Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 2003/40/2025 înregistrat la Tribunalul Botosani



Informații Dosar nr. 2003/40/2025
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: concordat preventiv
Data inregistrarii dosarului: 24 noiembrie 2025 | Data ultimei modificari: 8 aprilie 2026
Părțile din dosar și calitatea acestora
Debitor: L. W. H. S. P. A. M. T.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 2003/40/2025Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul BOTOSANIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 14 septembrie 2026Ora: 9:00
    Complet: CFMA10
  2. Data: 8 aprilie 2026Ora: 9:00
    Complet: CF10
    Solutie: Alte soluţii Pronuntata in data de 8 aprilie 2026
    Tip solutie: Hotarareintermediara
    Numar document: XXX
    Data document: 8 aprilie 2026
    Rezumat:
    XXX.
    Omologhează planul de restructurare al debitorului.
    În baza art. 29 alin. (1) din Legea nr. XXX, dispune suspendarea executărilor silite împotriva debitorului, având ca obiect recuperarea creanţelor afectate, de la data omologării planului şi până la data închiderii procedurii de concordat.
    Executorie.
    Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicarea sentinţei conform art. 28 alin. (5) din Legea nr. XXX, care se depune la XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei la data de XXX.
  3. Data: 6 aprilie 2026Ora: 9:30
    Complet: CF10
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 6 aprilie 2026
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 6 aprilie 2026
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 8 aprilie 2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea instanţei, azi, 6.04.2026.
  4. Data: 6 aprilie 2026Ora: 9:30
    Complet: CFMA10
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 6 aprilie 2026
    Tip solutie: Rezolutie
    Data document: 6 aprilie 2026
    Rezumat:
    În vederea aprobării planului de restructurare, va acorda termen la data de XXX.
  5. Data: 9 februarie 2026Ora: 9:30
    Complet: CF10
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 februarie 2026
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 9 februarie 2026
    Rezumat:
    În vederea negocierii ?i aprobării planului de restructurare, va acorda termen la data de 6 aprilie 2026, fără prezen?a păr?ilor cf. disp. art. 59 Lg.XXX.
  6. Data: 26 noiembrie 2025Ora: 9:00
    Complet: CF10
    Solutie: Legea 85/2006 privind insolventa Pronuntata in data de 26 noiembrie 2025
    Tip solutie: Hotarareintermediara
    Numar document: XXX
    Data document: 26 noiembrie 2025
    Rezumat:
    Admite cererea.
    XXX în calitate de administrator concordatar pe XXX, care va exercita atribuţiile prevăzute de art.19 din XXX.
    În termen de 60 zile de la deschiderea procedurii, administratorul concordatar va elabora sau, după caz, asista debitoarea în elaborarea planului de restructurare.
    Pune în vedere administratorului concordatar că are obligaţia de a comunica planul de restructurare creditorilor ale căror creanţe sunt afectate, prin mijloace de comunicare rapidă, care permit dovedirea recepţionării documentelor transmise.
    Planul de restructurare va fi depus la dosarul XXX, iar despre depunerea şi notificarea acestuia se va face menţiune în registrul în care este înregistrat debitorul.
    De la data deschiderii procedurii de concordat, cu excepţia executării silite a creanţelor salariale, se suspendă de drept toate executările silite îndreptate împotriva debitoarei sau acestea nu încep, indiferent de natura creanţei, pe o perioadă de 4 luni, dar nu mai târziu de data pronunţării unei hotărâri de omologare a planului de restructurare sau de închidere a procedurii.
    Prezenta încheiere se comunică XXX de pe lângă XXX.
    Stabileşte termen pentru examinarea stadiului procedurii, în baza rapoartelor întocmite de administratorul concordatar, în data XXX, ora 9.00.
    Executorie.
    Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicarea sentinţei, care se va depune la XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei la data de XXX.