Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 287/102/2021 înregistrat la Tribunalul Mures



Informații Dosar nr. 287/102/2021
Stadiu procesual: Apel | Materie: Litigii de muncă | Obiectul dosarului: contestaţie decizie XXX concediere
Data inregistrarii dosarului: 8 septembrie 2021 | Data ultimei modificari: 30 decembrie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat Reclamant: P. I. M.
Apelant Pârât: F. S.
Reclamant: P. I. M.
Pârât: S. F. S.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: F. S. | Data: 12 august 2021
Tip: Apel | Parte declaratoare: S. F. S. | Data: 12 august 2021

Sedinte de judecata Dosar nr. 287/102/2021Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel TARGUMURESStadiu procesual: Apel
  1. Data: 8 decembrie 2021Ora: 9:30
    Complet: C3LMASA
    Solutie: Respingere apel Pronuntata in data de 8 decembrie 2021
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 8 decembrie 2021
    Rezumat:
    XXX (cu sediul) împotriva sentinţei civile nr. XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi 8.12.2021.
Sedinte la Tribunalul MURESStadiu procesual: Fond
  1. Data: 30 iunie 2021Ora: 09:00
    Complet: CFma13
    Solutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 30 iunie 2021
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 30 iunie 2021
    Rezumat:
    Admite în parte acţiunea civilă formulată de reclamanta P.I.M. (cu CNP şi cu domiciliul) XXX. (cu datele de identificare).
    Anulează decizia XXX ă de pârâtă.
    Obligă pârâta la plata în favoarea reclamantei a unei despăgubiri egale cu drepturile salariale de care reclamanta a fost lipsită urmare a emiterii deciziei nr. XXX, calculată pentru perioada cuprinsă între data de XXX şi data rămânerii definitive a hotărârii judecătoreşti.
    Obligă pârâta la plata în favoarea reclamantei a unei despăgubiri egale cu diferenţele de drepturi salariale, diferenţe dintre salariul cuvenit pentru durata muncii de 8 ore/zi şi salariul plătit pentru durata muncii de 4 ore/zi, calculată pentru perioada cuprinsă între data de XXX şi data de XXX.
    La despăgubirile menţionate anterior se vor adăuga dobânda legală calculată de la data scadenţei fiecărei diferenţe şi până la plata efectivă a debitului, precum şi actualizarea în funcţie de rata inflaţiei calculată de la data scadenţei fiecărei diferenţe şi până la plata efectivă a debitului.
    Obligă pârâta la plata în favoarea reclamantei a compensaţiei băneşti pentru concediul de odihnă neefectuat aferent anilor 2018, 2019 şi 2020.
    Obligă pârâta la plata în favoarea reclamantei a sporului de 2% din salariul de bază pentru fiecare zi de sâmbătă şi duminică lucrate de aceasta în perioada în care a fost angajată la pârâtă.
    Respinge restul pretenţiilor reclamantei.
    Obligă pârâta la plata în favoarea reclamantei a sumei de XXX, cu titlu de cheltuieli de judecată.
    Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la XXX.
    Pronunţată azi, 30 iunie 2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei.
  2. Data: 16 iunie 2021Ora: 09:00
    Complet: CFma13
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 16 iunie 2021
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 16 iunie 2021
    Rezumat:
    Amana pronuntarea asupra sentintei pentru data de 30 iunie 2021, termen la care solutia va fi pusa la dispozitia XXX prin intermediul grefei instantei si la care pronuntarea se va face potrivit prevederilor art. 396 alin. 2 Cod procedura civila.
  3. Data: 2 iunie 2021Ora: 09:45
    Complet: CFma13
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 2 iunie 2021
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 2 iunie 2021
    Rezumat:
    Amana pronuntarea asupra sentintei pentru data de 16 iunie 2021, termen la care solutia va fi pusa la dispozitia XXX prin intermediul grefei instantei si la care pronuntarea se va face potrivit prevederilor art. 396 alin. 2 Cod procedura civila.
  4. Data: 5 mai 2021Ora: 10:00
    Complet: CFma13
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 5 mai 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 5 mai 2021
    Rezumat:
    Acorda un nou termen de judecata pentru administrarea probei testimoniala propusa de reclamanta.
  5. Data: 6 aprilie 2021Ora: 10:00
    Complet: CFma13
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 6 aprilie 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 6 aprilie 2021
    Rezumat:
    Acorda un nou termen de judecata pentru administrarea probei cu înscrisuri. Emiterea unei adrese catre societatea parata.