Dosar nr. 503/1285/2021/a1 înregistrat la Tribunalul Cluj - Comercial
Informații Dosar nr. 503/1285/2021/a1
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: atragerea răspunderii pentru intrarea în insolvenţă (art. 169 XXX) C.I.I. CHIŞU XXX
Data inregistrarii dosarului: 24 februarie 2022 | Data ultimei modificari: 14 aprilie 2025
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: C. C. R. N.
Pârât: I. A. M. L. C. A. L. I.
Petent: T. L. H. I.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 503/1285/2021/a1Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul Comercial CLUJStadiu procesual: Fond
- Data: 27 martie 2025Ora: 8:30Complet: F7Solutie: Legea 85/2006 privind insolventa Pronuntata in data de 27 martie 2025Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 27 martie 2025Rezumat:
Admite cererea formulată şi precizată de lichidatorul judiciar XXX, XXX., în cont XXX.
XXX., în sumă de XXX.
Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare, cu depunerea apelului la XXX.
Pronunţată azi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei. - Data: 19 decembrie 2024Ora: 8:30Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 decembrie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 19 decembrie 2024Rezumat:
Ia act de precizarea de către reclamant a cuantumului obiectului cererii, în sensul că acesta solicită să se dispună obligarea pârâtei la plata sumei de XXX.
Stabileşte termen pentru soluţionarea cererii de antrenare a răspunderii patrimoniale pentru data de 27 martie 2025, sala 249, ora 08:30, pentru când părţile au termen în cunoştinţă. - Data: 24 octombrie 2024Ora: 8:30Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 24 octombrie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 24 octombrie 2024Rezumat:
Stabileşte termen pentru soluţionarea cererii de antrenare a răspunderii patrimoniale pentru data de 19 decembrie 2024, sala 249, ora 08:30, pentru când se citează martorii XXX şi XXX, cu menţiunea să se prezinte în vederea audierii, sub avertismentul amenzii judiciare.
Pune în vedere reclamantului, raportat la plăţile efectuate, să precizeze cuantumul obiectului cererii, precizare pe care o va depune cu cel puţin 1 zi înainte de termenul de judecată. - Data: 23 mai 2024Ora: 8:30Complet: F7Solutie: Amână cauzaTip solutie: Încheiere de sedințăData document: 23 mai 2024
- Data: 14 martie 2024Ora: 8:30Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 martie 2024Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 14 martie 2024Rezumat:
Ia act de reducerea cuantumului obiectului cererii de către reclamant la suma de XXX faţă de precizarea înregistrată la dosar în data de 5 martie 2024.
Stabileşte termen pentru soluţionarea cererii de antrenare a răspunderii patrimoniale pentru data de 23 mai 2024, sala 249, ora 08:30, pentru când pârâtul va face dovada achitării diferenţei de debit ce face obiectul cauzei. - Data: 9 noiembrie 2023Ora: 8:30Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 noiembrie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 9 noiembrie 2023Rezumat:
Pune în vedere reclamantului să depună la dosar XXX tabel definitiv actualizat al creanţelor declarate împotriva averii debitoarei cu cel puţin 5 zile înainte de termenul de judecată următor şi, după caz, precizare cu privire la reducerea corespunzătoare a valorii obiectului cererii.Stabileşte termen pentru soluţionarea cererii de antrenare a răspunderii patrimoniale pentru data de 14 martie 2024, sala 249, ora 08:30. - Data: 22 iunie 2023Ora: 9:00Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 22 iunie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 22 iunie 2023Rezumat:
Stabileşte termen pentru soluţionarea cererii de antrenare a răspunderii patrimoniale pentru data de 9 noiembrie 2023, sala 249, ora 08:30. - Data: 16 februarie 2023Ora: 9:00Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 februarie 2023Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 16 februarie 2023Rezumat:
Prorogă pronunţarea asupra cererii privind administrarea probei testimoniale formulată de către pârâtă.Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii data de 222 iunie 2023, sala 249, ora 09:00, termen dat în cunoştinţă părţii prezente în instanţă, pentru a da posibilitatea achitării în cont XXX către persoana cu privire la care s-a invocat faptul că a deţinut calitatea de administrator de fapt al societăţii debitoare, a debitului rămas neachitat ce face obiectul cauzei de faţă. - Data: 15 decembrie 2022Ora: 9:00Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 15 decembrie 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 15 decembrie 2022Rezumat:
Prorogă pronunţarea asupra cererii privind administrarea probei testimoniale formulată de către pârâtă.Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii data de 16 februarie 2023, sala 249, ora 09:00, termen dat în cunoştinţă părţii prezente în instanţă, pentru a da posibilitatea achitării în cont XXX către persoana cu privire la care s-a invocat faptul că a deţinut calitatea de administrator de fapt al societăţii debitoare, a debitului rămas neachitat ce face obiectul cauzei de faţă. - Data: 8 septembrie 2022Ora: 9:00Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 8 septembrie 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 8 septembrie 2022Rezumat:
Încuviinţează cererea de amânare formulată de către reclamant.Pune în vedere lichidatorului judiciar să precizeze în mod expres dacă vor mai fi efectuate plăţi în procedură, dacă înţelege să-şi modifice în mod corespunzător pretenţiile şi dacă mai are promisiuni privind achitarea în continuare, dacă va fi cazul, a creanţelor rămase neachitate. Se va reveni cu citarea petentei T. L. H. I. cu solicitarea de a depune la dosar, în scris, poziţie procesuală după cum i s-a solicitat, sub avertismentul aplicării unei amenzi judiciare, respectiv cu solicitarea de a depune la dosar, în scris, XXX., sub avertismentul aplicării amenzii judiciare.Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii data de 15 decembrie 2022, sala 249, ora 09:00, termen dat în cunoştinţă părţii prezente în instanţă. - Data: 19 mai 2022Ora: 8:30Complet: F7Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 19 mai 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 19 mai 2022Rezumat:
Prorogă pronunţarea asupra cererii în probaţiune formulată de către pârâtă privind administrarea probei testimoniale.Se va cita petenta T. L. H. I., cu solicitarea de a comunica, sub avertismentul amenzii judiciare, XXX., iar caz afirmativ cu solicitarea de a le preda lichidatorului judiciar al debitoarei, XXX, în termen de 5 zile de la primirea citaţiei.Pune în vedere lichidatorului judiciar ca, în cazul în care ăi vor fi predate actele cont XXX societăţii debitoare, să procedeze la analizarea acestora, să completeze în mod corespunzător raportul XXX cauzele şi împrejurările care au dus la apariţia stării de insolvenţă a debitoarei şi, dacă va fi cazul, să precizeze prezenta cerere de antrenare a răspunderii patrimoniale.Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii data de 8 septembrie 2022, sala 249, ora 09:00, termen dat în cunoştinţă părţilor prezente în instanţă.