Dosar nr. 3795/109/2020 înregistrat la Tribunalul Arges
Informații Dosar nr. 3795/109/2020
Stadiu procesual: Fond | Materie: Litigii de muncă | Obiectul dosarului: obligaţie de a face
Data inregistrarii dosarului: 7 iulie 2020 | Data ultimei modificari: 8 octombrie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: C. I.
Pârât: A. D. S.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 3795/109/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul ARGESStadiu procesual: Fond
- Data: 30 iunie 2021Ora: 09:00Complet: C1-LM-FONDSolutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 30 iunie 2021Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 30 iunie 2021Rezumat:
Respinge acţiunea.
Cu apel în termen de 10 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la XXX.
Pronunţată, astăzi, XXX, în condiţiile art.396 alin.2 C.pr.civ. - Data: 23 iunie 2021Ora: 09:00Complet: C1-LM-FONDSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 23 iunie 2021Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțăriiData document: 23 iunie 2021Rezumat:
Amână pronunţarea la data de 30 iunie 2021, în condiţiile art.396 alin.2 XXX. Civilă.
Cu apel odată cu fondul.
Pronunţată azi, 23 iunie 2021, la XXX. - Data: 9 iunie 2021Ora: 10:30Complet: C1-LM-FONDSolutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 9 iunie 2021Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 9 iunie 2021Rezumat:
Amână pronunţarea la data de 23 iunie 2021, în condiţiile art.396 alin.2 XXX. Civilă.
Cu apel odată cu fondul.
Pronunţată azi, 09 iunie 2021, la XXX. - Data: 28 aprilie 2021Ora: 10:30Complet: C1-LM-FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 28 aprilie 2021Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 28 aprilie 2021Rezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, pentru a da posibilitatea părţilor să ia cunoştinţă de conţinutul raportului de expertiză.
Se va comunica un exemplar al raportului de expertiză şi pârâtei.
Cu apel odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, azi 28 aprilie 2021, la XXX. - Data: 20 ianuarie 2021Ora: 10:00Complet: C1-LM-FONDSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 20 ianuarie 2021Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 20 ianuarie 2021Rezumat:
Încuviinţează proba cu înscrisuri şi expertiză-specialitatea protecţia muncii.
Respinge proba testimonială.
Dispune ca expertul să verifice dacă activitatea desfăşurată de reclamant, se regăseşte în anexele XXX, pentru perioada 1969-1990, respectiv XXX şi XXX pentru perioada 1990-aprilie 2001, iar nu prin asimilare, precizând în cont XXX şi punctul. Să se precizeze în măsura în care este posibil, la acest moment, dacă ulterior anului 1990 a existat un nivel de noxe peste nivelul maxim admis de normele de protecţia muncii potrivit punctului 4 din XXX verifice la nivelul unităţii angajatoare dacă au fost efectuate determinări de noxe în condiţiile punctului 5 din XXX şi în raport XXX toate acestea, expertul, să stabilească dacă activitatea desfăşurată poate fi încadrată în grupa a II-a de muncă, pentru ce perioadă şi în ce procent, luând în considerare, în acest sens, şi dispoziţiile punctului 7, 9 şi 10 din XXX expert specialitatea protecţia muncii, prin tragere la sorţi, expertul XXX onorariul provizoriu pentru expert, în cuantum de XXX ce va fi achitat de către reclamant, căruia i se pune în vedere, prin apărător, să achite onorariul provizoriu pentru expert, în termen de 5 zile, sub sancţiunea decăderii din probă.
Dispune emiterea adreselor către expertul desemnat prin, tragere la sorţi, XXX, în sensul de a-i comunica numirea în cauză şi către XXX de Expertize, în sensul de a-i comunica numirea în cauză a expertului XXX, precum şi onorariul stabilit pentru expert.
Amână judecarea cauzei la data de XXX, pentru administrarea probei cu înscrisuri şi pentru efectuarea expertizei, în specialitatea protecţia muncii, solicitată de reclamant.
Reclamantul are termen în cunoştinţă.
Cu apel odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, azi 20 ianuarie 2021, la XXX.