Dosar nr. 2287/90/2024 înregistrat la Tribunalul Valcea
Informații Dosar nr. 2287/90/2024
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr. XXX)
Data inregistrarii dosarului: 28 august 2024 | Data ultimei modificari: 4 iulie 2025
Părțile din dosar și calitatea acestora
Debitor: R. F. L. S.
Reprezentant legal: J. R.
Lichidator: C. I. D. I. Ş. O. A.
Creditor: D. C. A. J. A. F. P. V.
Creditor: W. I. S.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 2287/90/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul VALCEAStadiu procesual: Fond
- Data: 27 iunie 2025Ora: 10:00Complet: CI 2Solutie: Soluţionare Pronuntata in data de 27 iunie 2025Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 27 iunie 2025Rezumat:
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar.
În temeiul art. 174 alin.1 din Legea nr. XXX, XXX.
Dispune radierea debitorului din XXX.
Dispune plata onorariului lichidatorului judiciar în sumă totală de XXX, fără TVA din fondul de lichidare constituit conform art. 39 alin.4 din Legea nr. XXX temeiul art. 180 din Legea nr. XXX, prin închiderea procedurii, judecătorul sindic, lichidatorul judiciar şi persoanele care au asistat în procedură, sunt descărcaţi de orice îndatoriri cu privire la procedură, debitor şi averea sa, titulari de drepturi de preferinţă şi acţionari ori asociaţi.
În temeiul art. 179 din Legea nr. XXX, pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi tuturor creditorilor prin publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
Executorie.
Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la XXX.
Pronunţată astăzi, XXX.
Soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. - Data: 30 mai 2025Ora: 10:00Complet: CI 2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 30 mai 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 30 mai 2025Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX pentru a se cita creditorii prin BPI cu menţiunea că se va pune în discuţie raportul XXX - Data: 28 martie 2025Ora: 10:00Complet: CI 2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 28 martie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 28 martie 2025Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, pentru identifiocarea patrimoniului debitoarei şi întocmirea raportului final. - Data: 21 ianuarie 2025Ora: 11:00Complet: CI 2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 21 ianuarie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 21 ianuarie 2025Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, pentru cont XXX. - Data: 3 decembrie 2024Ora: 10:00Complet: CI 2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 3 decembrie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 3 decembrie 2024Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, pentru cont XXX. - Data: 10 septembrie 2024Ora: 11:30Complet: CI 2 - Camera consiliuSolutie: Încheiere Pronuntata in data de 10 septembrie 2024Tip solutie: Încheiere finalacameraconsiliuNumar document: XXXData document: 10 septembrie 2024Rezumat:
XXX., pentru deschiderea procedurii simplificate a insolvenţei.
Dispune deschiderea procedurii simplificate a insolvenţei împotriva debitoarei.
Desemnează lichidator judiciar provizoriu pe XXX, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu un onorariu provizoriu de XXX, până la prima adunare a creditorilor.
Dispune ridicarea dreptului de administrare al debitorului.
În temeiul art. 86 din Legea nr. XXX, dispune tuturor băncilor la care debitorul are deschise conturi să nu dispună de sume fără un ordin XXX lichidatorului judiciar.
În temeiul art. 99 din Legea nr. XXX,
Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei de către lichidatorul judiciar, creditorilor şi O.R.C. de pe lângă XXX, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, şi publicarea notificării într-un ziar de largă circulaţie şi în XXX de Insolvenţă.
Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. XXX temeiul art. 100 alin. (1) din Legea nr. XXX, se stabilesc următoarele termene, care vor fi cuprinse în notificarea ce se va comunica potrivit art. 99 alin. (1) din aceeaşi lege:
a) Fixează termenul limită pentru înregistrarea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei, la data de XXX;
b) Fixează termenul de verificare a creanţelor, de întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe, la data de XXX;
c) Fixează termenul de definitivare a tabelului creanţelor la data de XXX;
d) Stabileşte că prima şedinţă a adunării creditorilor debitoarei va avea loc la data de XXX.
Convocarea creditorilor pentru prima şedinţă a adunării creditorilor se va face de către lichidatorul ce a fost desemnat în cauză.
Fixează termen pentru depunerea raportului prevăzut de art. 97 din Legea nr. XXX la tabelul preliminar al creanţelor pot fi depuse la tribunal în termen de 7 zile de la data publicării tabelului în B.P.I.
În temeiul art. 39 din Legea nr. XXX,
Dispune deschiderea de către debitoare a unui cont XXX, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul XXX către lichidatorul judiciar.
În temeiul art. 76 din Legea nr. XXX, dispune comunicarea prezentei încheieri prin care s-a dispus deschiderea procedurii insolvenţei – procedura simplificată – împotriva debitoarei, către XXX. Vâlcea, pentru a se da eficienţă dispoziţiilor art. 75 din Legea nr. XXX temeiul art. 71 alin. (2) din Legea nr. XXX, opoziţiile pot fi depuse de creditori în 10 zile de la primirea notificării.
Acordă termen pentru cont XXX.
Executorie.
Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea încheierii către debitor, care se va depune la XXX.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin grefa instanţei, azi, XXX.