Dosar nr. 540/115/2020 înregistrat la Tribunalul Caras Severin
Informații Dosar nr. 540/115/2020
Stadiu procesual: Apel | Materie: Litigii de muncă | Obiectul dosarului: drepturi salariale ale personalului din justiţie
Data inregistrarii dosarului: 17 noiembrie 2020 | Data ultimei modificari: 13 martie 2025
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat RECLAMANT: Ş. F.
Intimat RECLAMANT: B. D. A.
Intimat RECLAMANT: A. G.
Intimat RECLAMANT: M. I. S.
Intimat RECLAMANT: U. I.
Intimat PARAT: M. J.
Apelant PARAT: C. D. A. C.
Apelant PARAT: T. G.
Reclamant: S. F.
Reclamant: B. D. A.
Reclamant: A. G.
Reclamant: M. I. S.
Reclamant: U. I.
Pârât: M. J.
Pârât: C. D. A. C.
Pârât: T. G.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Revizuire - Apel | Parte declaratoare: A. G. B. D. A. Ş. F. M. I. S. U. I. | Data: 9 mai 2023
Tip: Apel | Parte declaratoare: C. D. A. C. | Data: 10 noiembrie 2020
Tip: Apel | Parte declaratoare: T. G. | Data: 6 noiembrie 2020
Sedinte de judecata Dosar nr. 540/115/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel TIMISOARAStadiu procesual: Apel
- Data: 5 martie 2025Ora: 11:00Complet: LA9Solutie: Apel (alte soluţii) Pronuntata in data de 5 martie 2025Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 5 martie 2025Rezumat:
Respinge cererea privind lămurirea dispozitivului deciziei civile nr. XXX, pronunţată de XXX. XXX, formulată de către reclamantele XXX XXX, XXX şi XXX, în cont XXX, XXX.
Definitivă.
Pronunţată, azi, în data de XXX prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. - Data: 9 noiembrie 2022Ora: 09:00Complet: LA9Solutie: Schimbat în parte Pronuntata in data de 9 noiembrie 2022Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 9 noiembrie 2022Rezumat:
Admite apelurile formulate de apelanţii-pârâţi XXX. XXX, pronunţată de XXX. XXX, în cont XXX XXX, XXX şi XXX.
Schimbă în parte sentinţa civilă atacată, în sensul că obligă pârâţii XXX, începând cu data de XXX şi până la data incidenţei prevederilor art. 38 alin. 6 din Legea nr. XXX în rest dispoziţiile sentinţei civile apelate.
Definitivă.
Pronunţată la data de 9.11.2022 prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
//////revizuire XXX//////AC////
///XXX. XXX/// - Data: 30 martie 2022Ora: 09:00Complet: LA9Solutie: Alte cauze Pronuntata in data de 30 martie 2022Tip solutie: Încheiere SuspendareData document: 30 martie 2022Rezumat:
Instanţa dispune din oficiu reluarea judecării procesului, conform dispoziţiilor art. 415 alin. 3 Cod procedură civilă, având în vedere că XXX pronunţată în dosar nr. XXX de împrejurarea că pe rolul XXX de Casaţie şi Justiţie se află dosarul nr. XXX, în baza art. 520 alin. 4 Cod de procedură civilă, suspenda cauza până la soluţionarea acestui dosar şi publicarea în XXX al României a hotărârii date de instanţa supremă. Cu recurs pe toată durata suspendării. Fixează termen pentru verificarea suspendării la XXX. - Data: 26 ianuarie 2022Ora: 09:00Complet: LA9Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 26 ianuarie 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 26 ianuarie 2022Rezumat:
Instanţa încuviinţează cererea reclamanţilor şi dispune din reluarea judecării procesului, conform dispoziţiilor art. 415 alin. 3 Cod procedură civilă, având în vedere publicarea în M.Of. a XXX nr. XXX, pentru a se solicita relaţii de la pârâţii XXX2022, precum şi momentul la care s-a atins, în caz afirmativ. - Data: 17 noiembrie 2021Ora: 10:00Complet: LA9Solutie: Alte cauze Pronuntata in data de 17 noiembrie 2021Tip solutie: Încheiere SuspendareData document: 17 noiembrie 2021Rezumat:
Suspendat până la publicarea în XXX al României a Deciziei nr. XXX drept de recurs pe toată durata suspendării prin depunerea cererii de recurs la XXX.
