentru cont XXX.
  4. Data: 20 septembrie 2021Ora: 11:20
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 20 septembrie 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 20 septembrie 2021
    Rezumat:
    Pentru cont XXX.
  5. Data: 24 mai 2021Ora: 10:50
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 24 mai 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 24 mai 2021
    Rezumat:
    Pentru cont XXX.
  6. Data: 15 februarie 2021Ora: 11:00
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 15 februarie 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 15 februarie 2021
    Rezumat:
    Acordă termen pentru cont XXX şi pentru a se analiza, de către creditori, oportunitatea formulării unei eventuale acţiuni în răspundere.
  7. Data: 16 noiembrie 2020Ora: 10:30
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 noiembrie 2020
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 16 noiembrie 2020
    Rezumat:
    Acordă termen pentru cont XXX.
  8. Data: 7 septembrie 2020Ora: 11:00
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Alte soluţii Pronuntata in data de 7 septembrie 2020
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 7 septembrie 2020
    Rezumat:
    În baza art.145 alin.1, lit.A pct.b şi c din XXX;XXX,cu sediul în Rm.Vâlcea,XXX.În temeiul art.145,alin.2,lit.b din Legea nr. XXX; Desemnează în calitate de lichidator judiciar pe XXX,cu XXX onorariu provizoriu,care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.64 din Legea nr. XXX:Dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare.Fixează termenul limită pentru înregistrarea creanţelor născute în cursul procedurii, la data de 26 octombrie 2020,termenul de verificare a creanţelor şi întocmire a tabelului suplimentar la data de 9 noiembrie 2020,termenul de înregistrare a contestaţiilor de 7 zile de la publicarea în BPI a tabelului suplimentar,termenul de soluţionare a contestaţiilor şi de întocmire a tabelului definitiv consolidat la data de 7 decembrie 2020.Dispune întocmirea de către administratorul special şi predarea către lichidatorul judiciar,în termen de maximum 5 zile de la intrarea în faliment, a unei liste cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora la data intrării în faliment, cu indicarea celor născute după deschiderea procedurii, a listei actelor şi operaţiunilor efectuate după data deschiderii procedurii.Fixează termenul maxim de predare a gestiunii la 21 septembrie 2020. Fixează termen de fond la data de 16 nov.2020.Dispune ca băncile la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acesta fără un ordin XXX lichidatorului.Dispune notificarea deschiderii procedurii de faliment debitorului,creditorilor şi XXX de pe lângă XXX,pentru efectuarea menţiunii,precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă.Cu drept de apel, în termen de 7 zile de la comunicare realizată prin publicare în XXX de Insolvenţă.Pronunţată în şedinţă publică azi,7 septembrie 2020, la XXX.
  9. Data: 22 iunie 2020Ora: 11:00
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 22 iunie 2020
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 22 iunie 2020
    Rezumat:
    Acordă termen pentru a se depune un eventual plan de reorganizare.
  10. Data: 13 aprilie 2020Ora: 10:30
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 aprilie 2020
    Rezumat:
    Suspendat de drept în baza art.42 alin.6 din Decretul privind instituirea stării de urgenţă pe teritoriul României, din 16 martie 2020.
  11. Data: 3 februarie 2020Ora: 10:30
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 3 februarie 2020
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 3 februarie 2020
    Rezumat:
    Având în vedere XXX a judecătorilor nr XXX din 21 ianuarie 2020, prin care s-a hotărât reluarea formei de protest adoptate prin XXX a judecătorilor, formă de protest constând în nesoluţionarea cauzelor, cu excepţia cauzelor urgente inserate în respectiva hotărâre, precum şi ţinând seama că prezenta cauză, prin prisma obiectului său, nu se regăseşte între cele apreciate ca fiind urgente, urmează să amâne judecarea cauzei.
  12. Data: 18 noiembrie 2019Ora: 10:30
    Complet: S1-Faliment
    Solutie: Alte soluţii Pronuntata in data de 18 noiembrie 2019
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 18 noiembrie 2019
    Rezumat:
    Admite cererea formulată de creditoarea XXX.Dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă faţă de debitoarea XXX cu sediul în Rm.Vâlcea,XXX. Desemnează în calitate de administrator judiciar pe XXX, cu un onorariu provizoriu de XXX.Fixează termenul limită pentru înregistrarea creanţelor împotriva averii debitoarei la data de 6 ian.2020,termenul de verificare şi întocmire a tabelului preliminar la 20 ian.2020,termenul de soluţionare a contestaţiilor şi întocmire a tabelului definitiv la 17 febr.2020.Convoacă prima şedinţă a adunării creditorilor la data de 27 ian.2020.Dispune ca administratorul judiciar să efectueze notificările prevăzute de art. 100 din Legea nr. XXX,din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii,în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii;în caz de neîndeplinire a atribuţiei,contul XXX către administratorul judiciar desemnat.Dispune ca băncile la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acesta fără un ordin XXX administratorului judiciar.Fixează termen de fond la data de 3 febr.2020.Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicare, realizată prin XXX de Insolvenţă. Pronunţată în şedinţă publică azi 18 nov.2019 la sediul XXX.