Dosar nr. 141/93/2011 înregistrat la Tribunalul Ilfov
Informații Dosar nr. 141/93/2011
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Data inregistrarii dosarului: 2 decembrie 2011 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Creditor: D. G. A. F. P.
Debitor: S. M. 2. C. S. P. L. D. I. C. I.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 141/93/2011Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul ILFOVStadiu procesual: Fond
- Data: 8 mai 2012Ora: 09:00Complet: F7Solutie: Alte soluţii Pronuntata in data de 8 mai 2012Rezumat:
În baza art. 131 din Legea nr. XXXînchide procedura insolvenţei împotriva debitorului XXX, CUI XXX Comerţului Ilfov.
În baza art. 135 din lege, dispune notificarea prezentei hotarari catre Direcţiei Generale a Finanţelor XXX şi XXX Comerţului Ilfov, pentru efectuarea menţiunii.
Dispune plata către lichidatorul judiciar a sumei de 1058,XXX, reprezentând onorariu si cheltuieli de procedură, din fondul prevăzut la art. 4 alin. 4 din lege.
Cu recurs în 7 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică. - Data: 17 februarie 2012Ora: 09:00Complet: F7Solutie: Alte soluţii Pronuntata in data de 17 februarie 2012Rezumat:
Admite cererea formulata de creditoarea XXX temeiul art.33 alin.1 din legea XXX, dispune deschiderea procedurii simplificate de insolventa impotriva debitorului XXX.
Ridica dreptul de administrare al debitorului.
Numeste lichidator judiciar pe XXX, care va indeplini atributiile prevazute de art.25 din legea XXX, cu o retributie de XXX.
Pune in vedere lichidatorului judiciar prevederile art.252 din legea XXX si dispune mentionarea la registrul comertului a reprezentantilor permanenti.
Dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, asociatilor, tuturor bancilor unde debitorul are cont XXX, creditorilor, XXX de pe lânga XXX, pentru efectuarea mentiunii, notificare ce va cuprinde si urmatoarele termene:
• termen limita pentru depunerea creantelor 3.04.2012
• termenul de verificarea creantelor, întocmire, afisarea si comunicarea tabelului preliminar de creante – XXX • termen pentru afisarea tabelului definitiv – XXX • Fixeaza la data de XXX sedinta adunarii generale a creditorilor
Dispune deschiderea de catre debitor a unui cont XXX, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, in termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. In caz de neindeplinire a acestei obligatii, contul XXX.
In baza disp. art. 37 din legea XXX, dispune comunicarea prezentei hotarari Judecatoriei in a carei circumscriptie isi are sediul debitoarea si tuturor bancilor unde debitorul are cont XXX.05.2012
Definitivă şi executorie.
Cu recurs, în termen de 7 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX. - Data: 16 februarie 2012Ora: 09:00Complet: F7Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 16 februarie 2012Rezumat:
Amana pronuntarea cauzei la data de XXX. - Data: 19 ianuarie 2012Ora: 09:00Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 ianuarie 2012Rezumat:
Avand in vedere lipsa de procedura cu debitoarea, instanta amana judecarea cauzei si dispune citarea acesteia prin lichidator, la sediul indicat in certificatul constatator emis de ORC, cu copie actiune si acte.