Dosar nr. 6412/109/2021 înregistrat la Tribunalul Arges
Informații Dosar nr. 6412/109/2021
Stadiu procesual: Apel | Materie: Asigurări sociale | Obiectul dosarului: contestaţie decizie XXX pensionare -stagiu de cotizare
Data inregistrarii dosarului: 23 noiembrie 2022 | Data ultimei modificari: 31 mai 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Contestator: V. I.
Intimat: C. J. D. P. A.
Contestator: V. I.
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Tip: Apel | Parte declaratoare: V. I. | Data: 18 noiembrie 2022
Sedinte de judecata Dosar nr. 6412/109/2021Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PITESTIStadiu procesual: Apel
- Data: 17 mai 2023Ora: 08:30Complet: C2 - ApelSolutie: Pronunţa o nouă hotărâre Pronuntata in data de 17 mai 2023Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 17 mai 2023Rezumat:
Admite apelul.
Schimbă sentinţa, în sensul că admite, în parte, contestaţia.
Anulează decizia XXX intimata să emită o decizie XXX soluţionare a cererii cont XXX înscriere la pensie, prin valorificarea activităţii desfăşurate în grupa I de muncă, în perioada XXX.06.1999.
Obligă intimata la plata către apelant a sumei de XXX, cheltuieli de judecată, fond şi apel.
Definitivă.
Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei, astăzi, XXX. - Data: 9 mai 2023Ora: 09:00Complet: C2 - ApelSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 9 mai 2023Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 9 mai 2023Rezumat:
Amână pronunţarea la data de 17 mai 2023.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi, 09 mai 2023, la XXX.
Sedinte la Tribunalul ARGESStadiu procesual: Fond
- Data: 28 septembrie 2022Ora: 09:30Complet: C5-AS-NCPCSolutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 28 septembrie 2022Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 28 septembrie 2022Rezumat:
Respinge contestaţia.
Cu apel în 30 zile de la comunicare, apel ce se va depune la XXX.
Pronunţată azi XXX prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei. - Data: 4 mai 2022Ora: 10:00Complet: C5-AS-NCPCSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 mai 2022Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 4 mai 2022Rezumat:
Pune în vedere apărătoarei cont XXX următorul termen de judecată să precizeze acţiunea în conformitate cu prevederile art. 194-197 C.proc.civ., în sensul de a indica criticile cont XXX în ceea ce o priveşte pe intimată sub aspectul stabilirii drepturilor de pensie, mai exact de a indica ce contestă în cauză, menţionând actul, numărul şi data acestuia, ce solicită a i se valorifica de către intimată, indicând elementele salariale ori alte aspecte relevante şi adeverinţele care le atestă, menţionând, şi făcând dovada în acest sens, şi data la care a solicitat mai întâi această valorificare intimatei, cu depunerea tuturor înscrisurilor contestate şi pe care-şi întemeiază acţiunea, în copie conformă cu originalul şi în două exemplare, sub sancţiunea suspendării cauzei prevăzută de art. 242 C.proc.civ..
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu apel odată cu fonduul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Mai 2022.