Dosar nr. 849/1285/2014 înregistrat la Tribunalul Cluj - Comercial
Informații Dosar nr. 849/1285/2014
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei
Data inregistrarii dosarului: 27 iunie 2014 | Data ultimei modificari: 19 noiembrie 2014
Părțile din dosar și calitatea acestora
Debitor: S. 3. M. T. S.
Lichidator: X
Creditor: D. C. N.
Creditor: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 849/1285/2014Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul Comercial CLUJStadiu procesual: Fond
- Data: 19 noiembrie 2014Ora: 8:00Complet: Nou Falimente 5Solutie: SoluÅ£ionare Pronuntata in data de 19 noiembrie 2014Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 19 noiembrie 2014Rezumat:
Admite cererea lichidatorului judiciar C.I.I. HÎNGANU HORAŢIU, formulată în cadrul procedurii falimentului debitoarei SC 3M T.SRL, şi, în consecinţă:
Dispune închiderea procedurii falimentului debitoarei SC 3M T.SRL în condiţiile art. 131 din Legea nr. XXXţele XXX Comerţului de pe lângă XXX.Dispune notificarea prezentei sentinţe Administraţiei Judeţene a Finanţelor XXX şi XXX Comerţului de pe lângă XXX.
Încuviinţează onorariul lichidatorului judiciar C.I.I. HÎNGANU HORAŢIU, în cuantum de XXX, precum şi cheltuielile de lichidare, în cuantum de XXX, care urmează a fi achitate din fondul de lichidare constituit conform art. 4 din Legea nr. XXXă lichidatorul judiciar de îndatoriri şi responsabilităţi.
Definitivă ÅŸi executorie.Cu drept de recurs în termen de 7 zile de la comunicare. - Data: 12 noiembrie 2014Ora: 8:00Complet: Nou Falimente 5Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 noiembrie 2014Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 12 noiembrie 2014Rezumat:
Amână pronunÅ£area hotărârii pentru data de XXX. - Data: 17 septembrie 2014Ora: 8:00Complet: Nou Falimente 5Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 septembrie 2014Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 17 septembrie 2014Rezumat:
Ia act că nu s-au formulat opoziţii la hotărârea de deschidere a procedurii.
Definitivează tabelul preliminar de creanţe în forma publicată în B.P.I. nr. XXX act de desemnarea administratorului special, în persoana d-lui M O C.
Încuviinţează cererea formulată de către reprezentantul lichidatorului judiciar.
Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii la data de XXX, sala 249, ora 08.00, pentru când lichidatorul judiciar va efectua operaţiunile impuse de stadiul procedurii, respectiv cele privind închiderea procedurii şi va întocmi şi publica în B.P.I. raportul XXX descrierea modului de îndeplinire a acestor operaţiuni.
PronunÅ£ată în ÅŸedinţă publică, azi, XXX. - Data: 1 iulie 2014Ora: 8:00Complet: Nou Falimente 5Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 1 iulie 2014Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 1 iulie 2014Rezumat:
Admite cererea formulată de debitoarea SC 3M T.SRL şi în consecinţă:Dispune deschidere procedurii falimentului în formă simplificată împotriva debitoarei.
Desemnează în calitate de lichidator judiciar provizoriu C.I.I. Hînganu horaţiu care va îndeplini atribuţiile prev. de art.25 din Legea nr. XXX dizolvarea debitoarei şi ridicarea dreptului de administrare al acesteia.
Stabileşte în sarcina lichidatorului judiciar provizoriu obligaţia de a depune la dosar, în termen de maxim 40 de zile de la deschiderea procedurii, un raport XXX cauzelor şi împrejurărilor ce au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitoarei, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă conform art. 59 din Legea nr. XXXîn sarcina lichidatorului judiciar provizoriu obligaţia de a efectua notificările prevăzute de art. 61 din Legea nr. XXXîn vederea reprezentării intereselor asociaţilor.
Dispune comunicarea prezentei instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei şi tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi, această din urmă obligaţie fiind în sarcina lichidatorului judiciar provizoriu.
Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a pune la dispoziţia lichidatorului judiciar provizoriu toate informaţiile cerute cu privire la activitatea debitoarei precum şi lista cuprinzând plăţile şi transferurile patrimoniale efectuate în cele 120 de zile anterioare deschiderii procedurii.
Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără ordinul XXXătorului sindic sau al lichidatorului judiciar provizoriu sub sancţiunea prevăzută de art. 48 alin. 2 din Legea nr. XXX, obligaţia de notificare revenind lichidatorului judiciar provizoriu.
Fixează termenul limită pentru depunerea de către creditori a opoziţiilor la hotărârea de deschidere a procedurii ca fiind 10 zile de la data notificării, precum şi termenul de soluţionare a opoziţiilor pentru data de XXX Stabileşte termenul limită pentru înr XXX cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei la data de XXX, termenul pentru verificarea creanţelor,întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de XXX, data limită pentru depunerea contestaţiilor cu privire la creanţele şi drepturile de preferinţă trecute de administratorul judiciar în tabelul preliminar în termen de 5 zile de la publicarea acestuia în B.P.I., precum şi termenul de soluţionare a eventualelor contestaţii formulate împotriva tabelului preliminar şi definitivare a tabelului creanţelor la data de XXX.
Dispune sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare.
Dispune în sarcina lichidatorului judiciar obligaţia de a depune rapoarte privind modul de îndeplinire a atribuţiilor sale, cu justificarea cheltuielilor până la data de 28 ale fiecărei luni.Stabileşte termen pentru soluţionarea eventualelor opoziţii împotriva hotărârii de deschidere a procedurii şi pentru definitivarea tabelului creanţelor la data de XXX, sala 249, ora 8,00.