Dosar nr. 221/109/2008 înregistrat la Tribunalul Arges
Informații Dosar nr. 221/109/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Contencios administrativ şi fiscal | Obiectul dosarului: contestaţie act administrativ fiscal
Data inregistrarii dosarului: 15 ianuarie 2008 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: S. Z. L. S.
Pârât: D. G. A. F. P. A.
Pârât: A. F. P. P.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 221/109/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul ARGESStadiu procesual: Fond
- Data: 13 iulie 2009Ora: 08:30Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: SoluţionareRezumat:
Respinge contestaţia.
Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. - Data: 6 iulie 2009Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX. - Data: 29 iunie 2009Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX. - Data: 1 iunie 2009Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: Încheiere
- Data: 27 aprilie 2009Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: Încheiere
- Data: 23 martie 2009Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: Încheiere
- Data: 9 februarie 2009Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: Încheiere
- Data: 19 ianuarie 2009Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: Încheiere
- Data: 17 noiembrie 2008Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, sala 1, ora 12.00, pentru când reclamanta şi pârâta D.G.F.P. Argeş păstrează termen în cunoştinţă.
Admite, în temeiul art. 209 Cod procedură civilă, cererea de amânare a judecăţii cauzei formulată de către expert, pentru efectuarea raportului de expertiză, găsind-o întemeiată.
Dispune revenirea cu adresă către expert cu solicitarea de a efectua şi depune la dosarul XXX lucrarea de expertiză, cu respectarea dispoziţiilor art. 208 şi 209 Cod procedură civilă.
Se reia procedura de citare cu pârâta XXX.
Cu recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Noiembrie 2008, la XXX, secţia civilă, cont XXX şi fiscal. - Data: 13 octombrie 2008Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, sala 1, ora 12:00, pentru când reclamanta şi pârâta D.G.F.P. Argeş păstrează termen în cunoştinţă.
Admite, în baza art. 209 Cod procedură civilă, cererea de amânare a judecăţii cauzei formulată de reprezentanta convenţională a pârâtei D.G.F.P. Argeş. găsind-o întemeiată.
Dispune revenirea cu adresă către expert, cu solicitarea de a depune la dosarul XXX lucrarea de expertiză, în condiţiile stabilite de art. 208 şi 209 Cod procedură civilă, sub sancţiunea amendării în caz de neconformare, conform art. 108 ind. 1 alin. 1 pct. 2 lit. c. Cod procedură civilă.
Cu recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 13 Octombrie 2008, la XXX, secţia civilă, cont XXX şi fiscal. - Data: 15 septembrie 2008Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Amână judecarea cauzei la data de XXX, sala 1, ora 12:00, pentru când reclamanta şi pârâta XXX a XXX păstrează termen în cunoştinţă.
Se va cita pârâta XXX.
Se revine adresă cu către expert XXX cu menţiunea efectuării şi depunerii lucrării cu respectarea disp. art. 208-209 C.pr.civilă. - Data: 18 iunie 2008Ora: 12:00Complet: C36 - Fond - Miercuri-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Admite cererea formulată de reprezentanta pârâtei D.G.F.P. ARGEŞ prin care solicită amânarea cauzei pentru lipsa de procedura cu pârâta XXX cât şi pentru lipsa raportului de expertiză dispus a se efectua în cauză.
Se revine adresă cu către expert XXX cu menţiunea efectuarii şi depunerii lucrarii cu respectarea disp. art. 208-209 C.pr.civilă.
Se citeaza pârâta XXX.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul.. Pronunţată în şedinţa publică de la 18.06..2008 la XXX. - Data: 16 mai 2008Ora: 08:30Complet: C32 - Vineri - Fond-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Admite cererea formulată de apărătorul reclamantului prin care solicită amânarea cauzei pentru lipsa de procedura cu pârâta XXX cât şi pentru lipsa raportului de expertiză dispus a se efectua în cauză.
Se revine adresă cu către expert XXX cu menţiunea efectuarii şi depunerii lucrarii cu respectarea disp. art. 208-209 C.pr.civilă.
Se citeaza pârâta XXX.
Amână judecarea cauzei la 18.06..2008.
Cu recurs odată cu fondul.. Pronunţată în şedinţa publică de la 16.05..2008 la XXX. - Data: 11 aprilie 2008Ora: 08:30Complet: C32 - Vineri - Fond-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Admite proba cu expertiză contabilă solicitată de reprezentantul reclamantului cu obiectivele menţionate în considerentele prezentei încheieri.
Numeşte expert cont XXX căruia i se va emite adresă în sensul efectuarii şi depunerii lucrarii cu respectarea disp.art.208-209 C.pr.civila.
Fixează onorariu provizoriu în sumă de XXX în sarcina reclamantei şi pune în vedere reprezentantului acesteia să depună la dosar XXX achitarii onorariului sub sancţiunea decaderii din probă.
Se emite adresă către Biroul de Expertize de pe lângă XXX.
Amână judecarea cauzei la 16 mai 2008.
Se citează pârâta XXX.
Cu recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 11.04. 2008 la XXX. - Data: 14 martie 2008Ora: 08:30Complet: C37 - Vineri - Fond-CAFSolutie: ÎncheiereRezumat:
Admite proba cu înscrisuri solicitată de reprezentantul reclamantei şi reprezentanta pârâtei D.G.F.P. ARGEŞ.
Prorogă discutarea probei cu expertiză solicitată de reprezentantul reclamantei după administrarea probei cu înscrisuri.
Se citează pârâta XXX.
Amână judecarea cauzei la 11 aprilie 2008.
Cu recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Martie 2008 la XXX.