Dosar nr. 843/1259/2012 înregistrat la Tribunalul Arges - Comercial
Informații Dosar nr. 843/1259/2012
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Data inregistrarii dosarului: 25 februarie 2016 | Data ultimei modificari: 1 aprilie 2016
Părțile din dosar și calitatea acestora
Intimat Creditor: G. B. L. G. C. S. P. A. L. G. B. L. S.
Intimat Debitor: S. M. E. A. V. S.
Intimat Creditor: S. G. I. T. I. Ã. C. D. S. Ã. D. A. E. 3. T. Z. C. S. A. Ã.
Intimat Creditor: X
Recurent Creditor: X
Intimat Creditor: X
Creditor: G. B. L. G. C. S. P. A. L. G. B. L. S.
Debitor: S. M. E. A. V. S.
Creditor: S. G. I. T. I. Ã. C. D. S. Ã. D. A. E. 3. T. Z. C. S. A. Ã.
Creditor: X
Creditor: D. A.
Creditor: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Recurs | Parte declaratoare: X | Data: 8 octombrie 2015
Tip: Recurs | Parte declaratoare: D. A. | Data: 8 octombrie 2015
Sedinte de judecata Dosar nr. 843/1259/2012Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PITESTIStadiu procesual: Recurs
- Data: 4 aprilie 2016Ora: 08:00Complet: C1
Sedinte la Tribunalul Comercial ARGESStadiu procesual: Fond
- Data: 18 septembrie 2015Ora: 10:00Complet: C9-amân.pronSolutie: ÃŽnchis lichidarea (art. 117 din lege) Pronuntata in data de 18 septembrie 2015Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 18 septembrie 2015Rezumat:
În temeiul art. 131 din Legea nr. XXX, dispune închiderea procedurii de insolvenţă şi radierea din registrul comerţXXX.
În baza art. 136 din Legea nr. XXX, descarcă lichidatorul judiciar XXX de orice îndatorire sau responsabilitate faţă de debitor şi averea sa, faţă de procedură, creditor şi asociaţi.
În temeiul art. 135 din lege, dispune notificarea sentinţei Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Argeş, XXX Comerţului Argeş, în vederea efectuării menţiunii de radiere şi publicare în XXX de Insolvenţă.
În temeiul art. 902 pct. 16 Cod civil, dispune notificarea sentinţei OCPI Argeş, în vederea notării în cartea funciară a închiderii procedurii.
În conformitate cu art. 107 alin. 2 lit. b) din Legea nr. XXX, dispune achitarea către lichidatorul judiciar XXX a onorariului de XXX, la care se adaugă TVA potrivit legii, precum şi a cheltuielilor de procedură în cuantum de XXX, plata urmând a se face în condiţiile art. 4 alin. 4 din Legea nr. XXXş, în conformitate cu dispoziţiile art. 38 alin. 4 şi 5 din OUG nr. XXX, lipsind disponibilităţile în contul XXX.
Executorie.
Cu recurs în termen de 7 zile de la comunicare, ce se va depune la XXX.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică din XXX. - Data: 4 septembrie 2015Ora: 10:00Complet: C9-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 septembrie 2015Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 4 septembrie 2015Rezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică din 4.09.2015. - Data: 12 iunie 2015Ora: 10:00Complet: C9-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 iunie 2015Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 12 iunie 2015Rezumat:
Amână judecarea cauzei la XXX pentru a se asigura creditorilor un termen rezonabil în care să aprecieze asupra avansării sumelor necesare continuării procedurii şi pentru a se discuta cererea formulată de lichidatorul judiciar cu privire la închiderea procedurii conform art. 131 alin.1 din Legea nr. XXX citarea părţilor lipsă prin XXX de Insolvenţă.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 12 Iunie 2015 la XXXÅŸ. - Data: 17 aprilie 2015Ora: 10:00Complet: C9-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 aprilie 2015Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 17 aprilie 2015Rezumat:
La solicitarea lichidatorului judiciar, se acordă un ultim termen pentru a se încerca identificarea autovehiculelor din patrimoniul debitoarei, urmând ca, în situaţia în care, până la termenul acordat, nu se va reuşi identificarea acestora, să se depună cerere de închidere a procedurii insolvenţei. Se pune în vedere lichidatorului judiciar să procedeze şi la notificarea creditorilor pentru avansarea sumelor necesare continuării procedurii.
