Dosar nr. 32/1372/2026 înregistrat la Tribunalul Brasov - Minori si Familie
Informații Dosar nr. 32/1372/2026
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: exequator(recunoasterea înscrisurilor si hotarârilor straine)
Data inregistrarii dosarului: 29 ianuarie 2026 | Data ultimei modificari: 16 aprilie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: M. A.
Pârât: N. G. M. M.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 32/1372/2026Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalulpentruminori Sifamilie BRASOVStadiu procesual: Fond
- Data: 15 aprilie 2026Ora: 09:30Complet: C3-D-civilSolutie: Admite cererea Pronuntata in data de 15 aprilie 2026Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 15 aprilie 2026Rezumat:
Admite cererea formulată de petenta XXX, în cont XXX şi în consecinţă:
Recunoaşte spre a se bucura de autoritatea lucrului judecat şi a putea fi executată în România hotărârea XXX care s-a reglementat situaţia juricia a copilului părţilor respectiv XXX pronunţată de XXX, XXX la data de XXX în dosar nr. XXX drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea pentru exercitarea căii de atac se va depune la Tribunalul pentru Minori şi XXX.
Pronunţată astăzi, XXX prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. - Data: 30 martie 2026Ora: 09:30Complet: C3-D-civilSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 30 martie 2026Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 30 martie 2026Rezumat:
Amână cauza la data de XXX, ora 09.30, sala M1, faţă de necesitatea de a cita pârâtul la adresa XXX, cu un duplicat al cererii, cu menţiunea că are posibilitatea de a formula întâmpinare până la termen. - Data: 9 martie 2026Ora: 09:30Complet: C3-D-civilSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 martie 2026Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 9 martie 2026Rezumat:
Amână cauza la data de XXX, ora 09.30, sala M1, pentru când i se pune în vedere reclamantei să depună traducerea cererii de chemare în judecată şi a înscrisurilor ataşate în limba engleză, în termen de 5 zile.