Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 630/1371/2009 înregistrat la Tribunalul Comercial Mures



Tribunalul Comercial Mures Adresa: Targu Mures strada Justitiei, nr. 1 jud. Mures, Localitate: Mures, Județ: Mures Telefon: 0265-262010, Fax: 0265-311827, E-mail: tr-mures-comercial@just.ro
Jurisprudență Tribunalul Comercial Mures


Informații Dosar nr. 630/1371/2009
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Data inregistrarii dosarului: 1 iunie 2011 | Data ultimei modificari: 19 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat Debitor: S. D. G. S. P. L. J. C. H. I.
Recurent Creditor: M. A. D. G. A. F. P. M.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: M. A. D. G. A. F. P. M. | Data: 11 mai 2011

Sedinte de judecata Dosar nr. 630/1371/2009Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel TARGUMURESStadiu procesual: Recurs
  1. Data: 27 octombrie 2011Ora: 8:30
    Complet: C2RC
    Solutie: Respingere recurs Pronuntata in data de 27 octombrie 2011
    Rezumat:
    Respinge recursul.
Sedinte la Tribunalul Comercial MURESStadiu procesual: Fond
  1. Data: 23 februarie 2011Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Legea 64/1995 privind procedura reorganizării şi falimentului Pronuntata in data de 23 februarie 2011
    Rezumat:
    Admite propunerea înaintată de lichidatorul judiciar XXX, cu sediul în Tg. Mureş, XXX, nr. XXX, ap. 3, jud. Mureş, având număr de înr XXX în RSP 0323, CUI XXXÎn temeiul art.131 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune închiderea procedurii insolvenţei debitoarei XXX. „DIMARO GRUP†S.R.L., cu sediul în Sâncraiul de Mureş, Str. Delureni, nr. XXX, jud Mureş, înregistrată la Registrul comerţului sub nr. XXX, CUI XXX comerţului.
    În temeiul art.136 din Legea privind procedura insolvenţei, descarcă lichidatorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi.
    În temeiul art.135 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Mureş, XXX Comerţului de pe lângă XXXş.
    Cu drept de recurs în 7 zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţa publică din 23 februarie 2011.
  2. Data: 17 februarie 2011Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 17 februarie 2011
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 23 februarie 2011.
  3. Data: 25 noiembrie 2010Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 noiembrie 2010
    Rezumat:
    pentru citarea părţilor prin BPI pentru dezbaterea raportului cu propunerea de închidere a procedurii.
  4. Data: 9 septembrie 2010Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Termen stabilit la data de 25 noiembrie 2010, orele 12,00.
  5. Data: 27 mai 2010Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    termen stabilti la data de 9.09.2010, orele 12,00.
  6. Data: 15 aprilie 2010Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Stabileşte un nou termen în procedură, la data de 27 mai 2010, orele 12, 00.
    Pronunţată în şedinţa publică din 15 Aprilie 2010.
  7. Data: 25 februarie 2010Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    termen stabiit la XXX, orele 12,00.
  8. Data: 14 ianuarie 2010Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    termen stabilit la data de XXX, orele 12,00.
  9. Data: 26 noiembrie 2009Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    termen stabilit in procedură la data de XXX.
  10. Data: 22 octombrie 2009Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    termen stabilit la XXX.
  11. Data: 8 octombrie 2009Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Confirmă în calitate de lichidator judiciar al debitoarei XXX., societatea profesională de practicieni în insolvenţă XXX,cu sediul în Tg.Mureş, B-dul pandurilor nr. XXX, jud. Mureş cu o remuneraţie fixă de XXX pe trimestru dar care să nu depăşească valoarea a trei salarii medii pe economie.
    Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţa publică din 08 octombrie 2009.
  12. Data: 17 septembrie 2009Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Acordă un nou termen în procedură la data de 22 OCTOMBRIE 2009.
    Menţine dispoziţiile încheierii anterioare.