Se citează părţile lipsă prin XXX de Insolvenţă.
Amână judecarea cauzei la XXX, termen dat în cunoştinţă lichidatorului judiciar.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 17 Aprilie 2015 la XXXÅŸ. - Data: 21 ianuarie 2015Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 21 ianuarie 2015Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 21 ianuarie 2015Rezumat:
Se acordă un nou termen de judecată pentru a se identifica bunurile aflate în patrimoniul debitoarei şi în vederea punerii în executare a sentinţei nr. XXX, pronunţată în dosarul nr. XXX, prin care a fost antrenată răspunderea administratorului debitoarei, în temeiul art. 138 din Legea nr. XXX citează părţile lipsă prin XXX de Insolvenţă.
Amână judecarea cauzei la XXX, termen dat în cunoştinţă lichidatorului judiciar.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 21 Ianuarie 2015 la XXXÅŸ. - Data: 29 octombrie 2014Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 octombrie 2014Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 29 octombrie 2014Rezumat:
Se ia act de cesiune de creanţă intervenită îXXX, în calitate de cedent şiXXX, în calitate de cesionar.
Se acordă un nou termen de judecată pentru cont XXX.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 29 Octombrie 2014 la XXXÅŸ. - Data: 9 iulie 2014Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 iulie 2014Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 9 iulie 2014Rezumat:
Se acordă un nou termen de judecată pentru identificarea bunurilor debitoarei şi în vederea soluţionării dosarul XXX asociat nr. XXX, având ca obiect cererea de angajare a răspunderii personale a administratorului debitoarei – XXX.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 09 Iulie 2014 la XXXÅŸ. - Data: 30 aprilie 2014Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 30 aprilie 2014Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 30 aprilie 2014Rezumat:
Se acordă un nou termen de judecată în vederea soluţionării cererii de angajare a răspunderii personale a administratorului debitoarei – XXX, ce face obiectul dosarul XXX asociat nr. XXX
Amână judecarea cauzei la 9.07.2014.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 30 Aprilie 2014 la XXXÅŸ. - Data: 5 martie 2014Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 5 martie 2014Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 5 martie 2014Rezumat:
Se revine cu adresă către Primăria com. Beleţi – Negreşti pentru a ne comunica informaţii suplimentare cu privire la bunurile deţinute de societatea debitoare, cu menţiunea de a fi indicată persoana vinovată de necomunicarea relaţiilor, sub sancţiunea amendării.
Se acordă un nou termen de judecată în vederea soluţionării cererii de angajare a răspunderii personale a administratorului debitoarei – XXX, ce face obiectul dosarul XXX asociat nr. XXX
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 05 Martie 2014 la XXXÅŸ. - Data: 11 decembrie 2013Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 11 decembrie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 11 decembrie 2013Rezumat:
Se emite adresă către Primăria com. Beleţi – Negreşti pentru a ne comunica informaţii cu privire la bunurile deţinute de societatea debitoare.
Se acordă un nou termen de judecată în vederea soluţionării cererii de angajare a răspunderii personale a administratorului debitoarei – XXX, ce face obiectul dosarul XXX asociat nr. XXX
Amână judecarea cauzei la 5.03.2014.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 11 Decembrie 2013 la XXXş. - Data: 8 octombrie 2013Ora: 14:00Complet: Complet amân. pron.Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 8 octombrie 2013Tip solutie: HotarareintermediaraNumar document: XXXData document: 8 octombrie 2013Rezumat:
Dispune trecerea la procedura falimentului a debitoarei XXX, cu sediul în com. Beleţi-Negreşti şi constată dizolvată societatea.
