Dosar nr. 718/63/2006 înregistrat la Tribunalul Dolj
Informații Dosar nr. 718/63/2006
Stadiu procesual: Apel | Materie: Comercial | Obiectul dosarului: rezoluţiune contract
Data inregistrarii dosarului: 13 iunie 2008 | Data ultimei modificari: 28 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Reclamant: S. M. S. P. O.
Intimat Pârât: S. S. I. S. C.
Reclamant: S. M. S. P. O.
Pârât: S. S. I. S. C.
Intimat: X
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 718/63/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CRAIOVAStadiu procesual: Apel
- Data: 30 septembrie 2008Ora: 08:30Complet: C4A - comercialSolutie: SoluţionareRezumat:
Respinge apelul ca nefondat. - Data: 2 septembrie 2008Ora: 08:30Complet: C4A - comercialSolutie: AmânatRezumat:
cerere amanare
Sedinte la Tribunalul DOLJStadiu procesual: Fond
- Data: 15 aprilie 2008Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: Respins fondRezumat:
Respinge acţiunea ca neîntemeiată.
Obligă reclamanta la plata către pârâtă a sumei de XXX cu titlu de cheltuieli de judecată.
Cu apel în 15 zile de la comunicare. - Data: 8 aprilie 2008Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea de reexaminare.
Exonerează expertul de plata amenzii în cuantum de XXX.
Irevocabilă. - Data: 25 martie 2008Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Acordă termen la 08 aprilie 2008 pentru lipsa raportului de expertiză, părţile având termenul în cunoştinţă.
Dispune repetarea adresei către expertul desemnat XXX, cu menţiunea de a depune la dosar XXX de expertiză dispus în cauză. - Data: 11 martie 2008Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Dispune repetarea adresei către expert desemnat XXX cu menţiunea de a efectua expertiza încuviinţată în cauză şi de a depune raportul XXX expertiză la dosarul XXX, în caz cont XXX sancţionat cu amendă judiciară potrivit dispoziţiilor Codului de procedură civilă.
Acordă termen la 25 martie 2008, pentru când părţile au termenul în cunoştinţă. - Data: 26 februarie 2008Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Acordă teremn la 11 martie 2008 pentru lipsa raportului de expertiză dispus în cauză.
Dispune repetarea adresei către expertul desemnat, cu menţiunea de a întocmi raportul XXX expertiză dispus în cauză, cu convocarea corespunzătoare a părţilor, în caz cont XXX sancţionat cu amendă judiciar. - Data: 5 februarie 2008Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
ÃŽn temeiul art. 108 indice 1 pct. 2 lit. c Cod proc. civ.,
Dispune sancţionarea expertului XXX cu amendă judiciară în cuantum de XXX şi darea sa în debit.
Dispune repetarea adresei către expert XXX cu menţiunea de a convoca părţile de aşa natură încât să faciliteze întâlnirea lor la locul unde se află autoturismul în litigiu.
Acordă termen la 26 februarie 2008 pentru întocmirea raportului de expertiză încuviinţat în cauză, părţile având termenul în cunoştinţă. - Data: 15 ianuarie 2008Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea de reexaminare formulată de expertul XXX, cu domiciliul XXX, str. XXXţa Unirii, bl. XXX, sc. 1, ap. XXX, jud. Dolj.
Dispune exonerarea expertului XXX de plata amenzii judiciare aplicate prin încheierea de şedinţă din data de XXX, în cuantum de XXX.
Irevocabilă. - Data: 4 decembrie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
ÃŽn temeiul art. 108 indice 1 pct. 2 lit. c Cod proc. civ.,
Dispune sancţionarea expertului XXX, cu amendă judiciară în cuantum de XXX şi darea în debit.
Acordă termen la 15 ianuarie 2008 pentru întocmirea raportului de expertiză dispus în cauză.
Dispune repetarea adresei către expert XXX, cu menţiunea de a întocmi raportul XXX expertiză încuviinţat în cauză.
