Dosar nr. 1394/109/2007 înregistrat la Tribunalul Arges
Informații Dosar nr. 1394/109/2007
Stadiu procesual: Apel | Materie: Civil | Obiectul dosarului: legea XXX
Data inregistrarii dosarului: 22 mai 2008 | Data ultimei modificari: 26 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat Reclamant: R. M. p. P. E. L.
Intimat Pârât: X
Intimat Pârât: X
Apelant Pârât: U. P.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 1394/109/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PITESTIStadiu procesual: Apel
- Data: 6 octombrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-Amânări PronunţăriSolutie: fără casareRezumat:
Admite apelul.
Schimbă în parte sentinţa, în sensul că, admiţând contestaţia, anulează decizia XXXşi constată că reclamanta este îndreptăţită la despăgubiri acordate în condiţiile legii speciale privind regimul de stabilire şi plată, a despăgubirilor aferente imobilelor preluate în mod abuziv, pentru terenul în suprafaţă de 937 m.p., astfel cum a fost identificat de expertul XXX, în lucrarea efectuată în prima instanţă.
Obligă pe pârâta Universitatea Piteşti să înainteze XXX pentru Stabilirea Despăgubirilor, dosarul XXXând situaţia juridică a imobilului sus menţionat şi documentaţia aferentă acestuia.
Menţine în rest sentinţa.
Definitivă.
Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică azi, XXX. - Data: 29 septembrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C2-ApelSolutie: AmânatRezumat:
Amână pronunţarea apelului la data de XXX. - Data: 29 septembrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C. C. Incidente ProceduraleSolutie: SoluţionareRezumat:
Admite cererea.
Încuviinţează abţinerea.
Irevocabilă. - Data: 8 septembrie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C2-ApelSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
Încuviinţează cererea formulată de apărătorul intimatei-reclamante, avocat Nicolae Zărnescu, privind acordarea unui nou termen de judecată pentru a lua cunoştinţă de precizările şi completările formulate de apelanta-pârâtă la motivele iniţiale de apel, precum şi de actele depuse de aceasta la termenul de judecată de astăzi.
Pune în vedere apărătorului apelantei-pârâte, avocat XXX, ca până la finele şedinţei de judecată, să comunice şi celorlalte părţi copie de pe înscrisurile depuse la acest termen de judecată.
Se citează intimata-pârâtă Primăria Municipiului Piteşti.
Amână judecarea cauzei la data de 29 septembrie 2008.
Cu recurs, odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 08 Septembrie 2008, la XXXşti – Secţia civilă, pentru cauze privind conflicte de muncă şi asigurări sociale şi pentru cauze cu minori şi de familie. - Data: 9 iunie 2008Ora: 08:30Complet: Civil-C2-ApelSolutie: ÃŽncheiereRezumat:
În baza disp.art.156 Cod procedură civilă, admite cererea pentru lipsă de apărare, formulată de apelanta-pârâtă, Universitatea Piteşti.
Se citează intimatele-pârâXXX şi Primăria Municipiului Piteşti, cu copie de pe întâmpinare.
Amână judecarea cauzei la 08 septembrie 2008, pentru când se va reveni cu citaţie către apelanta-pârâtă Universitatea Piteşti.
Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 09 Iunie 2008, la XXXşti – Secţia civilă, pentru cauze privind conflicte de muncă şi asigurări sociale şi pentru cauze cu minori şi de familie.