Dosar nr. 1903/95/2008 înregistrat la Tribunalul Gorj
Informații Dosar nr. 1903/95/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Litigii de muncă | Obiectul dosarului: drepturi băneşti
Data inregistrarii dosarului: 2 februarie 2008 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: S. L. M. E. R.
Petent: S. L. E. R.
Petent: C. A.
Intimat: C. E. R.
Petent: X
Petent: X
Petent: R. I.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1903/95/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul GORJStadiu procesual: Fond
- Data: 3 iulie 2008Ora: 09:00Complet: C11Solutie: Admis fondRezumat:
Sentinţa civilă nr. XXX excepţia lipsei calităţii procesuale active a XXX "Minerul" XXX, invocată de petentă.
Respinge excepţiile inadmisibilităţii acţiunii şi prescripţiei dreptului la acţiune invocate de intimata XXX.
Admite acţiunea.
Constată nulă clauza prev.de art.142 alin.4 din CCM la nivel de unitate, aferentă anului 2007.
Obligă intimata să plătească petentei XXX pentru membrii săi, prima de vacanţă în cuantum de 75% din indemnizaţia brută de concediu de odihnă pentru anii 2005, 2006 şi 2007 - în sumele brute stabilite prin raportul XXX expertiză, ce au fost actualizate la data de XXX, urmând a fi actualizate la data plăţii.
Obligă intimata să plătească aceleiaşi petente pentru aceeiaşi salariaţi adaosul la salariu reprezentând cont XXX electrică pentru consumul casnic, respectiv 3600 XXX/salariat adică 300 kw/h/lună calculate la tariful standard de vânzare către populaţie în luna respectivă pentru lunile octombrie, noiembrie, decembrie 2007, în sume brute stabilite prin raportul XXX expertiză ce au fost actualizate la data de XXX, urmând a fi actualizate la data plăţii.
Obligă intimata la plata sumei de XXX către petenţi reprezentând cheltuieli de judecată.
Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţa publică din XXX la sediul XXX. - Data: 19 iunie 2008Ora: 09:00Complet: C11Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
se acordă termen la 03 iulie 2008 pentru observarea raportului de expertiză - Data: 29 mai 2008Ora: 09:00Complet: C11Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
se acordă termen la 19 iunie 2008 din lipsa raportului de expertiză - Data: 8 mai 2008Ora: 09:00Complet: C11Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
se amână cauza la 29 Mai 2008 din lipsa raportului de expertiză. - Data: 17 aprilie 2008Ora: 09:00Complet: C11Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
se acordă termen la 08 Mai 2008, se numeşte expert, se stabileşte onorariul, se stabilesc obiectivele, se va emite adresă către expertul desemnat prin care i se vor aduce la cunoştinţă dispoziţiile instanţei. - Data: 27 martie 2008Ora: 09:00Complet: C11Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
amânat la data de XXXîncuviinţându-se efectuarea unei expertize tehnice de specialitatea cont XXX, solicitându-se în acest sens listă cu experţi de la XXX de XXX de pe lângă XXX. - Data: 6 martie 2008Ora: 09:00Complet: C11Solutie: ÃŽncheiereRezumat:
amânat la data de 27 martie 2008 în vederea conexării altor cauze privind aceleaşi părţi, şi pentru a observa actele depuse la dosar XXX