Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 438/63/2009 înregistrat la Tribunalul Dolj


Informații Dosar nr. 438/63/2009
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei
Data inregistrarii dosarului: 15 ianuarie 2009 | Data ultimei modificari: 28 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Debitor: S. D. I. S. P. L. J. C. Ş.
Debitor: S. D. I. S.
Lichidator: I. 2. S.
Intimat: O. R. C. D. P. L. T. D.
Intimat: J. C.
Creditor: A. F. P. C.
Intimat: D. D.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 438/63/2009Istoric sedinte si solutii pronuntate
Ședințe la Tribunalul DOLJ
Stadiu procesual: Fond
  1. Data: 22 octombrie 2009Ora: 12:00
    Complet: C4F
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite cererea lichidatorului judiciar.
    În temeiul art.131 Legea nr. XXX;
    Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei XXX, cu sediul în XXX, str. XXX, bl. XXX,sc.1, ap.11, jud. Dolj.
    Dispune radierea debitoarei din registrul comerţului.
    În temeiul art.136 din lege,
    Descarcă pe lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi cu privire la procedură.
    În temeiul art.135 din lege,
    Dispune notificarea prezentei sentinţe debitoarei, creditorilor, administratorului socialXXX de pe lângă XXX, precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
    În temeiul art.4 din legea nr. XXX, dispune eliberarea sumei de XXX către lichidatorul judiciar, din fondul de lichidare aflat la dispoziţia UNPIR, sumă reprezentând cheltuieli de procedură avansate (XXX) şi remuneraţie.
    Definitivă.
    Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
  2. Data: 10 septembrie 2009Ora: 12:00
    Complet: C4F
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Acordă termen la XXX.
  3. Data: 28 mai 2009Ora: 12:00
    Complet: C4F
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Dispune înregistrarea tabelului definitiv cuprinzând obligaţiile debitoarei XXX la grefa tribunalului şi afişarea acestuia, în copie, la uşa instanţei.
    Acordă termen la data de 10 septembrie 2009 pentru cont XXX.
  4. Data: 14 mai 2009Ora: 12:00
    Complet: C4F
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Ia act de raportul XXX de lichidatorul judiciar INSOLVENŢA 2007 SPRL, desemnat să administreze procedura insolvenţei debitoarei XXX.
    Dispune înregistrarea tabelului preliminar cuprinzând obligaţiile debitoarei la grefa tribunalului, afişarea în copie la uşa instanţei, urmând ca lichidatorul judiciar să facă dovada comunicării acestuia către debitoare.
    Acordă termen la data de 28 mai 2009 pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi afişarea tabelului definitiv.
  5. Data: 30 aprilie 2009Ora: 12:00
    Complet: C4F
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Acordă termen la data de 14 mai 2009 pentru ca lichidatorul judiciar să depună la dosarul XXX raport şi tabelul preliminar.
  6. Data: 5 martie 2009Ora: 12:00
    Complet: C4F
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite cererea debitoarei XXX, prin lichidator XXX.
    În temeiul art. 32 alin. 1 din Legea privind procedura insolvenţei,
    Dispune deschiderea procedurii simplificare de insolvenţă împotriva debitoarei XXX, cu sediul în XXX, str. XXX, bl.A4, sc.1, ap.11, jud. Dolj.
    Pune în vedere debitoarei ca în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii să depună actele şi informaţiile prevăzute de art. 28 alin. 1 din lege.
    În temeiul art. 34 din Legea privind procedura insolvenţei,
    Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe Insolvenţa 2007 SPRL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din lege, cu o retribuţie provizorie de XXX lunar.
    În temeiul art. 61 din Legea privind procedura insolvenţei,
    Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei, creditorilor şi XXX de pe lângă XXX, în vederea efectuării din oficiu a menţiunii precum şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
    Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la XXX.
    Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la XXX.
    Fixează termenul pentru depunerea eventualelor contestaţii la XXX şi pentru soluţionarea acestora şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la XXX.
    Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către lichidatorul judiciar şi publicarea într-un ziar de largă circulaţie.
    Fixează termen la data de XXX pentru depunerea raportului prev. de art. 20 alin. 1, lit. b si art. 59.
    În temeiul art.113 din lege,
    Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare.
    În temeiul art.3 pct.26 din Legea nr. XXX convocarea adunării generale a asociaţilor de către lichidatorul judiciar, în termen de 20 de zile de la deschiderea procedurii, pentru desemnarea administratorului special.
    În temeiul art. 4 din Legea privind procedura insolvenţei,
    Dispune deschiderea de către debitoare a unui cont XXX, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a obligaţiei, contul XXX către lichidatorul judiciar.
    Dispune comunicarea sentinţei către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei şi tuturor băncilor unde aceasta are deschise conturi.
    Definitivă. Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
  7. Data: 22 ianuarie 2009Ora: 12:00
    Complet: C4F
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Dispune citarea lichidatorului cu menţiunea de a face dovada plăţii taxei judiciare de timbru în valoare de XXX şi a timbrului judiciar în sumă de XXX, urmând să facă şi dovada existenţei pasivului societăţii debitoare.
    Acordă termen la data de 05 martie 2009.