Dosar nr. 1559/40/2006 înregistrat la Tribunalul Botosani
Informații Dosar nr. 1559/40/2006
Stadiu procesual: Apel | Materie: Civil | Obiectul dosarului: * Litigii de dreptul familiei (divorţ, stab.dom.minori, încred.minori, stab.leg.pers.cu minorii, stab.paternităţii, tăgada paternităţii, contest.paternităţii) (APEL)
Data inregistrarii dosarului: 10 martie 2006 | Data ultimei modificari: 29 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Pârât: A. C.
Intimat Reclamant: B. I. A.
Autoritate tutelară: C. L.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1559/40/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul BOTOSANIStadiu procesual: Apel
- Data: 14 noiembrie 2006Ora: 8:30Complet: TA+CSSolutie: NefondatRezumat:
DC 442 XXX noiembrie 2006 – Respinge, ca nefondat, apelul declarat de pârâtul Amălinei Cristian, împotriva sentinţei civile nr. XXXătoriei Darabani, pe care o păstrează.
Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică din 14 noiembrie 2006. - Data: 19 septembrie 2006Ora: 8:30Complet: TA+CSSolutie: SoluţionareRezumat:
Suspendă judecarea apelului, în temeiul art. 242 pct. 2 Cod proc.civ. Cu recurs pe durata suspendării. Pronunţată în şedinţa publică din 19 septembrie 2006. - Data: 27 iunie 2006Ora: 8:30Complet: TA+CSSolutie: AmânatRezumat:
Se constată că la dosar XXX fost depusă o cerere formulată de pârâtul apelant prin care solicită stabilirea unui alt termen în vedere deplasării părţilor la XXX de Medicină Legală Iaşi pentru efectuarea expertizei serologice cu privire la cercetarea paternităţii minorului XXX.
În aceste condiţii, instanţa stabileşte ca dată pentru efectuarea expertizei, ziua de 4 septembrie 2006.
Având în vedere că este necesar a se face adrese părţilor pentru a le aduce la cunoştinţă data la care urmează a se deplasa la L.E.M.L. Iaşi în vederea efectuării expertizei, precum şi către institutul abilitat a efectua această lucrare, instanţa amână cauza. - Data: 30 mai 2006Ora: 8:30Complet: TA+CSSolutie: AmânatRezumat:
Adresă apelantului să se prezuinte pentru ficarea unui nou termen în vederea prezentării la Iaşi pentru efectuarea expertzizei serologice. - Data: 4 aprilie 2006Ora: 8:30Complet: TA+CSSolutie: AmânatRezumat:
Instanţa pune în discuţia părţilor necesitatea efectuării testului de paternitate.
Părţile, având pe rând cuvântul, arată că sunt de acord cu efectuarea testului.
Instanţa stabileşte ca dată pentru efectuarea expertizei, ziua de 15 mai 2006, pentru când pune în vedere ambelor părţi să se prezinte împreună cu copilul la XXX de Medicină Legală Iaşi.