Dosar nr. 1369/119/2017 înregistrat la Tribunalul Covasna
Informații Dosar nr. 1369/119/2017
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Contencios administrativ ÅŸi fiscal | Obiectul dosarului: pretentii
Data inregistrarii dosarului: 14 martie 2018 | Data ultimei modificari: 11 iunie 2018
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat Reclamant: O. G. C.
Recurent Pârât: X
Intimat Chemat în garanţie: X
Reclamant: O. G. C.
Pârât: X
Chemat în garanţie: X
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: X | Data: 27 februarie 2018
Tip: Recurs | Parte declaratoare: X | Data: 27 februarie 2018
Sedinte de judecata Dosar nr. 1369/119/2017Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel BRASOVStadiu procesual: Recurs
- Data: 22 mai 2018Ora: 11:00Complet: Recurs C2 nouSolutie: MenÅ£ine hotărârea atacata Pronuntata in data de 22 mai 2018Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 22 mai 2018Rezumat:
Respinge recursul formulat de pârâta ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢXXX împotriva sentinţei civile nr. XXXţată de XXX, secţia civilă în dosarul XXX nr. XXX, pe care o menţine.
Obligă recurenta pârâtă la plata sumei de XXX către intimatul reclamant XXX cu titlu de cheltuieli de judecată în recurs.
Definitivă.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, XXX.
Sedinte la Tribunalul COVASNAStadiu procesual: Fond
- Data: 9 februarie 2018Ora: 09:00Complet: CC13Solutie: Admite cererea Pronuntata in data de 9 februarie 2018Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 9 februarie 2018Rezumat:
Respinge excepţia inadmisibilităţii.
Respinge excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei Administraţia Judeţeană a Finanţelor XXX.
Admite cererea principală formulată de reclamantul XXX, în cont XXX pârâta Administraţia Judeţeană a Finanţelor XXX.
Admite cererea de chemare în garanţie formulată de pârâta Administraţia Judeţeană a Finanţelor XXX împotriva chematei în garanţie Administraţia Fondului pentru Mediu.
Obligă pârâta Administraţia Judeţeană a Finanţelor XXX la plata către reclamant a sumei de XXX cu titlu de restituire timbru de mediu plătit potrivit chitanţei seria TS256 nr. XXX, precum şi la plata dobânzii fiscale aferentă sumei de mai sus, începând cu data plăţii –XXX şi până la data restituirii efective.
Obligă pârâta Administraţia Judeţeană a Finanţelor XXX la plata către reclamant a sumei de XXX cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxa judiciară de timbru şi onorariul apărătorului ales.
Obligă chemata în garanţie Administraţia Fondului pentru Mediu la plata către pârâta Administraţia Judeţeană a Finanţelor XXX a sumei de XXX cu titlu de restituire timbru de mediu plătit potrivit chitanţei seria TS256 nr. XXX, precum şi la plata dobânzii fiscale aferentă sumei de mai sus, începând cu data plăţii –XXX şi până la data restituirii efective.
Obligă chemata în garanţie Administraţia Fondului pentru Mediu la plata către pârâta Administraţia Judeţeană a Finanţelor XXX a sumei de XXX cu titlu de cheltuieli de judecată.
Cu drept de recurs – ce se depune la XXXîn termen de 15 zile de la comunicare.
PronunÅ£ată prin punerea soluÅ£iei la dispoziÅ£ia părÅ£ilor prin mijlocirea grefei instanÅ£ei, azi, XXX. - Data: 26 ianuarie 2018Ora: 09:00Complet: CC13Solutie: Amână pronunÅ£areaTip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 26 ianuarie 2018Rezumat:
Amână pronunÅ£area în cauză la data de 09 februarie 2018, soluÅ£ia urmând a fi pusă la dispoziÅ£ia părÅ£ilor prin mijlocirea grefei instanÅ£ei. - Data: 15 decembrie 2017Ora: 09:00Complet: CC13Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 15 decembrie 2017Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 15 decembrie 2017Rezumat:
Amânat în vederea citării chematei în garanţie cu menţiunea că s-a admis în principiu cererea de chemare în garanţie formulată de pârâta precum şi cu menţiunea că are obligaţia de a formula întâmpinare faţă de cererea de chemare în garanţie până la următorul termen de judecată, conform art.74 alin.(3) NCPC.