Ridică debitoarei dreptul de a-şi administra activitatea.
Numeşte lichidator judiciar pe XXX, cu un onorariu fix lunar de XXX şi 12 % din vânzări.
Lichidatorul judiciar va notifica trecerea la procedura falimentului.
Notificarea va cuprinde:
- termenul de depunere a declaraţiilor de creanţă 8.11.2013;
- termenul de întocmire a tabelului preliminar suplimentar al creanţelor: 3.12.2013;
- termenul de întocmire a tabelului definitiv consolidat al creanţelor: XXX;
- termenul de depunere a contestaţiilor: XXXşi de soluţionare a acestora XXX;
Termen: XXX.
Cu recurs, în 7 zile de la comunicare.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 8.10.2013 la XXXÅŸ. - Data: 2 octombrie 2013Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 2 octombrie 2013Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 2 octombrie 2013Rezumat:
Amână pronunÅ£area la data de 8.10.2013. - Data: 12 iunie 2013Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 iunie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 12 iunie 2013Rezumat:
În temeiul art. 74 (1) din Legea nr. XXX/2006, se afişează la uşa instanţei tabelul definitiv al creanţelor reţinute în sarcina debitoarei.
În temeiul art. 31(5) din Legea nr. XXX, se conexează dosarul nr. XXX pune în vedere administratorului judiciar să verifice creanţa Primăriei com. Beleţi Negreşti, precum şi declaraţia de creanţă din dosarul XXX, respectiv cererea de creanţă formulată de XXX.
Se acordă un nou termen de judecată pentru a se formula cerere de atragere a răspunderii membrilor organelor de conducere şi a se verifica situaţia bunurilor cu care debitoarea figurează înregistrată la Primăria com. Beleţi Negreşti.
Amână judecarea cauzei la 2.10.2013.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 12 Iunie 2013 la XXXÅŸ. - Data: 20 martie 2013Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 20 martie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 20 martie 2013Rezumat:
Se emite adresă către Primăria com. Beleţi – Negreşti pentru a ne comunica dacă societatea debitoare figurează înregistrată cu bunuri mobile sau imobile, cu menţiunea că vor fi amendaţi în caz de necomunicare a relaţiilor solicitate.
Se pune să vedere administratorului judiciar să verifice şi creanţa din dosarul XXX, respectiv creanţa XXX & XXX., să completeze tabelul preliminar al creanţelor şi să-l publice în XXX de Insolvenţă.
Se acordă un nou termen de judecată în vederea definitivării masei credale.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 20 Martie 2013 la XXXÅŸ. - Data: 6 februarie 2013Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 6 februarie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 6 februarie 2013Rezumat:
Se acordă un nou termen de judecată pentru cont XXX observaţie din cadrul procedurii generale de insolvenţă a debitoarei XXX.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 06 Februarie 2013 la XXXş. - Data: 16 ianuarie 2013Ora: 14:00Complet: Complet amân. pron.Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 ianuarie 2013Tip solutie: HotarareintermediaraNumar document: XXXData document: 16 ianuarie 2013Rezumat:
Deschide procedura generală de insolvenţă împotriva debitoarei XXX. Ridică debitoarei dreptul de a-şi administra activitatea.
Numeşte administrator judiciar pe XXX, cu un onorariu provizoriu fix de XXX lunar din averea debitoarei şi atribuţiile prevăzute de art. 20 din Lg. XXX.
Administratorul judiciar va întocmi raportul XXX de art. 54 pct. 1 până la XXX.
Pune în vedere debitoarei să depună actele prev. de art. 28 alin. 1 din Legea nr. XXXşi o listă a organelor de conducere statutare la momentul deschiderii procedurii.
