Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 750/117/2022 înregistrat la Tribunalul Cluj



Tribunalul Cluj Adresa: Romania Cluj-Napoca, jud. Cluj Calea Dorobantilor, nr. 2-4 Cod postal: 400117, Localitate: Cluj, Județ: Cluj Telefon: 0264-431057, Fax: 0264-595844, E-mail: simona.sulea@just.ro
Jurisprudență Tribunalul Cluj


Informații Dosar nr. 750/117/2022
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Contencios administrativ ÅŸi fiscal | Obiectul dosarului: anulare act administrativ
Data inregistrarii dosarului: 5 ianuarie 2023 | Data ultimei modificari: 7 august 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent: X
Intimat: X
Intimat: X
Intimat: X
Intimat: X
Intimat: C. H. A.
Reclamant: X
Pârât: X
Pârât: X
Pârât: X
Pârât: X
Pârât: C. H. A.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: X | Data: 22 decembrie 2022

Sedinte de judecata Dosar nr. 750/117/2022Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CLUJStadiu procesual: Recurs
  1. Data: 31 martie 2023Ora: 09:00
    Complet: 4R
    Solutie: Respingere recurs Pronuntata in data de 31 martie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 31 martie 2023
    Rezumat:
    Respinge recursul declarat de reclamantul NICOARĂ XXX împotriva sentinţei civile nr. XXX, pronunţată în dosarul nr. XXX, pe care o menţine în întregime. XXX definitivă. Pronunţată în data de XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
  2. Data: 27 martie 2023Ora: 08:30
    Complet: 4R
    Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 27 martie 2023
    Tip solutie: Încheiere abținere
    Data document: 27 martie 2023
    Rezumat:
    Respinge declaraţia de abţinere formulată de doamna judecător XXX. Fără cale de atac. Pronunţată prin punerea minutei la dispoziţia părţior prin intermediul grefei, azi XXX.
Sedinte la Tribunalul CLUJStadiu procesual: Fond
  1. Data: 27 iulie 2022Ora: 8:30
    Complet: Complet 6-CA
    Solutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 27 iulie 2022
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 27 iulie 2022
    Rezumat:
    Respinge excepţiile lipsei calităţii procesual pasive a pârâţilor C DE C P O P DE A U LA C DE A SI E A U DE M ŞI F I H C-N, C DE S A C, ca neîntemeiate.
    Admite excepţia inadmisibilităţii excepţiei de nelegalitate şi, în consecinţă, respinge ca inadmisibilă excepţia de nelegalitate a prev.art.19 lit.a din Partea I XXX pentru ocuparea posturilor didactice în UMF „Iuliu Haţieganu†din XXX al concursului pentru ocuparea posturilor didactice, de promovare în cariera didactică şi de ocupare a posturilor de cercetare a Cartei Universităţii de Medicină şi Farmacie „Iuliu Haţieganu†Cluj-Napoca, invocată de reclamant.
    Respinge, ca neîntemeiată, acţiunea formulată, completată şi precizată de reclamantul N S M, în cont XXX pârât C DE C P O P DE A U LA C DE A SI E A U DE M ŞI F I H C-N, pârât C DE S A C, pârât U DE M ŞI F I H C-N şi pârâta C-H A.
    Respinge solicitarea reclamantului privind obligarea pârâţilor la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată.
    Ia act că pârâţii nu solicită cheltuieli de judecată.
    Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, calea de atac urmând a fi depusă la XXX, Secţia mixtă de cont XXXşi fiscal, de conflicte de muncă şi asigurări sociale.
    Pronunţarea s-a făcut prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, XXX.
  2. Data: 13 iulie 2022Ora: 8:30
    Complet: Complet 6-CA
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 13 iulie 2022
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 13 iulie 2022
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de XXX, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei conform art. 396 alin.2 Cod proc Civ., azi XXX.
  3. Data: 29 iunie 2022Ora: 9:30
    Complet: Complet 6-CA
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 29 iunie 2022
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 29 iunie 2022
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de XXX, pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei conform art. 396 alin.2 Cod proc Civ., azi XXX
  4. Data: 4 mai 2022Ora: 9:30
    Complet: Complet 6-CA
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 mai 2022
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 4 mai 2022
    Rezumat:
    lipsa de procedură cu pârâta de rând 4
✔ Urmărește dosar Ξ Printează