Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 497/110/2021 înregistrat la Tribunalul Bacau



Tribunalul Bacau Adresa: strada Cuza Voda nr. 1 Cod 600274, Localitate: Bacau, Județ: Bacau Telefon: 0234/207604, Fax: 0234/207601, E-mail: tr-bacau-info@just.ro
Jurisprudență Tribunalul Bacau


Informații Dosar nr. 497/110/2021
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Contencios administrativ ÅŸi fiscal | Obiectul dosarului: anulare concurs
Data inregistrarii dosarului: 15 septembrie 2021 | Data ultimei modificari: 25 ianuarie 2022
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent Reclamant: H. S. C. D. L. A. C.
Intimat Pârât: X
Intimat Pârât: X
Intimat Pârât: X
Intimat Pârât: X
Reclamant: H. S. C. D. L. A. C.
Pârât: X
Pârât: X
Pârât: X
Pârât: X
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: H. S. C. D. L. A. C. | Data: 9 septembrie 2021
Tip: Recurs | Parte declaratoare: H. S. C. D. L. A. C. | Data: 9 septembrie 2021

Sedinte de judecata Dosar nr. 497/110/2021Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel BACAUStadiu procesual: Recurs
  1. Data: 11 ianuarie 2022Ora: 9:00
    Complet: CAF4
    Solutie: cu casare Pronuntata in data de 11 ianuarie 2022
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 11 ianuarie 2022
    Rezumat:
    Admite recursul. Casează în parte sentinţa recurată şi reţinând cauza spre rejudecare. Admite în parte acţiunea astfel cum a fost modificată. Anulează concursul pentru ocuparea funcţiei de manager-persoană fizică desfăşurat în perioada XXX.02.2021. Anulează rezultatul soluţionării contestaţiei şi procesul verbal din data de XXX. Respinge, ca nefondate, celelalte capete de cerere. Menţine dispoziţiile sentinţei recurate cu privire la soluţionarea excepţiilor. Definitivă. Pronunţată la data de XXX, în condiţiile art. 402 teza finală Cod procedură civilă.
  2. Data: 14 decembrie 2021Ora: 9:00
    Complet: CAF4
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 decembrie 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 14 decembrie 2021
    Rezumat:
    Pentru a da posibilitatea recurentului - reclamant XXX să-şi îndeplinească obligaţia de a timbra cererea de recurs cu suma de XXX, amână judecarea cauzei şi acordă termen la data de 11 ianuarie 2022, ora 9:00, complet CAF4.
Sedinte la Tribunalul BACAUStadiu procesual: Fond
  1. Data: 7 iulie 2021Ora: 13:00
    Complet: C9CC
    Solutie: Fond Pronuntata in data de 7 iulie 2021
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 7 iulie 2021
    Rezumat:
    Admite excepţia lipsei capacităţii procesuale de folosinţă a comisiei de concurs şi a comisiei de soluţionare a contestaţiilor şi respinge acţiunea formulată de reclamant în cont XXX formulată împotriva unor persoane fără capacitate procesuală de folosinţă.
    Respinge excepţia lipsei capacităţii procesuale de folosinţă a Consiliului Judeţean Bacău.
    Admite excepţia lipsei calităţii procesuale pasive a Consiliului Judeţean Bacău şi respinge acţiunea formulată în cont XXX introdusă în cont XXX persoană fără calitate procesuală pasivă.
    Respinge excepţia inadmisibilităţii cererii.
    Respinge ca neîntemeiată cererea formulată de reclamantul XXX în cont XXX pârâtul Spitalul Judeţean de Urgenţă Bacău.
    Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cale de atac care se depune la XXXău sub sancţiunea nulităţii.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei, azi, XXX.
  2. Data: 30 iunie 2021Ora: 13:00
    Complet: C9CC
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 30 iunie 2021
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 30 iunie 2021
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei, azi, 30 iunie 2021.
  3. Data: 9 iunie 2021Ora: 13:00
    Complet: C9CC
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 iunie 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 9 iunie 2021
    Rezumat:
    Acordă termen pentru ca părţile să ia cunoştinţă de întâmpinările depuse la dosar, la data de 30 iunie 2021, ora 13, Completul C9CC.
  4. Data: 12 mai 2021Ora: 13:00
    Complet: C9CC
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 mai 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 12 mai 2021
    Rezumat:
    Acordă termen la data de XXX, ora 13, pentru a se comunica către părţile nou introduse în cauză Comisia de Concurs şi Comisia de soluţionare a contestaţiilor şi CJ Bacău pentru ocuparea postului vacant de manager al SJU Bacău cererea completatoare a acţiunii şi acţiunea formulată, pentru a se cita părţile nou introduse în cauză şi a se rectifica citativul în acest sens, pentru a se depune întâmpinare de către pârâţii nou introduşi în cauză.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează