Dosar nr. 731/109/2007 înregistrat la Tribunalul Arges
Informații Dosar nr. 731/109/2007
Stadiu procesual: Apel | Materie: Civil | Obiectul dosarului: legea XXX
Data inregistrarii dosarului: 3 iunie 2008 | Data ultimei modificari: 26 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Reclamant: G. V.
Apelant Reclamant: G. M. I.
Apelant Reclamant: G. E.
Apelant Reclamant: G. D. M.
Apelant Reclamant: G. A. S.
Apelant Reclamant: G. I. A.
Apelant Pârât: X
Apelant Pârât: M. P.
Apelant Pârât: P. M. P.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 731/109/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PITESTIStadiu procesual: Apel
- Data: 25 februarie 2009Ora: 08:30Complet: Civil-Amânări PronunţăriSolutie: NefondatRezumat:
Respinge apelurile ca nefondate.
Definitivă. Cu recurs. - Data: 18 februarie 2009Ora: 08:30Complet: Civil - Amânări TermeneSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Amână pronunţarea la 25 februarie 2009. - Data: 28 ianuarie 2009Ora: 08:30Complet: Civil - Amânări TermeneSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea de amânare a cauzei, formulată de consilier juridic XXX, pentru apelanţii-pârâţi.
Amână judecarea cauzei la data de 18 februarie 2009, pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză, întocmit de expert XXX.
Cu drept de recurs, odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 28 Ianuarie 2009, la XXXşti – Secţia civilă, pentru cauze privind conflicte de muncă şi asigurări sociale şi pentru cauze cu minori şi de familie. - Data: 17 decembrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C10-ApelSolutie: AmânatRezumat:
Admite cererile de amânare a cauzei, formulate de părţi pentru a lua cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză întocmit de doamna expert XXX, care nu a fost depus în termenul prevazut de art. 209 Cod procedură civilă.
Respinge cererea formulată în scris de domnul expert XXX cu privire la înlocuirea sa şi se va reveni cu adresă către acesta pentru a efectua lucrarea şi a o depune în termenul prevăzut de art. 209 Cod procedură civilă, sub sancţiunea amenzii.
Amână judecarea cauzei la data de 28 ianuarie 2009, pentru când părţile au cunoştinţă de termen.
Cu drept de recurs, odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 17 decembrie 2008, la XXXşti – secţia civilă, pentru cauze privind conflicte de muncă şi asigurări sociale şi pentru cauze cu minori şi de familie. - Data: 26 noiembrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C10-ApelSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererile de amânare a cauzei, depuse la dosar XXX partea doamnei expert XXX şi din partea apărătorului apelanţilor-reclamanţi, avocat XXX.
Amână judecarea cauzei la data de 17 decembrie 2008, pentru când se revine cu adresă către domnii experţi XXX şi XXX, în vederea efectuării rapoartelor de expertiză şi depunerii acestora la dosar, în termenul prevăzut de art.209 Cod procedură civilă, sub sancţiunea amenzii.
Cu drept de recurs, odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 26 Noiembrie 2008, la XXXşti – secţia civilă, pentru cauze privind conflicte de muncă şi asigurări sociale şi pentru cauze cu minori şi de familie - Data: 5 noiembrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C10-ApelSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Respinge cererea formulată în scris de domnul expert XXX, privind înlocuirea datorită volumului mare de lucrari pe care le are de efectuat, faţă de împrejurarea că în dosarul XXX faţă nu este o lucrare nouă, ci o completare a expertizei efectuată la instanţa de fond.
Se va repeta adresa XXX, în caz cont XXX.
Se va repeta adresa XXX figurează pe lista de experţi cont XXX.
Amână judecarea cauzei la 26 noiembrie 2008, ora 8,30, pentru când părţile au cunoştinţă de termen.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 05 Noiembrie 2008, la XXXşti – SECŢIA CIVILĂ, XXX DE MUNCĂ ŞI ASIGURĂXXX ŞI XXX ŞI XXX. - Data: 15 octombrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C10-ApelSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite proba cu acte, solicitată de ambele părţi.
Dispune completarea raportului de expertiză întocmit de expert XXX la instanţa de fond, pentru a se clarifica aspectul legat de suprafaţa şi forma terenului, având în vedere că din actul primar al familiei Tuţă, aflat la fila 124, rezultă că s-a vândut un teren cu deschidere de 9,5 metri lăţime, începând din stradă până la limita de hotar, iar din schiţa anexă a raportului de expertiză rezultă că acest teren este în formă de "L", urmând ca expertul să compare schiţele de la filele 8 şi 120, să aibă în vedere toate actele depuse la dosar XXXă efectuarea raportului de expertiză la fond şi să răspundă obiectivelor ce vor fi depuse în scris la dosar XXX proba cu expertiză contabilă, pentru reactualizarea cuantumului despăgubirilor, solicitată de apelanţii-reclamanţi, potrivit obiectivelor ce vor fi depuse la dosar XXX
În baza dispoziţiilor art.202 alin.1 Cod procedură civilă, desemnează, prin tragere la sorţi în şedinţă publică, pe doamna expert XXX, pentru efectuarea expertizei contabile.
Fixează onorariu provizoriu pentru experţi, în sumă de câte XXX pentru fiecare, în sarcina apelanţilor-reclamanţi.
Pune în vedere apărătorului apelanţilor-reclamanţi, avocat XXX, să depună la dosar XXXă cu obiective pentru expertiză.
Pune în vedere reprezentatei apelanţilor-pârâţi, consilier juridic XXX, să depună la dosar XXX de expropriere nr. XXX, cu toate anexele.
Se emite adresă către XXX de Expertize, pentru a aduce la cunoştinţă desemnarea experţilor în cauză.
Se emit adrese către experţii desemnaţi, în vederea efectuării lucrărilor şi depunerii acestora la dosar, în termenul prevăzut de art.209 Cod procedură civilă.
Amână judecarea cauzei la data de 5 noiembrie 2008.
Cu drept de recurs, odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 15 Octombrie 2008, la XXXşti – Secţia civilă, pentru cauze privind conflicte de muncă şi asigurări sociale şi pentru cauze cu minori şi de familie - Data: 24 septembrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C10-ApelSolutie: AmânatRezumat:
Amână judecarea cauzei la 15 octombrie 2008, ora 8,30, pentru când părţile au cunoştinţă de termen.
Pune în vedere apelantei- reclamante să depună la dosar XXX medicale cu care să faca dovada imposibilităţii de a se prezenta la instanţă apărătorul ales, respectiv domnul avocat XXX.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 24 Septembrie 2008, la XXXşti – SECŢIA CIVILĂ, XXX DE MUNCĂ ŞI ASIGURĂXXX ŞI XXX ŞI XXX. - Data: 25 iunie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C10-ApelSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Admite cererea de amânare a cauzei, formulată de consilier XXX, pentru apelanţii-pârâţi.
Amână judecarea cauzei la data de 24 septembrie 2008, pentru a da posibilitatea apelanţilor-pârâţi să ia cunoştinţă de conţinutul motivelor de apel formulate de reclamanţi.
Cu drept de recurs, odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 25 Iunie 2008, la XXXşti – Secţia civilă, pentru cauze privind conflicte de muncă şi asigurări sociale şi pentru cauze cu minori şi de familie