Dosar nr. 837/112/2020 înregistrat la Tribunalul Bistrita-Nasaud
Informații Dosar nr. 837/112/2020
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: alte modificări ale pedepsei (art.585 NCPP) contopire
Data inregistrarii dosarului: 29 iunie 2020 | Data ultimei modificari: 11 decembrie 2020
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: P. G. I.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 837/112/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul BISTRITANASAUDStadiu procesual: Fond
- Data: 14 octombrie 2020Ora: 8:30Complet: Complet nr.5* - FondSolutie: admite cererea Pronuntata in data de 14 octombrie 2020Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 14 octombrie 2020Rezumat:
Admite cererea de cont XXX formulată de petentul P. G.-I. şi în consecinţă:
-constată că infracţiunile pentru care petentul XXX a fost condamnat la pedeapsa rezultantă de 4 ani şi 11 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi n Cod penal (interdicţia de a lua legătura cu numiţii...-persoane vătămate în dosarul nr. XXXătoriei Turda) pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXă în concurs, prev. de art.38 al.1 Cod penal, cu infracţiunile pentru care a fost condamnat la pedeapsa rezultantă de 4 ani şi 7 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, a dreptului de a deţine, de a purta şi de a folosi orice categorie de arme şi a dreptului de a comunica şi de a se apropia de persoanele vătămate....Alexandru prev. de art.66 al.1 lit.a,b, h şi n Cod penal, pentru o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Gherla.
Descontopeşte pedeapsa rezultantă de 4 ani şi 11 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii drepturilor prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi n Cod penal (interdicţia de a lua legătura cu numiţii....-persoane vătămate în dosarul nr. XXXătoriei Turda) pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXîn elementele ei componente şi repune pedepsele în individualitatea lor, înlăturând sporul de 1 an şi 9 luni închisoare, astfel:
-1 an şi 6 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii pe o perioadă de 2 ani a dreptului prev. de art.66 al.1 lit.n Cod penal, respectiv a dreptului de a comunica direct sau indirect, pe vreo cale, cu numiţii XXX, XXX, Vescan Răzvan şi XXX;
-3 ani şi 2 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat şi a dreptului de a comunica şi de a se apropia de persoana vătămată XXX prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi n Cod penal pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Turda, modificată prin Decizia XXXă nr. XXXţii de XXX;
-1 ani şi 9 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat şi a dreptului de a comunica şi de a se apropia de persoana vătămată XXX prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi n Cod penal pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Turda, modificată prin Decizia XXXă nr. XXXţii de XXX;
-2 ani închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat şi a dreptului de a comunica şi de a se apropia de persoana vătămată.. prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi n Cod penal pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Turda, modificată prin Decizia XXXă nr. XXXţii de XXX.
Descontopeşte pedeapsa rezultantă de 4 ani şi 7 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, a dreptului de a deţine, de a purta şi de a folosi orice categorie de arme şi a dreptului de a comunica şi de a se apropia de persoanele vătămate..şi..., prev. de art.66 al.1 lit.a,b, h şi n Cod penal pentru o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Gherla în elementele ei componente şi repune pedepsele în individualitatea lor, înlăturând sporul de 1 an şi 5 luni închisoare, astfel:
-3 ani şi 2 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat şi a dreptului de a comunica şi de a se apropia de persoana vătămată XXX prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi n Cod penal pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Turda, modificată prin Decizia XXXă nr. XXXţii de XXX;
-1 ani şi 9 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat şi a dreptului de a comunica şi de a se apropia de persoana vătămată..prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi n Cod penal pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Turda, modificată prin Decizia XXXă nr. XXXţii de XXX;
-2 ani închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat şi a dreptului de a comunica şi de a se apropia de persoana vătămată XXX prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi n Cod penal pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Turda, modificată prin Decizia XXXă nr. XXXţii de XXX.
-6 luni închisoare şi pedeapsa complementară a interzicerii dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului a de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat şi a dreptului de a deţine, purta şi folosi orice categorie de arme prev. de art.66 al.1 lit.a,b şi h Cod penal pe o perioadă de 2 ani, aplicată prin Sentinţa penală nr. XXXătoriei Turda, definitivă prin neapelare.
Conform art.39 al.1 lit.b Cod penal, art.45 al.3 Cod penal contopeşte pedepsele menţionate în pedeapsa cea mai grea, de 3 ani şi 2 luni închisoare, ce va fi sporită cu 1 an şi 11 luni închisoare, în total 5 ani şi 1 lună închisoare şi pedeapsa complementară rezultantă a interzicerii drepturilor prev. de art.66 lit.a,b,h şi n Cod penal (interzicerea dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului a de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, a dreptului de a deţine, purta şi folosi orice categorie de arme, şi interdicţia de a lua legătura cu numiţii.. respectiv...) pe o perioadă de 2 ani, ce va fi executată de petent.
Face aplic. art.65 rap.la art.66 al.1 lit.a,b, h şi n Cod penal ca pedeapsă accesorie (interzicerea dreptului de a fi ales în autorităţile publice sau în orice alte funcţii publice, a dreptului a de a ocupa o funcţie care implică exerciţiul autorităţii de stat, a dreptului de a deţine, purta şi folosi orice categorie de arme, şi interdicţia de a lua legătura cu numiţii...).
Deduce din pedeapsa aplicată perioada executată, respectiv reţinerea de 24 de ore din perioada XXX.06.2019 şi de la XXX la zi.
Anulează mandatele de executare emise în baza Sentinţei penale nr. XXXşi a Sentinţei penale nr. XXXătoriei Gherla şi dispune emiterea unui nou mandat, corespunzător prezentei sentinţe.
Stabileşte onorariu avocaţial din oficiu în sumă de XXX în favoarea av.C.-C. V., ce rămâne în sarcina statului.
Cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului.
Cu drept de contestaţie în termen de 3 zile de la comunicare.
PronunÅ£ată în ÅŸedinţă publică, azi, XXX. - Data: 9 octombrie 2020Ora: 10:00Complet: Complet nr.5* - FondSolutie: Amână pronunÅ£areaTip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțăriiData document: 9 octombrie 2020Rezumat:
amână pronunÅ£area hotărârii la data de 14 octombrie 2020. - Data: 1 octombrie 2020Ora: 10:30Complet: Complet nr.5* - FondSolutie: Amână pronunÅ£area Pronuntata in data de 1 octombrie 2020Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 1 octombrie 2020Rezumat:
amână pronunÅ£area hotărârii la data de 9 octombrie 2020. - Data: 17 septembrie 2020Ora: 8:45Complet: Complet nr.5* - FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 septembrie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 17 septembrie 2020Rezumat:
amână judecarea cauzei la data de 01 octombrie 2020, ora 10,30,pentru a parveni dosar XXX solicitate. - Data: 8 septembrie 2020Ora: 10:15Complet: Complet nr.5* - FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 8 septembrie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 8 septembrie 2020Rezumat:
amână judecarea cauzei la data de 17 septembrie 2020, ora 08;45. - Data: 24 august 2020Ora: 08:30Complet: Complet nr.5* - FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 24 august 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 24 august 2020Rezumat:
amână judecarea cauzei la data de 08 septembrie 2020, ora 10:15. - Data: 5 august 2020Ora: 8:30Complet: Complet nr.5* - FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 5 august 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 5 august 2020Rezumat:
amână judecarea cauzei la data de 24 august, ora 08:30.