După deschiderea procedurii toate actele operaţiunile şi plăţile efectuate de debitor sunt nule.
După rămânerea irevocabilă a sentinÅ£ei de deschidere, toate actele ÅŸi corespondenÅ£a emise de debitor, administrator judiciar sau lichidator vor cuprinde în mod obligatoriu în limbile română, engleză ÅŸi franceză menÅ£iunea „în insolvenţăâ€.
Dă dispoziţie băncilor la care debitoarea are disponibil în cont să nu dispună de acestea fără un ordin XXX administratorului judiciar.
Sentinţa se va comunica instanţei judecătoreşti în a cărei jurisdicţie se află sediul debitorului şi băncilor unde debitorul are cont XXX.
Pune în vedere administratorului judiciar să întocmească un buget previzionat potrivit art.4 din Legea nr. XXX în vedere administratorului judiciar convocarea acţionarilor în vederea desemnării administratorului special.
Administratorul judiciar va notifica deschiderea procedurii conform art. 61 din Legea nr. XXX va cuprinde:
- termenul de depunere a declaraţiilor de creanţă: XXX;
- termenul de întocmire a tabelului preliminar, tabel ce se va publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă: 6.03.2013;
- termenul de întocmire a tabelului definitiv: XXX;
- termenul de depunere a contestaţiilor – 5 zile de la publicarea tabelului preliminar în Buletinul procedurilor de insolvenţă şi de soluţionare a acestora: XXX.
Prima adunare a creditorilor: 8.03.2013.
XXX de art. 59 se va depune până la XXX.
În baza art.902 pct.16 C.civ. va fi notată deschiderea procedurii în cartea funciară.
Termen: 6.02.2013, termen la care se va discuta raportul XXX de art.54 din Legea nr. XXX recurs în 7 zile de la comunicare
Pronunţată în şedinţa publică de la XXX la XXXş. - Data: 9 ianuarie 2013Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 ianuarie 2013Rezumat:
Amână pronunţarea la data de XXX. - Data: 14 noiembrie 2012Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 14 noiembrie 2012Rezumat:
În baza art. 107 C. pr.civ., se acordă un nou termen de judecată pentru procedură nelegal îndeplinită cu debitoarea.
Se citează debitoarea ÅŸi i se recomunică cererea introductivă, cu menÅ£iunea, pentru factorul poÅŸtal, de a înmâna citaÅ£ia ÅŸi a semna de primirea acesteia administratorul societăţii ÅŸi nu „ mama destinataruluiâ€, sub sancÅ£iunea amenzii.
Se reia procedura de citare cu creditorii conform art. 85 şi următoarele C. pr.civ.
Amână judecarea cauzei la 9.01.2013.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 14 Noiembrie 2012 la XXXş. - Data: 17 octombrie 2012Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 octombrie 2012Rezumat:
În baza art. 31 (3) din Legea nr. XXXă dosarul nr. XXX acordă un nou termen de judecată în baza art.107 C.pr.civ., pentru procedură nelegal îndeplinită cu debitoarea.
Se citează creditoarea şi i se recomunică cererea introductivă la sediul indicat de XXX Comerţului de pe lângă XXXş.
Se reia procedura de citare cu creditorii conform art. 85 şi următoarele C. pr.civ.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Octombrie 2012 la XXXş. - Data: 5 septembrie 2012Ora: 11:00Complet: C6-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 5 septembrie 2012Rezumat:
În baza art.107 C.pr.civ., se acordă un nou termen de judecată pentru procedură nelegal îndeplinită cu debitoarea.
Se reia procedura de citare cu părţile şi i se recomunică debitoarei cererea introductivă.
Se emite adresă către XXX Comerţului de pe lângă XXXş pentru a ne comunica relaţii cu privire la situaţia juridică şi datele de identificare ale societăţii debitoare.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul cauzei.
Pronunţată în şedinţa publică de la 05 Septembrie 2012 la XXXş.