Dosar nr. 181/119/2018 înregistrat la Tribunalul Covasna
Informații Dosar nr. 181/119/2018
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Contencios administrativ ÅŸi fiscal | Obiectul dosarului: anulare act administrativ
Data inregistrarii dosarului: 4 mai 2018 | Data ultimei modificari: 1 octombrie 2018
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat: M. A. I.
Intimat: M. A. I.
Recurent Reclamant: P. F.
Intimat Pârât: X
Intimat Pârât: P. E. Å. A. I. C.
Reclamant: P. F.
Pârât: X
Pârât: X
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: P. F. | Data: 23 aprilie 2018
Sedinte de judecata Dosar nr. 181/119/2018Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel BRASOVStadiu procesual: Recurs
- Data: 18 septembrie 2018Ora: 11:00Complet: Recurs C2 nouSolutie: cu casare Pronuntata in data de 18 septembrie 2018Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 18 septembrie 2018Rezumat:
DECIDE
18 septembrie 2018
Admite recursul formulat de recurentul reclamant XXX împotriva sentinţei civile nr. XXXţată de XXXţia civilă, sentinţă pe care o casează în parte, în ce priveşte cererea având ca obiect anularea Dispoziţiei emisă de Şeful XXX nr. XXXşi în consecinţă:
Trimite spre rejudecare aceleiaşi instanţe cererea având ca obiect anularea Dispoziţiei Şefului XXX nr. XXX
Menţine restul dispoziţiilor sentinţei recurate în ce priveşte cererea reclamantului având ca obiect suspendarea executării Dispoziţiei Şefului XXX nr. XXX
Definitivă.
PronunÅ£ată în condiÅ£iile art. 396 alin. 2 C.pr.civ., astăzi, 18 septembrie, 2018. - Data: 11 septembrie 2018Ora: 11:00Complet: Recurs C2 nouSolutie: Amână pronunÅ£area Pronuntata in data de 11 septembrie 2018Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 11 septembrie 2018Rezumat:
Amână pronunÅ£area cauzei la data de XXX, în condiÅ£iile art.396 alin.2 Cpc. - Data: 21 august 2018Ora: 10:00Complet: RV4 (2018)Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 21 august 2018Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 21 august 2018Rezumat:
Având în vedere cererea de amânare formulată de consilierul juridic Mocanu Răzvan – Daniel, în calitate de reprezentant convenÅ£ional al intimatului pârât XXX pentru imposibilitate de reprezentare, aceasta fiind justificată prin documentul anexat, urmează să o admită în temeiul dispoziÅ£iilor art. 222 Cod procedură civilă, va repartiza dosarul XXX iniÅ£ial învestit pentru data de XXX sala 232, ora 11,00- RC.2 nou. - Data: 24 iulie 2018Ora: 10:00Complet: RV2 (2018)Solutie: ÃŽncheiereTip solutie: Încheiere de sedințăData document: 24 iulie 2018Rezumat:
DISPUNE: Admite cererea de sesizare a Curţii Constituţionale a României cu soluţionarea excepţiei de neconstituţionalitate a dispoziţiilor art. 59 alin. 1 şi art. 62 indice 8 din Legea nr. XXX, cerere formulată de recurentul reclamant XXX.
În temeiul dispoziţiilor art. 29 alin. 4 din Legea nr. XXXşi funcţionarea Curţii Constituţionale:
Dispune sesizarea Curţii Constituţionale a României cu soluţionarea excepţiei de neconstituţionalitate a dispoziţiilor art. 59 alin. 1 şi art. 62 indice 8 din Legea nr. XXX
Fără cale de atac.
Respinge cererea de suspendare a judecării cauzei, formulată de recurentul reclamant XXX.
Stabileşte termen de judecată la XXX.
PronunÅ£ată în ÅŸedinţă publică, azi, XXX. - Data: 10 iulie 2018Ora: 10:00Complet: RV1 (2018)Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 10 iulie 2018Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 10 iulie 2018Rezumat:
pentru introducerea în cauză potrivit disp art. 78 alin 2 Cpc a XXX în calitate de emitent a Ordinului M.A.I. nr. XXXă termen la data de XXX Prorogă punerea în discuÅ£ie a excepÅ£iilor invocate în prezenta cauză pentru termenul acordat - Data: 19 iunie 2018Ora: 11:00Complet: Recurs C2 nouSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 iunie 2018Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 19 iunie 2018Rezumat:
Pune în vedere intimatului pârât XXX să depună la dosar în copie conform cu originalul Ordinului M.A.I. nr. XXXărei nelegalitate a fost invocată de recurentul reclamant;
Se citează recurentul reclamant cu menţiunea de a formula punct de vedere cu privire la introducerea în cauză a ministrului XXX- emitent al actului administrtiv pentru care a invocat excepţia de nelegalitate;
Se comunică intimatului pârât Palade cele două note prin care au fost invocate excepţiile de neconstituţionalitate şi nota prin care a fost invocată excepţia de nelegalitate a Ordinului M.A.I. nr. XXXă termen la data de 10,07.2018 ora 10, complet RV! pentru când se citează toate părţile
Sedinte la Tribunalul COVASNAStadiu procesual: Fond
- Data: 5 aprilie 2018Ora: 11:00Complet: CC1Solutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 5 aprilie 2018Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 5 aprilie 2018Rezumat:
Respinge ca neîntemeiată cererea formulată şi modificată de reclamantul XXX, în cont XXX pârâţii Inspectoratul de Poliţie judeţean Covasna şi XXX, comisar – şef de poliţie, şeful XXX, având ca obiect suspendarea dispoziţiei nr. XXXă de şeful Inspectoratului de Poliţie judeţean Covasna.
Respinge ca inadmisibilă cererea formulată şi modificată de reclamant împotriva pârâţilor având ca obiect anularea dispoziţiei nr. XXXă de şeful Inspectoratului de Poliţie judeţean Covasna.
Fără cheltuieli de judecată. - Data: 29 martie 2018Ora: 09:00Complet: CC2Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 martie 2018Tip solutie: Încheiere recuzareData document: 29 martie 2018Rezumat:
Admite excepţia de netimbrare a cererii de recuzare invocată din oficiu.
Anulează ca netimbrată cererea de recuzare formulată de reclamantul XXX, împotriva doamnei judecător XXX. - Data: 15 martie 2018Ora: 11:00Complet: CC1Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 15 martie 2018Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 15 martie 2018Rezumat:
Trimite cauza la completul desemnat pentru soluţionarea incidentului procedural ivit în cauză, în vederea soluţionării cererii de recuzare formulată în cauză de către reclamantul XXX.
Pune în vedere reclamantului XXX să-şi timbreze de îndată cererea de recuzare formulată în cauză cu 100 de lei în baza art. 9 lit. a din OUG nr. XXX, sub sancţiunea anulării cererii ca netimbrată, cu posibilitatea formulării cererii de reexaminare cu privire la cuantumul stabilit şi cu posibilitatea formulării cererii de ajutor public judiciar.