  13. Data: 20 mai 2009Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite cererea formulată de debitoarea S.C. „DIMARO GRUP†S.R.L., cu sediul în Sâncraiul de Mureş, Str. Delureni, nr. XXX, jud. Mureş, înregistrată în Registrul comerţului sub nr. XXX, XXX, pentru deschiderea procedurii insolvenţei în formă simplificată.
    În temeiul art.33 alin 6 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă împotriva debitoarei S.C. „DIMARO GRUP†S.R.L., cu sediul în Sâncraiul de Mureş, Str. Delureni, nr. XXX, jud. Mureş, înregistrată în Registrul comerţului sub nr. XXX, CUI XXXÎn temeiul art. 34 coroborat cu art. 11 alin. 1 lit.c din Legea privind procedura insolvenţei, numeşte lichidator provizoriu pe XXX, cu sediul în Tg. Mureş, XXX, nr. XXX, ap. 3, jud. Mureş, având număr de înr XXX în RSP 0323, XXX, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20, 25 din lege, cu o retribuţie provizorie stabilită la o cotă de 10% din totalul sumelor încasate ca urmare a demersurilor efectuate, la care se adaugă un cuantum fix echivalent cu dublul venitului mediu pe economie
    În temeiul art. 61 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune notificarea deschiderii procedurii debitorului, creditorilor şi XXX Comerţului, prin XXX de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii în temeiul art. 61 din Legea privind procedura insolvenţei.
    În temeiul art. 107 alin. 2 din Legea privind procedura insolvenţei dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare ale debitoarei.
    În termen de 10 zile de la deschiderea procedurii debitoarea este obligată să depună la dosarul XXX actele şi informaţiile prevăzute la art. 28. alin.- 1 din Lege.
    Potrivit art. 37 din Lege, dispune comunicarea prezentei sentinţe către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei declarat la registrul comerţului.
    În baza art. 37 coroborat cu art. 25 lit.l din Lege, pune în vedere lichidatorului să comunice prezenta sentinţă tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi.
    În baza art. 59 din Legea nr. XXX, lichidatorul judiciar va întocmi şi va depune la instanţă la data de 2 iulie 2009 un raport XXX cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia insolvenţei debitoarei, cu menţionarea persoanelor care le-ar fi imputabilă
    Fixează termenul limită pentru depunerea declaraţiilor de creanţă la 20 iulie 2009.
    Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 20 august 2009.
    Fixează termenul pentru depunerea contestaţiilor 7 septembrie 2009, termen pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la 17 septembrie 2009 şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 23 septembrie 2009.
    Şedinţa adunării creditorilor va avea loc în termen de 5 zile de la data afişării tabelului preliminar.
    Stabileşte în sarcina lichidatorului obligaţia de a publica hotărârea adunări generale a creditorilor în Buletinul procedurilor de insolvenţă, urmând ca ulterior împlinirii termenului de depunere a contestaţiilor – de 3 zile de la data publicării, să depună la dosar XXXă hotărâre, împreună cu dovada publicării, în vederea aplicării dispoziţiilor art. 19 alin. 3 şi 4, coroborat cu art. 11 alin. 1 lit.d din Legea nr. XXX, astfel cum a fost modificată prin O.U.G.nr. XXX trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către lichidatorul judiciar.
    In temeiul art.4 din Legea privind procedura insolvenţei, dispune deschiderea de către debitor a unui cont XXX, în termen de 2 zile de la notificarea deschiderii procedurii. În caz de neîndeplinire a atribuţiei, contul XXX către lichidatorul judiciar.
    Stabileşte primul termen în procedură pentru data de 17 septembrie 2009.
    Cu drept de opoziţie pentru creditori în termen 15 zile de la notificare.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 20 mai 2009.
  14. Data: 14 mai 2009Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amânare pronunţare la data de XXX.
  15. Data: 10 aprilie 2009Ora: 12:00
    Complet: C5 sindice
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    termen stabilit la data de 14 mai 2009 pentru citarea debitoarie si emiterea unei adrese in temeiul disp.art.28 din legea nr. XXX
✔ Urmărește dosar Ξ Printează