Dosar nr. 961/109/2007 înregistrat la Tribunalul Arges
Informații Dosar nr. 961/109/2007
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Penal | Obiectul dosarului: cerere de întrerupere a executării pedepsei (art.455 C.p.p.)
Data inregistrarii dosarului: 6 decembrie 2007 | Data ultimei modificari: 28 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent Petent: O. E.
Condamnat: O. E.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 961/109/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PITESTIStadiu procesual: Recurs
- Data: 10 ianuarie 2008Ora: 08:00Complet: Penal - C4 - RecursSolutie: NefondatRezumat:
Respinge ca nefondat recursul declarat de petentul condamnat XXX, împotriva sentinţei penale nr. XXX, pronunţată de XXXş - secţia penală în dosarul nr. XXXă recurentul la XXX cheltuieli judiciare către stat, din care XXX onorariu avocat din oficiu, care se avansează din fondurile Ministerului Justiţiei. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 10 ianuarie 2008.
Sedinte la Tribunalul ARGESStadiu procesual: Fond
- Data: 30 octombrie 2007Ora: 10:30Complet: C3 - FondSolutie: SoluţionareRezumat:
Respinge cererea.
Obligă pe petent la XXX cheltuieli judiciare către stat, din care XXX reprezintă costul raportului de expertiză medico-legală nr. XXXşi XXX reprezintă onorariu avocat din oficiu.
Cu recurs. - Data: 2 octombrie 2007Ora: 10:30Complet: C3 - FondSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Se citeaza petentul cu datele de stare civila la XXX.
Amana cauza la data de XXX.
Cu recurs odata cu fondul.
Pronuntata in sedinta publica azi, XXX€“ XXX. - Data: 4 septembrie 2007Ora: 10:30Complet: C3 - FondSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
XXX revine cu adresa XXX, in vederea inaintarii raportului de expertiza medico-legala dispus in cauza.
Se revine cu adresa XXX, in vederea asigurarii transportului petentului la sediul XXX, in vederea expertizarii medicale.
Se citeaza petentul la locul de detinere cu datele de stare civila.
Amana cauza la data de XXX.
Cu recurs odata cu fondul.
Pronuntata in sedinta publica azi, XXX€“ XXX. - Data: 19 iunie 2007Ora: 10:30Complet: C3 - FondSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Se revine cu adresa XXX, in vederea inaintarii raportului de expertiza medico-legala dispus in cauza.
Se revine cu adresa XXX, in vederea asigurarii transportului petentului la sediul XXX, in vederea expertizarii medicale.
Se citeaza petentul la locul de detinere cu datele de stare civila.
Amana cauza la data de XXX.
Cu recurs odata cu fondul.
Pronuntata in sedinta publica azi, XXX€“ XXX. - Data: 22 mai 2007Ora: 10:30Complet: C3 - FondSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite proba cu expertiză medico-legală, solicitată de apărătorul petentului XXX.
Se emite adresă către XXX Argeş, în sensul de a ne înainta raportul XXX expertiză medico-legală întocmit cu ocazia examinării petentului XXX, din care să rezulte următoarele: afecţiunile de care suferă petentul; dacă aceste afecţiuni îl pun sau nu în imposibilitate de a executa imediat pedeapsa privativă de libertate; dacă afecţiunile constatate pot fi tratate în reţeaua sanitară a A.N.P.; care este evoluţia bolilor petentului şi dacă acesta a respectat cu stricteţe recomandările medicale şi tratamentul prescris; care este perioada de timp ce se impune pentru întreruperea executării pedepsei, în cazul în care se consideră că afecţiunile de care suferă acesta necesită tratarea într-o unitate sanitară a Ministerului Sănătăţii.
Se emite adresă către Penitenciarul Colibaşi, în sensul de a-i asigura petentului condiţii de transport la SML Argeş, pentru a fi examinat şi de a ne înainta, din dosarul XXX al petentului, copie de pe mandatul de executare nr. XXX, emis în baza sentinţei penale nr. XXX, pronunţată de XXXş, în dosarul nr. XXXşi totodată, să ne comunice dacă petentul a mai beneficiat sau nu de întreruperea executării pedepsei.
Se citează petentul XXX la Penitenciarul Colibaşi, cu datele de stare civilă.
Amână cauza la data de 19 Iunie 2007.
Cu drept de recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 22 Mai 2007, la XXXş-Secţia Penală. - Data: 24 aprilie 2007Ora: 10:30Complet: C3 - FondSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Se citează petentul la XXX cu dispoziţie de transfer.
Se citează petentul la Penitenciarul Colibaşi cu datele de stare civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 22 mai 2007.
Cu drept de recurs o dată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 24 Aprilie 2007 la XXXş – Secţia Penală.