Dosar nr. 861/1285/2008 înregistrat la Tribunalul Cluj - Comercial
Informații Dosar nr. 861/1285/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Comercial | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – persoane juridice de drept privat
Data inregistrarii dosarului: 10 iunie 2008 | Data ultimei modificari: 19 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Creditor: X
Debitor: S. X. S.
Lichidator: X
Parte civilă: C. D. A. C.
Parte civilă: T. C.
Parte civilă: X
Parte civilă: X
Parte civilă: X
Parte civilă: X
Parte civilă: X
Creditor: I. C.
Creditor: S. T.
Pârât: M. D.
Pârât: S. S.
Parte civilă: O.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 861/1285/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul Comercial CLUJStadiu procesual: Fond
- Data: 5 mai 2010Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: SoluţionareRezumat:
admite cererea lichidatorului judiciar, dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei, încuviinţează cheltuielile de procedură şi onorariul lichidatorului. - Data: 3 martie 2010Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: AmânatRezumat:
s-a pus în vedere lichidatorului judiciar să formuleze cerere de închidere a procedurii falimentului deschisă faţă de debitoare deoarece au fost parcurse toate etapele în acest dosar, respectiv să depună la dosar XXX final de activitate şi va acorda un nou termen în acest sens şi să facă dovada publicării raportului de activitate depus pentru acest termen de judecată - Data: 16 decembrie 2009Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: AmânatRezumat:
Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 3 martie 2010, sala 249, ora 11,00, pentru când lichidatorul judiciar al debitoarei va depune la dosar XXX de activitate şi dovada publicării acestuia în B.P.I. - Data: 4 noiembrie 2009Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: AmânatRezumat:
SE AMÂNĂ XXX SĂ FACĂ DOVADA NOTIFICĂXXX A RESPINS ÎNSCRIEREA ÎN TABEL A DECLARAŢXXX CREANĂ DEPUSĂ XXX D.G.F.P CLUJ - Data: 16 septembrie 2009Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: AmânatRezumat:
Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a Judecătorilor XXX din data de XXX, prin care s-a hotărât susţinerea formelor de protest adoptate de XXXşti şi restrângerea activităţii începând din data de XXXîn sensul amânării cauzelor cu excepţia cererilor având ca obiect ordonanţă preşedinţială, cereri de suspendare provizorie şi măsurile asigurătorii, luând în considerare şi protestul personalului auxiliar adoptat în cadrul Adunării Generale a Federaţiei Naţionale XXX din data de 31 august 2009, - Data: 17 iunie 2009Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: SoluţionareRezumat:
Admite cererea formulata de lichidatorul judicar XXX impotriva paratilor XXX si XXX.
Obliga pe parati, in solidar, la plata sumei de XXX, pasiv al XXX.
Amana cauza pentru termenul din XXX, ora 11, sala 249 pentru cand lichidatorul judiciar va analiza declartia de creanta suplimentara depusa de creditoarea XXX si va efectua celelalte operatiuni de lichidare.
Cu recurs in 10 zile de la comunicare. - Data: 18 martie 2009Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: AmânatRezumat:
Amână judecarea cauzei şi stabileşte termen de judecată la data de XXX, sala 249, ora 11,00, pentru când se vor emite citata cei doi pârâţi, cu câte un exemplar din cererea de chemare în judecată şi actele anexe, în limba română şi traduse în limba italiană, cu menţiunea depunerii întâmpinării. Pârâta XXX se va cita atât conform Codului de procedură civilă cât şi prin publicare în Buletinul procedurilor de insolvenţă, de la adresa XXX, iar pârâtul XXX se va cita potrivit Regulamentului (CE) nr. XXXîn statele membre a actelor judiciare şi extrajudiciare.
Pune în vedere lichidatorului judiciar să se prezinte la grefa instanţei pentru a ridica citaţia ce urmează a fi întocmită pentru pârâta XXX, urmând să procedeze la traducerea în limba italiană atât a citaţiei cât şi a cererii de chemare în judecată iar după traducere să procedeze la trimiterea citaţiei pentru pârâta cu domiciliul XXX, cu scrisoare recomandată cu confirmare de primire, potrivit Regulamentului (CE) nr. XXXîn statele membre a actelor judiciare şi extrajudiciare. - Data: 21 ianuarie 2009Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: SoluţionareRezumat:
dispune trecerea debitoarei în procedura simplificata de faliment. fixeaza termen pentru procedura la data de XXX - Data: 3 decembrie 2008Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: AmânatRezumat:
pentru ca administratorul judiciar va convoca adunarea creditorilor pentru a pune în discuţie propunerea de trecere în procedură simplificată a debitoarei. - Data: 15 octombrie 2008Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: SoluţionareRezumat:
Admite cererea formulată de administratorul judiciar XXX.
Încuviinţează tabelul definitiv al creanţelor împotriva averii debitoarei XXX după cum urmează:
XXX – XXX, creanta garantata
ITM –XXX, creanta bugetara
XXX - 2254,XXX, creanta chirografara
Dispune înr XXX şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor împotriva averii debitoarei de către administratorul judiciar.
Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de 3.12.2008, sala 249, ora 11,00 pentru cand administratorul judiciar va intocmi raportul XXX de art. 59 din L.XXX. - Data: 9 iulie 2008Ora: 11:00Complet: Complet Falimente 6Solutie: SoluţionareRezumat:
Admite cererea formulată de creditoarea ADMINISTRAŢIA FINANŢXXX A XXX prin XXX cu sediul în XXX, P-ţa A.Iancu nr. XXX, pentru deschiderea procedurii insolvenţei îXXX deschiderea procedurii insolvenţei in forma generala îXXX.
Numeşte administrator judiciar pe XXX care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20 din lege.
Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a depune la dosarul XXX actele şi informaţiile prev. de art. 28 alin.1 din Legea nr. XXX, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii.
Dispune ridicarea dreptului de administrare al debitoarei.
Dispune desemnarea administratorului special.
Stabileşte în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune la dosar XXX raport XXX cauzelor şi împrejurărilor ce au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitoarei, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă conform prev. art. 59 din Legea nr. XXX comunicarea prezentei instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei, tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi, aceasta din urmă obligaţie fiind în sarcina administratorului judiciar.
Dispune indisponibilizarea părţilor sociale ale debitoarei în registrul special de evidenţă.
Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a pune la dispoziţia administratorului judiciar toate informaţiile cerute cu privire la activitatea debitoarei, precum şi lista cuprinzând plăţile şi transferurile patrimoniale efectuate în cele 120 de zile anterioare deschiderii procedurii.
Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără ordinul XXXătorului sindic sau al administratorului judiciar, sub sancţiunea prevăzută de art. 48 alin.2 din Legea nr. XXX, obligaţia de notificare revenind administratorului judiciar.
Dispune în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a efectua notificările prev. de art. 61 din Legea nr. XXX
Fixează termen limită pentru depunerea declaraţiilor de creanţă la data de XXX Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de XXX Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la data de XXX.
Dispune în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune rapoarte privind modul de îndeplinire a atribuţiilor sale, cu justificarea cheltuielilor, la fiecare termen de cont XXX, potrivit art. 21 alin.1 din Legea nr. XXX
Fixează termen în vederea examinării stadiului procedurii, soluţionării eventualelor contestaţii împotriva tabelului preliminar şi depunerii raportului de activitate prevăzut de art. 54 la data de XXX, ora 11 sala 249.