Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 3791/109/2021 înregistrat la Tribunalul Arges



Informații Dosar nr. 3791/109/2021
Stadiu procesual: Fond | Materie: Minori şi familie | Obiectul dosarului: reintegrare în familie
Data inregistrarii dosarului: 13 aprilie 2021 | Data ultimei modificari: 18 octombrie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Petent: M. E. M.
Intimat: X
Intimat: X
Intimat: X
Intimat: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 3791/109/2021Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul ARGESStadiu procesual: Fond
  1. Data: 15 iunie 2021Ora: 12:30
    Complet: C3-MINORI-FOND
    Solutie: Respinge cererea Pronuntata in data de 15 iunie 2021
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 15 iunie 2021
    Rezumat:
    Respinge ac?iunea ca neîntemeiată.
    Cu drept de apel, în termen de 10 zile de la comunicare, care se depune la XXX?.
    Pronunţată azi, XXX, prin punerea solu?iei la dispoziţia părţilor, de către grefa instanţei.
  2. Data: 25 mai 2021Ora: 12:30
    Complet: C3-MINORI-FOND
    Solutie: ÃŽncheiere Pronuntata in data de 25 mai 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 25 mai 2021
    Rezumat:
    În baza art. 167 Cpc şi art. 58 Cpc dispune citarea intimatului prin publicitate şi numirea unui curator special care să îi reprezinte interesele, respectiv doamna avocat Pană XXX, desemnată potrivit legii, prin tragere la sorţi, din lista de avocaţi pusă la dispoziţie de XXXş.
    Se citează intimatul Comănescu Constantin prin afişare la uşa instanţei, pe portalul instanţei, precum şi la ultimul domiciliu cunoscut.
    Stabileşte onorariu pentru curator în sumă de XXX care va fi suportat din fondurile speciale alocate de MJ în acest scop, la stabilirea acestuia avându-se în vedere disp art. 488 alin 2 din XXX.
    Emite adresă către XXXş pentru a se aduce la cunoştinţă faptul că a fost desemnat curator doamna avocat Pană XXX pentru a reprezenta interesele intimatului XXX.
    Se citează curatorul desemnat prin email cu copie acţiune şi cu menţiunea de a depune întâmpinare în termen de 3 zile de la comunicare, urmând a se întocmi şi o notă telefonică.
    Pune în vedere petentei să ia legătura cu reprezentanţii Primăriei Ştefăneşti pentru efectuarea raportului de anchetă socială.
    Revine cu adresă către Primăria Oraşului Ştefăneşti ca în precedent, cu menţiunea de a lua măsurile necesare în scopul efectuării in timp util a raportului de anchetă socială, urmând a se aduce la cunoştinţă faptul că i s-a pus în vedere petentei să ia legătura cu reprezentanţii primăriei pentru stabilirea unei zile în care să fie efectuată ancheta.
    Amână judecarea cauzei la XXX.
    Cu cale de atac odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 25 Mai 2021
  3. Data: 11 mai 2021Ora: 12:30
    Complet: C3-MINORI-FOND
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 mai 2021
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 11 mai 2021
    Rezumat:
    Emite adresă către XXXşti în vedere efectuarii unei anchete psihosociale la domiciliul XXX, solicitând primarie ca la întocmirea acestui referat să participe şi un psiholog iar în situaţia în care primaria nu dispune de un psiholog să solicite participarea unui psiholog din partea Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Argeş, care să urmareasca conditiile locuit ale mamei, comportamentul copilului, în ce masura se poate dispune o relaţionare a copilului cu mama, inclusiv să îşi exprime un punct de vedere asupra comportamentului copilului şi asupra tratamentului pe care copilul îl urmează, deci in ce masura mama poate sa asigure un climat familial adecvat, propice unei dezvoltări armonioase, fizice, psihice şi intelectuale a copilului.
    Amână judecarea cauzei la XXX, pentru când se citeaza părţile.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Mai 2021 la XXXş.