Cu drept de reexaminare în termen de 15 zile de la comunicare. - Data: 30 octombrie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: AmânatRezumat:
Acordă termen la XXX pentru când se va repeta adresa XXX - Data: 25 septembrie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Acordă teremen la 30 octombrie 2007 având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus în cauză.
Dispune repetarea adresei către expert XXX, cu menţiunea de a efectua expertiza încuviinţată în cauză.
Dispune citarea reclamantei cu menţiunea de a depune la dosarul XXX originalul ordinului de plată nr. XXX, în caz cont XXX sancţionată cu amendă judiciară. - Data: 3 iulie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: AmânatRezumat:
Acordă termen la 25 septembrie 2007.
Se înaintează adresă expertului desemnat Rogozea remus pentru a efectua raportul XXX expertiză în cauza de faţă. - Data: 26 iunie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: AmânatRezumat:
Acordă termen la XXX. - Data: 19 iunie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de cons. juridic Manole N., pentru reclamantă, în vederea observării raportului de expertiză precum şi în vederea formulării, în scris, a unor eventuale obiecţiuni la raport.
Acordă termen la 26 iunie 2007 pentru când părţile au termen în cunoştinţă. - Data: 22 mai 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Acordă termen la 19 iunie 2007 având în vedere lipsa raportului de expertiză dispus în cauză.
Dispune repetarea adresei către expert desemnat Pletzea Şt. Lucian, cu menţiunea de a întocmi şi depune la dosar XXX de expertiză încuviinţat în cauză. - Data: 10 aprilie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Acordă termen la XXX pentru când părţile au termen în cunoştinţă.
Dispune repetarea adresei către expertul desemnat Pletea Şt. Lucian cu menţiunea de a întocmi şi depune la dosar XXX de expertiză, în caz cont XXX sancţionat cu amendă potrivi prevederilor art. 108 indice 1 lit. c Cod proc. civ. - Data: 20 februarie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Dispune efectuarea unei adrese expertului desemnat Pletea Şt. Lucian, cu domiciliul XXX. Craiova, cart. Br. lui Novac, bl. XXX, sc. 1, ap. 3, jud. Dolj, pentru a efectua raportul XXX expertiză dispus în cauză, prin care urmează a se stabili care este cauza apariţiei defecţiunii la autoturismul marca Peugeot şi dacă acest defect este datorat unei exploatări tehnice necorespuzătoare.
Acordă termen la 10 aprilie 2007 în vederea efectuării raportului de expertiză dispus în cauză.
Pune în vedere reclamantei, prin reprezentant, ca până la termenul stabilit de instanţă să depună la dosar XXX achitării onorariului provizoriu expert în cuantum de XXX, în sarcina sa. - Data: 16 ianuarie 2007Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Ia act că reclamanta renunţă la capătul de cerere privind plata sumei de XXX cu titlu de daune.
Uneşte cu fondul excepţia invocată de pârâtă cu privire la neexecutarea obligaţiilor cont XXX.
Admite cererea privind efectuarea expertizei tehnice având ca obiective:
1. Care este cauza apariţiei defecţiunii la autoturism?
2. Dacă acest defect este datorat unei exploatări necorespunzătoare din punct de vedere tehnic.
Stabileşte onorariu provizoriu expert în cuantum de XXX.
Dispune înaintarea unei adrese BLETJ pentru a ne înainta lista cu 6 experţi tehnici - auto.
Acordă termen la 20 februarie 2007 pentru când părţile au termen în cunoştinţă. - Data: 28 noiembrie 2006Ora: 09:00Complet: C3COMSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Încuviinţează cererea de amânare a cauzei formulată de cons. juridic Manolea N, pentru reclamantă, pentru a observa întâmpinarea formulată de pârâtă şi comunicată la acest termen.
Acordă termen la 16 ianuarie 2007 pentru când părţile au termen în cunoştinţă.