Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 5348/62/2024 înregistrat la Tribunalul Brasov



Tribunalul Brasov Adresa: Brasov, B-dul 15 Noiembrie nr. 45, Localitate: Brasov, Județ: Brasov Telefon: 0268/419615, Fax: 0268/418054, E-mail: trbrasov@just.ro
Jurisprudență Tribunalul Brasov


Informații Dosar nr. 5348/62/2024
Stadiu procesual: Fond | Materie: Litigii de muncă | Obiectul dosarului: calcul drepturi salariale
Data inregistrarii dosarului: 28 noiembrie 2024 | Data ultimei modificari: 11 martie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Pârât: M. A. N. P. R. L.
Reclamant: D. C. A.
Pârât: C. D. P. S. A. M. A. N. R. L. D. D. J. A. M. U. M. 0. B.
Pârât: U. 0. V. R. L. D. D. J. A. M. U. M. 0. B.
Pârât: D. G. F. C. R. L. D. D. J. A. M. U. M. 0. B.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: D. C. A. | Data: 11 martie 2026

Sedinte de judecata Dosar nr. 5348/62/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul BRASOVStadiu procesual: Fond
  1. Data: 25 februarie 2026Ora: 09:00
    Complet: MAS10
    Solutie: Admite in parte cererea Pronuntata in data de 25 februarie 2026
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 25 februarie 2026
    Rezumat:
    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a pârâtei Casa de XXX a XXX, pârâtului XXX– contabilă - XXX 02544 Bucureşti, excepţie invocată de XXX, pe cale de consecinţă:
    Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul XXX în cont XXX de XXX a XXX, cu pârâtul XXX– contabilă - XXX 02544 Bucureşti, ca fiind formulată împotriva unor persoane fără calitate procesuală pasivă.
    Admite excepţia prescripţiei dreptului material la acţiune pentru perioada anterioară datei de XXX, invocată de pârâta XXX 02655 Vlădeni şi, pe cale de consecinţă:
    Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul XXX aferentă perioadei XXX – XXX ca fiind prescrisă.
    Admite în parte cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul XXX în cont XXX 02655 Vlădeni şi, în consecinţă:
    Obligă pârâta XXX 02655 Vlădeni să recalculeze dreptul prevăzute de art.15 alin 1 din XXX la Legea cadru nr. XXX, acordat reclamantului în perioada în care a beneficiat de majorarea pentru lucrări de excepţie sau misiuni speciale, respectiv XXX – XXX, folosind ca baza de calcul cota procentuală prevăzută de lege prin raportare la solda de funcţie în plată, prevăzuta de Legea cadru nr. XXX, cu modificările şi completările ulterioare, la nivelul cuantumului acordat lunar aferent anilor 2019 – 2023.
    Obligă pârâta XXX 02655 Vlădeni la plata diferenţei de drepturi băneşti rezultată urmare a calculării drepturilor conform celor ce preced.
    Obligă pârâta XXX 02655 Vlădeni să emită o nouă fisă de pensie care să includă cuantumul actualizat al drepturilor reclamantului şi să transmită fişa către Casa de XXX a XXX, în vederea valorificării datelor.
    Obligă pârâta XXX 02655 Vlădeni la plata dobânzii legale penalizatoare aferente diferenţelor de sume ce se vor achita, calculată de la data scadenţei fiecărei sume datorate şi până la data plăţii efective, precum şi la actualizarea sumelor cu indicele de inflaţie.
    Obligă pârâţii la plata către reclamant a sumei de XXX cu titlu de cheltuieli de judecată.
    Respinge restul pretenţiilor.
    Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare.
    Cererea de apel se depune la XXX.
    Pronunţată azi, XXX, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei, în conformitate cu prevederile art.396 alin.2 Cod procedură civilă.
  2. Data: 19 februarie 2026Ora: 09:00
    Complet: MAS10
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 19 februarie 2026
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 19 februarie 2026
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, XXX.
  3. Data: 5 februarie 2026Ora: 10:00
    Complet: MAS10
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 5 februarie 2026
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 5 februarie 2026
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de XXX, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor, prin mijlocirea grefei instanţei.
  4. Data: 16 octombrie 2025Ora: 09:00
    Complet: MAS10
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 octombrie 2025
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 16 octombrie 2025
    Rezumat:
    Având în vedere XXX a Judecătorilor din cadrul XXX, prin care s-a stabilit adoptarea unei forme de protest constând în amânarea judecării cauzelor până la retragerea propunerilor de modificare a legislaţiei privind statutul magistraţilor, precum şi faptul că prezenta cauză nu se regăseşte printre cele exceptate ca urgente, astfel cum prevăd disp. art. 1 pct. 2 paragraful I din această hotărâre, amână judecata prezentei cauze la data XXX, ora 10:00, sala T1.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează