Dosar nr. 1626/111/2024 înregistrat la Tribunalul Bihor
Informații Dosar nr. 1626/111/2024
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: luarea măsurii arestării preventive propusă de XXX (art.223 NCPP)
Data inregistrarii dosarului: 19 aprilie 2024 | Data ultimei modificari: 26 aprilie 2024
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1626/111/2024Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul BIHORStadiu procesual: Fond
- Data: 19 aprilie 2024Ora: 14:00Complet: DL4Solutie: admite cererea Pronuntata in data de 19 aprilie 2024Tip solutie: Încheiere masuripreventivefazade UPNumar document: XXXData document: 19 aprilie 2024Rezumat:
Admite propunerea Parchetului de pe lângă XXX de Casaţie şi XXX de Investigare a Infracţiunilor de XXX şi Terorism - XXX.
În temeiul art. 226 raportat la art. 223 alin. (2) ?i art. 202 Cod de procedură penală, dispune arestarea preventivă a inculpatului B Z R,, sub aspectul săvâr?irii infractiunii de efectuare de operatiuni cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive in forma continuată, prevazuta de art.16 alin.1 din XXX, privind combaterea operatiunilor cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive altele decat cele prevazute de actele normative in vigoare, cu aplicarea art.35 alin.1 Cod penal pe o durată de 30 de zile, începând cu data de XXX şi până la data de XXX inclusiv.
Conform dispoz. art. 272 Cod procedură penală, onorariul avocatului desemnat din oficiu XXX în cuantum de XXX conform delegaţiei pentru asistenţă judiciară obligatorie nr. XXX, se virează din fondurile Ministerului de Justiţie către XXX.
În baza art. 275 alin. (3) C. proc. pen., cheltuielile judiciare avansate de stat rămân în sarcina acestuia.
Cu drept de contestaţie în termen de 48 de ore de la comunicare cu inculpatul şi procurorul.
Pronunţată în camera de consiliu, azi, data de XXX, ora 15.00.