Dosar nr. 74/84/2020 înregistrat la Tribunalul Salaj
Informații Dosar nr. 74/84/2020
Stadiu procesual: Apel | Materie: Asigurări sociale | Obiectul dosarului: alte cereri anularea Deciziei nr. XXXîncasate necuvenit cu titlu de prestaţii de asigurări sociale, emisă de XXXţeană de Pensii Sălaj
Data inregistrarii dosarului: 17 august 2020 | Data ultimei modificari: 12 noiembrie 2020
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Reclamant: F. C.
Intimat Pârât: X
Reclamant: F. C.
Pârât: X
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: F. C. | Data: 28 iulie 2020
Sedinte de judecata Dosar nr. 74/84/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CLUJStadiu procesual: Apel
- Data: 2 octombrie 2020Ora: 9:15Complet: A6Solutie: Nefondat Pronuntata in data de 2 octombrie 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 2 octombrie 2020Rezumat:
Respinge ca nefondat apelul declarat de reclamanta F.C. împotriva Sentinţei civile nr. XXXălaj pronunţată în dosarul nr. XXX, pe care o păstrează.
Definitivă.
Pronunţată la data 2.10.2020, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.
Sedinte la Tribunalul SALAJStadiu procesual: Fond
- Data: 15 iunie 2020Ora: 8:30Complet: COMPLET LM2Solutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 15 iunie 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 15 iunie 2020Rezumat:
Admite exceptia tardivitatii actiunii, exceptie invocata de parata C.J.P.S. prin intampinare. Respinge ca fiind tardiv introdusa actiunea reclamantei F.C. impotriva paratei C.J.P.S. pentru anularea deciziei nr. XXX - Data: 11 mai 2020Ora: 8:30Complet: COMPLET LM2Solutie: Termen preschimbat Pronuntata in data de 11 mai 2020Rezumat:
Se constată faptul că judecarea prezentei cauză civile este suspendată de drept conform prevederilor art.63 alin.11 din Decretul Preşedintelui României nr. XXXării de urgenţă pe teritoriul României publicat în XXX nr. XXXîntrucât nu are unul dintre obiectele prevăzute de art.1 din Hotărârea Colegiului de Conducere al Curţii de XXX nr. XXXşi adresei nr. XXXşi
Se dispune operarea în sistemul informatic ECRIS a suspendării de drept a judecării cauzei până la încetarea stării de urgenţă.
Prezenta rezoluÅ£ie se va ataÅŸa la dosarul XXX ÅŸi se va înr XXX ca ÅŸi document în aplicaÅ£ia ECRIS. - Data: 16 martie 2020Ora: 9:00Complet: COMPLET LM2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 martie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 16 martie 2020Rezumat:
Avand in vedere evolutia alarmantă a situatiei generate de răspândirea la nivel national a infectiei cu XXX – CoV – 2, evolutie ce a determinat adoptarea de către CNSSU a Hotărârii nr. XXX, în raport XXX declararea, de către Organizatia Mondială a Sănătatii, a epidemiei de Coronavirus ca pandemie ?i având în vedere Hotărârea XXX al Magistraturii nr. XXXărârea nr. XXXălaj nr XXX din XXX, toate cauzele fixate pentru termenul de judecată din XXX ora 8,30, completul LM2 vor fi amânate, fără prezenta părtilor, fără prezenta reprezentantilor legali si fără prezenta publicului, pentru data de XXX ora 8,30, termen pentru care urmează a fi citate părtile exclusiv prin mijloace electronice în dosar XXX unde este posibil iar in dosar XXX în care au fost dispuse măsuri la termenele de judecată anterioare acestea vor fi mentinute.