Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 757/1285/2014 înregistrat la Tribunalul Cluj - Comercial



Informații Dosar nr. 757/1285/2014
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Data inregistrarii dosarului: 12 iunie 2014 | Data ultimei modificari: 15 octombrie 2015
Părțile din dosar și calitatea acestora
Creditor: D. G. R. A. F. P. C. N.
Debitor: S. F. C. S.
Lichidator: C. H. H.
Intimat: O. D. P. L. T. C.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 757/1285/2014Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul Comercial CLUJStadiu procesual: Fond
  1. Data: 2 octombrie 2015Ora: 11:00
    Complet: Nou Falimente 13
    Solutie: Legea 85/2006 privind insolventa Pronuntata in data de 2 octombrie 2015
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 2 octombrie 2015
    Rezumat:
    Admite cererea. Dispune închiderea procedurii simplificate a falimentului a debitoarei XXX.
    Dispune radierea XXX., din evidenţele XXX de pe lângă XXX.
    Dispune notificarea prezentei sentinţe XXX a XXX a judeţului Cluj şi XXX de pe lângă XXX.
    Încuviinţează cheltuielile de procedură în sumă de XXX şi încuviinţează onorariul lichidatorului judiciar, în cuantum de XXX plus TVA, care urmează a fi achitate din fondul de lichidare constituit conform art. 4 din Legea nr. XXX pe lichidatorul judiciar de îndatoriri şi responsabilităţi.
    Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, cu depunerea apelului la XXX.
    Pronunţată în şedinţă publică azi, 02 octombrie 2015.
  2. Data: 19 iunie 2015Ora: 11:00
    Complet: Nou Falimente 13
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 iunie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 19 iunie 2015
    Rezumat:
    Prorogă pronunţarea asupra propunerii cu privire la propunerea de închidere a procedurii.
    Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 02 octombrie 2015, sala 249, ora 11,00, pentru când lichidatorul judiciar are termen în cunoştinţă prin reprezentat.
  3. Data: 13 martie 2015Ora: 11:00
    Complet: Nou Falimente 13
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 13 martie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 13 martie 2015
    Rezumat:
    Respinge cererea privind efectuarea unei adrese către Oficiului de Cadastru şi XXX, formulată de către lichidatorul judiciar.
    Prorogă pronunţarea asupra propunerii cu privire la propunerea de închidere a procedurii.
    Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 19 iunie 2015, sala 249, ora 11,00, pentru când lichidatorul judiciar are termen în cunoştinţă prin reprezentat.
  4. Data: 12 decembrie 2014Ora: 11:00
    Complet: Nou Falimente 13
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 decembrie 2014
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 12 decembrie 2014
    Rezumat:
    Pune în vedere lichidatorului judiciar al debitoarei să procedeze la afişarea tabelului definitiv al creanţelor împotriva averii debitoarei în forma corespunzătoare celei în care a fost afişat şi publicat.
    Încuviinţează cererea de amânare formulată de către reprezentantului lichidatorului judiciar.
    Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 13 martie 2015, sala 249, ora 11,00, pentru când lichidatorul judiciar va proceda la întocmirea, comunicarea şi publicarea în Buletinul procedurilor de insolvenţă a raportului de activitate privind descrierea modului de îndeplinire a atribuţiilor.
  5. Data: 24 octombrie 2014Ora: 11:00
    Complet: Nou Falimente 13
    Solutie: Legea 85/2006 privind insolventa Pronuntata in data de 24 octombrie 2014
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 24 octombrie 2014
    Rezumat:
    Admite cererea.Dispune intrarea în faliment în procedură simplificată a debitoarei XXX., şi confirmă în calitate de lichidator judiciar pe C.I.I. XXX, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 25 din Legea nr. XXX dizolvarea debitoarei XXX.
    Dispune notificarea, de către lichidator a intrării în faliment tuturor creditorilor notificaţi conform art. 61 din Legea nr. XXX, debitoarei şi XXX de pe lângă XXX, precum şi aducerea la îndeplinire a prevederilor art. 109 alin. 2 din Legea nr. XXX sigilarea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare.
    Constată fixat termen pentru examinarea stadiului procedurii pentru data de 12 decembrie 2014, sala 249, ora 11.
    Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cu depunerea apelului la XXX.
    Pronunţată în şedinţă publică azi, 24 octombrie 2014.
  6. Data: 26 septembrie 2014Ora: 11:00
    Complet: Nou Falimente 13
    Solutie: Legea 85/2006 privind insolventa Pronuntata in data de 26 septembrie 2014
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 26 septembrie 2014
    Rezumat:
    Admite cererea.Dispune deschiderea procedurii generale a insolvenţei împotriva debitoarei XXX. Numeşte administrator judiciar provizoriu pe C.I.I. XXX, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 20 din Legea nr. XXX în sarcina debitoarei obligaţia de a depune la dosarul XXX actele şi informaţiile prevăzute de art. 28 alin. 1 din Legea nr. XXX, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii.
    Stabileşte în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune la dosar, în termen de maxim 40 de zile de la data desemnării sale, un raport XXX cauzelor şi împrejurărilor care au dus la apariţia insolvenţei debitoarei, cu menţionarea persoanelor cărora le-ar fi imputabilă conform prevederilor art. 59 din Legea nr. XXX ridicarea dreptului de administrare al debitoarei.
    Dispune desemnarea administratorului special.
    Dispune comunicarea prezentei instanţelor judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitoarei, tuturor băncilor unde debitoarea are deschise conturi, aceasta din urmă obligaţie fiind în sarcina administratorului judiciar.
    Stabileşte în sarcina debitoarei obligaţia de a pune la dispoziţia administratorului judiciar toate informaţiile cerute cu privire la activitatea debitoarei, precum şi lista cuprinzând plăţile şi transferurile patrimoniale făcute în cele 120 de zile anterioare deschiderii procedurii, sub sancţiunea prevăzută la art. 187 alin. 1 pct. 2 lit. f) din XXX proc.civ.
    Dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi să nu dispună de acestea fără ordinul XXX judiciar sub sancţiunea prevăzută de art. 48 alin. 2 din Legea nr. XXX, obligaţia de notificare revenind administratorului judiciar.
    Dispune în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a efectua notificările prevăzute de art. 61 din Legea nr. XXX termenul limită pentru depunerea cererilor de admitere a creanţelor asupra averii debitoarei la data de 11 noiembrie 2014, termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de 28 noiembrie 2014, şi termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 12 decembrie 2014.
    Dispune în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune lunar rapoarte privind modul de îndeplinire a atribuţiilor sale, cu justificarea cheltuielilor, potrivit art. 21 alin. 1 din Legea nr. XXX în sarcina administratorului judiciar obligaţia de a depune raportul XXX ăzut de art. 54 din Legea nr. XXX, cu obligaţia de a notifica creditoarea şi debitoarea în cazul formulării unei propuneri de trecere a debitoarei în faliment în procedură simplificată şi fixează termen pentru dezbaterea acestui raport XXX data de 24 octombrie 2014, sala 249, ora 11.00.
    Executorie.
    Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cu depunerea apelului la XXX.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi, 26 septembrie 2014.