Dosar nr. 4715/97/2023 înregistrat la Tribunalul Hunedoara
Informații Dosar nr. 4715/97/2023
Stadiu procesual: Apel | Materie: Asigurări sociale | Obiectul dosarului: recalculare pensie
Data inregistrarii dosarului: 23 octombrie 2025 | Data ultimei modificari: 30 aprilie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat Reclamant: T. M.
Apelant Pârât: C. J. D. P. H.
Reclamant: T. M.
Pârât: C. J. D. P. H.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: C. J. D. P. H. | Data: 18 septembrie 2025
Sedinte de judecata Dosar nr. 4715/97/2023Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel ALBAIULIAStadiu procesual: Apel
- Data: 14 mai 2026Ora: 10:00Complet: C7 - Apel civil
Sedinte la Tribunalul HUNEDOARAStadiu procesual: Fond
- Data: 4 iunie 2025Ora: 09:00Complet: C6 LM-ASSolutie: Admite cererea Pronuntata in data de 4 iunie 2025Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 4 iunie 2025Rezumat:
Admite acţiunea de asigurări sociale formulată de reclamantul XXX în cont XXX, în consecinţă:
Anulează decizia XXX acordarea pensie pentru limită de vârstă, emisă de pârât.
Obligă pe pârât să-i emită reclamantului o nouă decizie XXX acordare a pensie pentru limită de vârstă prin care să valorifice perioadele XXX – XXX – XXX, menţionate în adeverinţa nr. XXX, ca stagiu de cotizare realizat în condiţii speciale şi să determine punctajul mediu anual cu utilizarea stagiului complet de cotizare de 25 de ani.
Obligă pe pârât să-i plătească reclamantului suma XXX reprezentând cheltuieli de judecată.
Executorie de drept.
Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Apelul se depune la XXX.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, astăzi, 04 iunie 2025. - Data: 20 mai 2025Ora: 11:00Complet: C6 LM-ASSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 20 mai 2025Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 20 mai 2025Rezumat:
Pentru a da posibilitatea pârâtului să depună la dosar XXX scrise, raportat la înscrisurile depuse de către reclamant la prezentul termen, amână pronun?area la data de XXX. - Data: 23 octombrie 2024Ora: 09:00Complet: C6 LM-ASSolutie: Repus pe rol Pronuntata in data de 23 octombrie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 23 octombrie 2024Rezumat:
Cu ocazia deliberării, constată că XXX de Casaţie şi Justiţie a fost sesizată cu dezlegarea unei chestiuni de drept de către XXX(în dosarul nr. XXX), sens în care repune cauza pe rol în vederea discutării suspendării cauzei, raportat la dispoziţiile art. 2 alin. 3 din OUG nr. XXX - Data: 8 octombrie 2024Ora: 10:00Complet: C6 LM-ASSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 8 octombrie 2024Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 8 octombrie 2024Rezumat:
Pentru a da posibilitatea păr?ilor să depună la dosar XXX scrise, amână pronun?area la data de XXX.