Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 1012/109/2006 înregistrat la Tribunalul Arges



Tribunalul Arges Adresa: B-dul I.C. Bratianu nr. 7 Pitesti - Arges, Localitate: Pitesti, Județ: Arges Telefon: (0248) 216 599, Fax: (0248) 212 410, E-mail: tr-arges@just.ro
Jurisprudență Tribunalul Arges


Informații Dosar nr. 1012/109/2006
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Penal | Obiectul dosarului: Plângere prealabilă (art. 180 C.p. Minori)
Data inregistrarii dosarului: 26 ianuarie 2006 | Data ultimei modificari: 26 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent: X
Recurent Parte vătămată: T. L. N.
Recurent Inculpat: X
Recurent Inculpat: T. F.
Recurent Inculpat: T. M. M.
Recurent Inculpat: X
Recurent Inculpat: X
Recurent Inculpat: X
Intimat Inculpat: T. I. E.
Intimat Parte vătămată: X
Intimat Parte responsabilă civilmente: T. I. I.
Intimat Parte responsabilă civilmente: X
Intimat Autoritate tutelară: X
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 1012/109/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul ARGESStadiu procesual: Recurs
  1. Data: 18 mai 2006Ora: 08:30
    Complet: C1 - Pronuntare
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Ia act de retragerea recursului declarat de partea vătămată XXX.
    Admite recursul Parchetului, casează în parte sentinţa în sensul că în temeiul disp.art. 110 C.p. reduce termenul de încercare fixat în sarcina inculpatului minor de la 1 an la 6 luni şi reduce cuantumul cheltuielilor judiciare la care au fost obligaţi inculpaţii în favoarea părţii vătămate XXX, de la XXX la XXX şi obligă pe fiecare inculpat, pe inculpatul minor în solidar cu părţile responsabile civilmente la câte XXX cheltuieli judiciare către partea vătămată Tinca Dănuţ.
    Menţine în rest sentinţa.
    Respinge ca nefondate recursurile inculpaţilor pe care îi obligă la câte XXX cheltuieli judiciare către stat, din care XXX onorariu de avocat din oficiu.
    Definitivă.
    Pronunţată în şedinţă publică astăzi, XXX.
  2. Data: 11 mai 2006Ora: 08:30
    Complet: C2 - Recurs - MF
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână pronunţarea în cauză la data de XXX.
    Pronunţată în şedinţă publică astăzi, XXX.
  3. Data: 13 aprilie 2006Ora: 08:30
    Complet: C2 - Recurs - MF
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Acorda un nou termen de judecata pentru a fi atasat dosarul nr. XXX, din care sa reiasa data si modalitatea ramanerii definitive a sentintei penale pronuntata in acel dosar XXX citeaza partile care nu au termen in cunostinta.
    Amână judecarea cauzei la XXX.
    PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 13 Aprilie 2006 la XXX€“ XXX.
  4. Data: 16 martie 2006Ora: 08:30
    Complet: C2 - Recurs - MF
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Admite cererea formulată de apărătorul intimaţilor-părţi vătămate, respectiv de avocat XXX, prin care solicită termen în vederea pregătirii apărării.
    Se ataşează dosarul XXX instanţe cu nr. XXXşi se va face verificări la Biroul Executări Penale din cadrul acestei instanţe, cu privire la hotărârea pronunţată în acest dosar, dacă aceasta a rămas definitivă şi modalitatea rămânerii ei definitive.
    Se citează intimatul-parte vătămată XXX la Penitenciarul Colibaşi, cu datele de stare civilă.
    Se citează autoritatea tutelară Primăria comunei Mălureni.
    Amână cauza la data de 13 Aprilie 2006.
    Pronunţată în şedinţă publică azi, 16 Martie 2006, la XXXş-Secţia Penală.
  5. Data: 16 februarie 2006Ora: 08:30
    Complet: C2 - Recurs - MF
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    În temeiul dispoziţiilor art. 171 Cod proc.penală, admite cererile pentru lipsă de apărare formulate de recurenţii-inculpaţi Geamănu ConstantinXXX şi Tinca Laurenţiu.
    Ia act de poziţia părţii vătămate XXX, de însuşire a cererii de retragere a recursului formulat înăuntrul termenului.
    Se citează intimatul-parte vătămată XXX la Penitenciarul Colibaşi, cu datele de stare civilă.
    Se citează autoritatea tutelară Primăria comunei Mălureni.
    Se emite adresă către XXXş-Piteşti pentru desemnarea unui apărător din oficiu care să asigure asistenţa juridică a intimatului-inculpat XXX. Amână cauza la data de 16 Martie 2006.
    Pronunţată în şedinţă publică azi, 16 Februarie 2006, la XXXş-Secţia Penală.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează