Dosar nr. 1655/30/2019 înregistrat la Tribunalul Timis
Informații Dosar nr. 1655/30/2019
Stadiu procesual: Fond | Materie: Litigii de muncă | Obiectul dosarului: drepturi băneşti
Data inregistrarii dosarului: 11 aprilie 2019 | Data ultimei modificari: 7 decembrie 2019
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: S. S. A. O. N. R. D. T. I. R. M. D. S. C. N.
Pârât: O. N. R. D. T.
Apelant RECLAMANT: S. S. A. O. N. R. D. T. I. R. M. D. S. C. N.
Intimat PARAT: O. N. R. D. T.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: S. S. A. O. N. R. D. T. I. R. M. D. S. C. N. | Data: 26 noiembrie 2019
Sedinte de judecata Dosar nr. 1655/30/2019Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel TIMISOARAStadiu procesual: Apel
- Data: 16 iulie 2020Ora: 10:00Complet: LA8Solutie: Schimbat în parte Pronuntata in data de 16 iulie 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 16 iulie 2020Rezumat:
Admite apelul declarat de către reclamantul XXX, reprezentat de Sindicatul „Scena al XXX din Timişoara, împotriva sentinţei civile nr. XXX, în cont XXX din Timişoara.
Schimbă în parte sentinţa apelată în sensul că admite în parte acţiunea reclamantului şi obligă pârâta la plata către acesta a diferenţelor salariale dintre salariul cuvenit, calculat potrivit dispoziţiilor legale care reglementează salarizarea personalului plătit din fonduri publice, prin raportare la nivelul salariului de bază care s-ar fi cuvenit în luna decembrie 2009, determinat conform sentinţei civile nr. XXX, rămasă irevocabilă prin XXX 1507/XXX pronunţată de XXX, sume ce vor fi actualizate cu indicele de inflaţie şi la care se va aplica dobânda legală de la data naşterii drepturilor şi până la achitarea lor efectivă, începând cu luna decembrie 2016 şi până la pronunţarea prezentei, XXX.
Păstrează dispoziţiile sentinţei apelate cu privire la respingerea excepţiei prescripţiei şi plata diferenţelor salariale pentru viitor.
Obligă pârâta la plata către reclamant a sumei de XXX cheltuieli de judecată efectuate în apel şi prima instanţă.
Definitivă.
Pronunţată în şedinţa publică, azi, 16.07. 2020. - Data: 25 iunie 2020Ora: 11:00Complet: LA8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 iunie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 25 iunie 2020Rezumat:
Apreciind necesar a se lămuri de către pârâta-intimată XXX din Timişoara dispoziţiile cont XXX în vigoare, respectiv OUG nr. XXX, va acorda un nou termen de judecată la data de 16 iulie 2020, ora 10.00 pentru când se va emite o adresă către instituţia pârâtă, prin care se va solicita comunicarea la dosarul XXX a Circularei nr. XXX, se va pune în vedere pârâtei intimate să precizeze, dacă la stabilirea în plată a nivelului maxim al salariului de bază, conform OUG nr. XXX, în urma analizei excepţiei de neconstituţionalitate prin XXX a XXX, au fost avute în vedere şi drepturile salariale calculate prin aplicarea OG nr. XXX, aprobată prin Legea
nr. XXX, drepturi recunoscute prin hotărâri judecătoreşti la nivel naţional.
În susţinerea precizărilor solicitate pârâta intimată va depune orice înscris pe care îl apreciază necesar. T: XXX, ora 10 - Data: 28 mai 2020Ora: 10:00Complet: LA8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 28 mai 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 28 mai 2020Rezumat:
Se va efectua adresa XXX ta de XXX, pentru perioada august-noiembrie 2016, intrucat aceasta perioada a fost omisă din situatia modului de calcul depus la dosar XXX data de XXX. - Data: 26 martie 2020Ora: 09:00Complet: LA8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 26 martie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 26 martie 2020Rezumat:
Termen preschimbat la 28 mai 2020. - Data: 16 martie 2020Ora: 09:00Complet: LA8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 martie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 16 martie 2020Rezumat:
Dispune preschimbarea termenului de judecată fixat la XXX pentru termenul de judecată din XXX, termen pentru care vor fi citate părţile.
Pronunţată în şedinţă publică, 16 martie 2020. - Data: 27 februarie 2020Ora: 09:00Complet: LA8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 februarie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 27 februarie 2020Rezumat:
În vederea comunicării către apelant a precizărilor depuse de intimată cu menţiunea de a indica care este cuantumul salariului cuvenit membrului de sindicat şi modalitatea de calcul al acestuia, precum şi a se solicita o serie de relaţii de la intimată, amână judecarea cauzei la 26 martie 2020. - Data: 30 ianuarie 2020Ora: 09:00Complet: LA8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 30 ianuarie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 30 ianuarie 2020Rezumat:
În vederea solicitării unor relaţii de la pârâta intimată, amână judecarea cauzei la 27 februarie 2020.
Sedinte la Tribunalul TIMISStadiu procesual: Fond
- Data: 18 octombrie 2019Ora: 9:00Complet: NC8LM-PISolutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 18 octombrie 2019Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 18 octombrie 2019Rezumat:
Respinge cererea - Data: 3 octombrie 2019Ora: 9:00Complet: NC8LM-PISolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 3 octombrie 2019Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 3 octombrie 2019Rezumat:
Amana pronuntarea la data de XXX - Data: 11 iulie 2019Ora: 9:00Complet: NC8LM-PISolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 iulie 2019Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 11 iulie 2019Rezumat:
Termen la XXX pentru indeplinire obligatii