Dosar nr. 900/112/2020 înregistrat la Tribunalul Bistrita-Nasaud
Informații Dosar nr. 900/112/2020
Stadiu procesual: Apel | Materie: Asigurări sociale | Obiectul dosarului: recalculare pensie
Data inregistrarii dosarului: 8 ianuarie 2021 | Data ultimei modificari: 17 martie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant: S. N.
Intimat: X
Reclamant: S. N.
Pârât: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: S. N. | Data: 2 decembrie 2020
Sedinte de judecata Dosar nr. 900/112/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel CLUJStadiu procesual: Apel
- Data: 15 februarie 2021Ora: 11:00Complet: A1Solutie: Schimbat total Pronuntata in data de 15 februarie 2021Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 15 februarie 2021Rezumat:
Admite apelul declarat de preclam. SN împotriva sentinţei civile nr. XXXţată de XXXţa-Năsăud în dosarul nr. XXXă în tot în sensul că admite ac?iunea formulată de reclam. SN în cont XXX pârâta XXXţa N şi în consecinţă dispune anularea parţială a deciziei nr. XXXă de pârâtă şi obligarea acesteia la recalcularea pensiei cu luarea în considerare a veniturilor denumite "ore festive" menţionate în cuprinsul adeverin?elor nr. XXXăXXX Suc. Reg. de XXX, respectiv nr. XXX/XXX emisă de XXX Staţii. Obligă pârâta la plata retroactivă a diferenţelor dintre pensia încasată şi cea cuvenită, începând cu data de XXX.
Obligă pârâta la plata sumei de XXX în favoarea reclamantului reprezentând cheltuieli de judecată în primă instanţă.
Obligă pe intimata XXXţa să plătească apelantului suma de XXX cheltuieli de judecată în apel.
Definitivă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi XXX.
Sedinte la Tribunalul BISTRITANASAUDStadiu procesual: Fond
- Data: 3 noiembrie 2020Ora: 12:00Complet: C 4lm NCPCSolutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 3 noiembrie 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 3 noiembrie 2020Rezumat:
Respinge ca neîntemeiată acÅ£iunea civilă formulată de către reclamantul în cont XXX pârâta.Cu drept de apel la XXXîn termen de 30 de zile de la comunicare.Cererea de apel se depune la XXXÅ£a-Năsăud.PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică din data de 3 noiembrie 2020. - Data: 21 octombrie 2020Ora: 12:40Complet: C 4lm NCPCSolutie: Amână pronunÅ£area Pronuntata in data de 21 octombrie 2020Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 21 octombrie 2020Rezumat:
amână pronunţarea pentru data de 3 noiembrie 2020, ora 12:00;