Dosar nr. 1779/100/2021 înregistrat la Tribunalul Maramures
Informații Dosar nr. 1779/100/2021
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr. XXX)
Data inregistrarii dosarului: 12 august 2021 | Data ultimei modificari: 15 aprilie 2024
Părțile din dosar și calitatea acestora
Debitor: S. K. S.
Lichidator: C. I. D. I. A. L.
Creditor: A. J. A. F. P. M. Î. B. M. D. C. N.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1779/100/2021Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul MARAMURESStadiu procesual: Fond
- Data: 11 aprilie 2024Ora: 09:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Admis Pronuntata in data de 11 aprilie 2024Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 11 aprilie 2024Rezumat:
Admite cererea formulată prin XXX, necontestat şi publicat în XXX de Insolven?ă nr. XXX, de către lichidatorul judiciar CII A.L. şi, în consecinţă:
În temeiul art. 174 alin. 1 din Legea nr. XXX, dispune închiderea procedurii falimentului privind debitoarea XXX.
Dispune radierea debitoarei din XXX.
Descarcă pe lichidatorul judiciar şi persoanele care l-au asistat pe parcursul derulării procedurii de faliment de orice îndatoriri şi responsabilită?i cu privire la procedură, inclusiv de fondul arhivistic al debitorului care nu a fost predat lichidatorului judiciar, debitor şi averea lui, creditori, titulari de garanţii, asociaţi.
În temeiul art. 39 alin. 4 din Legea nr. XXX, aprobă plata din Fondul de lichidare a sumei de XXX inclusiv TVA reprezentând retribuţie lichidator şi a cheltuielilor cu procedura efectuate de către lichidatorul judiciar.
Dispune notificarea prezentei sentinţe debitorului, creditorilor, XXX a XXX, XXX de pe lângă XXX, pentru efectuarea menţiunii de radiere, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolven?ă.
Executorie.
Cu drept de apel în termen de 7 zile de la publicare în XXX de Insolven?ă.
Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la XXX– Secţia a II – a Civilă, de cont XXX şi fiscal.
Pronunţată azi XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. - Data: 28 martie 2024Ora: 10:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 28 martie 2024Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 28 martie 2024Rezumat:
Amână pronunţarea soluţiei la data de XXX - Data: 14 septembrie 2023Ora: 10:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 septembrie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 14 septembrie 2023Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 4 mai 2023Ora: 09:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 mai 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 4 mai 2023Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, termen de cont XXX. - Data: 9 februarie 2023Ora: 10:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 februarie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 9 februarie 2023Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, termen de cont XXX. - Data: 10 noiembrie 2022Ora: 10:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 noiembrie 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 10 noiembrie 2022Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX termen de cont XXX - Data: 5 mai 2022Ora: 10:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 5 mai 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 5 mai 2022Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX. - Data: 10 februarie 2022Ora: 10:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 februarie 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 10 februarie 2022Rezumat:
termen de cont XXX - Data: 11 noiembrie 2021Ora: 10:00Complet: NCPC Complet specializat Falimente nr.8Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 noiembrie 2021Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 11 noiembrie 2021Rezumat:
termen de cont XXX - Data: 20 august 2021Ora: 9:00Complet: NCPC Complet Vacanta. Urgente- FondSolutie: Admis Pronuntata in data de 20 august 2021Tip solutie: HotarareintermediaraNumar document: XXXData document: 20 august 2021Rezumat:
XXX nr. XXX:
XXX,..........
În temeiul art. 145 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 1 din Legea nr. XXX, XXX,..........
În temeiul art. 145 alin. 2 din Legea nr. XXX dispoziţie tuturor băncilor la care debitorul are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără un ordin XXX judecătorului sindic sau al lichidatorului judiciar, obligaţia de înştiinţare a băncilor revenindu-i lichidatorului judiciar.
Dispune sigilarea bunurilor din averea debitorului, în sarcina lichidatorului judiciar.
Pune în vedere debitorului că este obligat să depună în 10 zile de la pronunţarea prezentei hotărâri, la dosarul XXX, actele şi informaţiile prevăzute la art. 67 alin. 1 din Legea nr. XXX următoarele termene limită:
a) termenul limită de depunere, de către creditori, a opoziţiilor la sentinţa de deschidere a procedurii - 15 zile de la notificare, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor, care nu va depăşi 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora;
b) termenul limită pentru înregistrarea cererii de admitere a creanţelor asupra averii debitorului – XXX;
c) termenul de verificare a creanţelor, de întocmire, afişare şi comunicare a tabelului preliminar de creanţe – XXX;
d) termenul de definitivare a tabelului creanţelor – XXX;
e) data primei şedinţe a adunării generale a creditorilor – XXX;
Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe C.I.I. XXX,............., care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din Legea nr. XXX temeiul art. 147 alin. 1 raportat la art. 71 alin. 2 din Legea nr. XXX, dispune ca lichidatorul judiciar să trimită o notificare, în condiţiile art. 100 din lege, privind intrarea debitorului în procedura falimentului prin procedura simplificată, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acestuia, tuturor creditorilor menţionaţi în lista depusă de debitor în conformitate cu art. 74 raportat la art. 67 alin 1 lit. c), debitorului şi oficiului registrului comerţului sau, după caz, registrului societăţilor agricole ori registrului asociaţiilor şi fundaţiilor în care debitorul este înmatriculat, pentru efectuarea menţiunii, instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul declarat la registrul comerţului, şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75 din Legea nr. XXX în vedere lichidatorului judiciar să efectueze în 60 de zile de la data pronunţării prezentei hotărâri inventarierea bunurilor debitorului, să întocmească şi să depună la dosar, în termen de 40 de zile de la desemnare, raportul XXX ăzut la art. 97 alin. 1 din Legea nr. XXX temeiul art. 39 din Legea nr. XXX, dispune deschiderea de către debitor a unui cont XXX bancară din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii; în caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul XXX către lichidatorul judiciar. Eventualele disponibilităţi băneşti vor fi păstrate într-un cont XXX.
Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. XXX, republicată şi dispune îndeplinirea formalităţilor privind menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai săi.
Pune în vedere lichidatorului judiciar să depună lunar la dosar XXX prevăzut de art. 59 alin. 1 din Legea nr. XXX cererea de deschidere a procedurii de insolvenţă formulată de creditoarea XXX A XXX în nume propriu, în baza mandatului de reprezentare emis de XXX a XXX – Napoca, XXX înregistrată în prezentul dosar, ca fiind declaraţie de creanţă.
Fixează termen administrativ de cont XXX continuării procedurii la 11 noiembrie 2021, ora 10, Complet specializat falimente nr. XXX, sala 78.
Executorie.
Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în XXX de Insolvenţă.
Cererea de apel se depune la XXX, secţia a II-a civilă de cont XXX şi fiscal.
Pronunţată azi, 20 august 2021, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
PREŞEDINTE,