Termen de verificare 17 mai 2022. - Data: 20 octombrie 2021Ora: 10:00Complet: LA9Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 20 octombrie 2021Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 20 octombrie 2021Rezumat:
Amână judecarea cauzei la XXX, ora 10,00 pentru a se lua cunoştinţă de considerentele Deciziei nr. XXX - Data: 26 februarie 2021Ora: 10:00Complet: LA9Solutie: Sesizare ICCJ Pronuntata in data de 26 februarie 2021Tip solutie: Încheiere SuspendareData document: 26 februarie 2021Rezumat:
Având în vedere că pe rolul XXX de Casaţie şi Justiţie se află dosarul XXX nr. XXX, în care se discută lămurirea unei chestiuni de drept de a cărei dezlegare depinde modul de soluţionare a prezentei cauze, în temeiul dispoziţiilor art. 520 alin. 4 Cod procedură civilă, Curtea dispune suspendarea prezentei cauze, până la pronunţarea unei hotărâri de interpretare de către instanţa supremă.
Cu drept de recurs pe toată durata suspendării, prin depunerea cererii de recurs la XXX. - Data: 29 ianuarie 2021Ora: 10:00Complet: LA9Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 ianuarie 2021Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 29 ianuarie 2021Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, ora 10,00 pentru a se emite adresă către XXX. XXX, în caz afirmativ, data la care s-a atins acest nivel maxim.
Pune în vedere părţilor să-şi exprime punctul de vedere în raport XXX art. 38 alin. 6 din Legea nr. XXX
Sedinte la Tribunalul CARASSEVERINStadiu procesual: Fond
- Data: 31 iulie 2020Ora: 13:00Complet: C9 (0) - CIVILSolutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 31 iulie 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 31 iulie 2020Rezumat:
Admite exceptia lipsei calitatii procesuale pasive, invocata de pârâtul XXX, si în consecinta:
Respinge actiunea formulata de reclamantele XXX XXX, XXX si XXX în cont XXX pârât.
Respinge exceptia lipsei calitatii procesuale pasive, invocata de pârâta XXX.
Respinge exceptia lipsei calitatii procesuale pasive, invocata de pârâtul XXX.
Admite exceptia privind prescriptia dreptului la actiune în sens material, invocata de pârâtii XXX, si în consecinta constata prescrise pretentiile aferente perioadei 1.08.2016-3.03.2017.
Admite în parte actiunea formulata de reclamantele XXX XXX Simona si XXX, în cont XXX:
Obliga pe pârâti sa plateasca reclamantelor despagubiri, reprezentând diferentele salariale rezultate în urma aplicarii valorii de referinta sectoriala de XXX, începând cu data de 4.03.2017 si în continuare, pâna la recunoasterea efectiva a dreptului, actualizate în raport XXX indicele de inflatie la data platii efective, precum si daune interese sub forma dobânzii legale penalizatoare aferente despagubirilor mentionate mai sus, începând cu data scadentei si pâna la data platii efective.
Respinge celelalte pretentii ale reclamantelor.
Fara cheltuieli de judecata.
Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, apel ce se va depune la XXX. - Data: 19 iunie 2020Ora: 13:00Complet: C9 (0) - CIVILSolutie: Amână cauzaTip solutie: Încheiere de sedințăData document: 19 iunie 2020Rezumat:
Amâna judecarea cauzei la data de 31 iulie 2020.