Dosar nr. 1614/84/2019 înregistrat la Tribunalul Salaj
Informații Dosar nr. 1614/84/2019
Stadiu procesual: Apel | Materie: Civil | Obiectul dosarului: pretenţii daune materiale şi morale
Data inregistrarii dosarului: 22 septembrie 2020 | Data ultimei modificari: 25 februarie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Reclamant: P. I. M.
Apelant Reclamant: P. A. A. P. R. L. P. I. M.
Apelant Pârât: X
Intimat Pârât: Å. M.
Reclamant: P. I. M.
Reclamant: P. A. A. P. R. L. P. I. M.
Pârât: X
Pârât: Å. M.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: P. A. A. P. R. L. P. I. M. P. I. M. | Data: 14 septembrie 2020
Tip: Apel | Parte declaratoare: X | Data: 10 septembrie 2020
Sedinte de judecata Dosar nr. 1614/84/2019Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CLUJStadiu procesual: Apel
- Data: 16 februarie 2021Ora: 13:00Complet: 4ASolutie: Declină soluÅ£ionarea cauzei Pronuntata in data de 16 februarie 2021Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 16 februarie 2021Rezumat:
XXX impotriva sentintei civile nr. XXX, in favoarea Sectiei a II - a Civila a Curtii de XXX. Definitiva. Pronuntata in sedinta publica din XXX. - Data: 20 ianuarie 2021Ora: 09:00Complet: 2ASolutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 20 ianuarie 2021Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 20 ianuarie 2021Rezumat:
ÃŽn temeiul art. 110 alin. 2 din Hot. C.S.M. nr. XXXă 2A ÅŸi-l trimite spre o nouă repartizare aleatorie. - Data: 26 noiembrie 2020Ora: 11:00Complet: 3ASolutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 26 noiembrie 2020Tip solutie: Încheiere abținereData document: 26 noiembrie 2020Rezumat:
Admite cererea de abţinere formulată de d-nele judecător V.R.C. şi C.M.C. în dosarul nr. XXX
Fără cale de atac.
Dată în camera de consiliu ÅŸi pronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică din XXX. - Data: 25 noiembrie 2020Ora: 8:30Complet: 2ASolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 noiembrie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 25 noiembrie 2020Rezumat:
Amână cauza pentru solutionarea declaratiei de abţinere formulată de doamna judecător R.C.V. şi doamna judecător C.M.C..
Sedinte la Tribunalul SALAJStadiu procesual: Fond
- Data: 16 iulie 2020Ora: 8:30Complet: F2 civilSolutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 16 iulie 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 16 iulie 2020Rezumat:
Admite în parte acÅ£iunea formulată de reclamantele P I M ÅŸi P A A cu domiciliu în_, prin reprezentant legal P I M, cu domiciliul XXX, cu sediul în_, înregistrată sub nr XXX având CUI_ ÅŸi intervenientul forÅ£at S M, XXX să plătească în favoarea reclamantei P I-M echivalentul în lei a sumei de XXX, la cursul BNR de la data plăţii, cu titlu de daune morale ÅŸi echivalentul în lei a sumei de XXX, la cursul BNR de la data plăţii, cu titlu de daune materiale.Obligă pârâta XXX să plătească în favoarea reclamantei P A A echivalentul în lei a sumei de XXX, la cursul BNR de la data plăţii, cu titlu de daune morale.Obligă pârâta să achite reclamantelor suma de XXX, cu titlu de cheltuieli de judecată.Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare, cererea în acest sens urmând a fi depusă la Tribunalul Sălaj.PronunÅ£ată, azi, 16 iulie 2020, prin punerea soluÅ£iei la dispoziÅ£ia părÅ£ilor prin mijlocirea grefei instanÅ£ei.ss/PreÅŸedinte, - Data: 2 iulie 2020Ora: 8:30Complet: F2 civilSolutie: Amână pronunÅ£area Pronuntata in data de 2 iulie 2020Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 2 iulie 2020Rezumat:
Amână pronunÅ£area pt. 2 săptămâni - Data: 4 iunie 2020Ora: 11:00Complet: F2 civilSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 iunie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 4 iunie 2020Rezumat:
Amână cauza pt.acvirarea dos.pena XXX al Parchet.de pe lângă Jud.Jibou; citarea interv.forţat Ş M cu menţ.personal la interog, pt.depunerea reprez.recl.să depună la dosar înscrisuri refer. lizibile ale autoturism.în care s-a aflat victima referitoare la data primei înmatric., rulaj şi numărul de proprietari - Data: 16 aprilie 2020Ora: 13:15Complet: F2 civilSolutie: Stare de urgenta Pronuntata in data de 16 aprilie 2020Rezumat:
Se constată faptul că judecarea prezentei cauză civile este suspendată de drept conform prevederilor art.63 alin.11 din Decretul Preşedintelui României nr. XXXării de urgenţă pe teritoriul României publicat în XXX nr. XXXîntrucât nu are unul dintre obiectele prevăzute de art.1 din Hotărârea Colegiului de Conducere al Curţii de XXX nr. XXXşi adresei nr. XXXşi
Se dispune operarea în sistemul informatic ECRIS a suspendării de drept a judecării cauzei până la încetarea stării de urgenţă.
Prezenta rezoluţie se va ataşa la dosarul XXX şi se va înr XXX ca şi document în aplicaţia ECRIS. - Data: 23 martie 2020Ora: 11:00Complet: F2 civilSolutie: Termen preschimbat Pronuntata in data de 23 martie 2020
- Data: 12 martie 2020Ora: 08:30Complet: F2 civilSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 martie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 12 martie 2020Rezumat:
Admite sesizarea din oficiu şi dispune preschimbarea termenului de judecată acordat pentru soluţionarea acţiunii formulate de reclamantele P.I.M.şi P.A.A. de la 23 martie 2020, la 16 aprilie 2020.
Dispune citarea părţilor.
Definitiva.
Pronunţată în şedinţă publică la sediul Tribunalului Sălaj, azi, 12 martie 2020.