Dosar nr. 826/1259/2013 înregistrat la Tribunalul Arges - Comercial
Informații Dosar nr. 826/1259/2013
Stadiu procesual: Apel | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: cererea debitorului - XXX art.27 alin.5
Data inregistrarii dosarului: 4 decembrie 2014 | Data ultimei modificari: 9 ianuarie 2015
Părțile din dosar și calitatea acestora
Apelant Creditor: D. G. R. A. F. P. P. A. J. A. F. P. A.
Intimat Debitor: S. N. P. S.
Debitor: S. N. P. S.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Apel | Data: 31 martie 2014
Sedinte de judecata Dosar nr. 826/1259/2013Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PITESTIStadiu procesual: Apel
- Data: 23 februarie 2015Ora: 10:00Complet: APEL 6-
Sedinte la Tribunalul Comercial ARGESStadiu procesual: Fond
- Data: 4 martie 2014Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Închis lichidarea (art. 118 din lege) Pronuntata in data de 4 martie 2014Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 4 martie 2014Rezumat:
Admite cererile lichidatorului.
În temeiul art.131 din Legea nr. XXX,
Dispune închiderea procedurii de insolvenţă şi radierea debitorului, din registrul comerţului.
În temeiul art.136 din lege descarcă pe lichidator de orice îndatorire sau
responsabilitate.
Dispune notificarea prezentei sentinţe XXX a XXX şi XXX în vederea efectuării menţiunii de radiere şi publicare în Buletin.
Dispune plata sumei de XXX plus T.V.A din fondul de lichidare constituit potrivit prevederilor art.4 din lege.
Definitivă şi executorie.
Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică azi XXX la XXX. - Data: 4 februarie 2014Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 februarie 2014Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 4 februarie 2014Rezumat:
Stabileşte terme de judecată la data de XXX, pentru imposibilitate prezentare,având în vedere cererea formulată din partea lichidatorului judiciar XXX, depusă prin serviciul registratură al instanţei.
Cu drept de apel odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 04 Februarie 2014 - Data: 26 noiembrie 2013Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 26 noiembrie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 26 noiembrie 2013Rezumat:
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar prezent prin care Solicită termen pentru notificarea creditorilor, în sensul de a discuta propunerea de închidere a procedurii, sau de avansare de sume pentru cont XXX.
În temeiul art.74 alin.1 din Lg.XXX se va afişa tabelul definitiv la uşa instanţei
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu drept de recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Noiembrie 2013. - Data: 29 octombrie 2013Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 octombrie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 29 octombrie 2013
- Data: 27 august 2013Ora: 12:00Complet: Complet de urgenţăSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 august 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 27 august 2013Rezumat:
Admite cererea formulată de debitoarea XXX pentru deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă.
În temeiul art.32 alin.1 teza a II-a din Legea nr. XXX,
Dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a debitoarei.
În baza art.107 alin.2 din Lege, dizolvă societatea şi ridică dreptul de administrare al debitoarei.
În temeiul art.107 din Legea privind procedura de insolvenţă,
Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe C.I.I.XXX care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.25 din lege cu o retribuţie lunară de XXX, la care se adaugă TVA în funcţie de prevederile legale.
Dispune notificarea privind intrarea în procedura falimentului a debitoarei, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acesteia, tuturor creditorilor şi XXX de pe lângă XXX, conform prevederilor Codului de XXX, prin publicarea pe cheltuiala averii debitorului într-un ziar de largă circulaţie şi în XXX de Insolvenţă, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi.
Pune în vedere debitorului obligaţia prevăzută de art.44 din lege, sub sancţiunea prevăzută de art.108 ind.1 Cod procedură civilă, iar lichidatorului obligaţia prev de art.45 din lege.
Fixează termenul limită pentru depunerea de către creditori a opoziţiilor la deschiderea procedurii, de 10 zile de la notificarea prevăzută la art. 61 din lege.
Opoziţiile formulate se vor timbra conform art.14 din OUG nr. XXX termenul limită pentru depunerea declaraţiilor de creanţă la XXX.
Declaraţiile se vor timbra conform art. art.14 din OUG nr. XXX termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea, comunicarea şi publicarea în XXX de Insolvenţă tabelului preliminar de creanţe la XXX.
Dovada publicării se va depune la dosar XXX pentru depunerea eventualelor contestaţii: 5 zile de la publicarea tabelului preliminar de creanţe.
Contestaţiile se vor timbra conform art.14 din OUG nr. XXX termenul pentru soluţionarea contestaţiilor sau definitivarea tabelului de creanţe la XXX.
Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data XXX.
Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului de către lichidatorul judiciar, care va întocmi raportul XXX ăzut de art.59 din Lege în termen de 40 zile de la numire, respectiv XXX şi rapoarte de activitate lunară, prev. de art.21 din lege, din care un extras al raportului lunar se va publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
Termen pentru cont XXX_29.10.2013.
Definitivă.
Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică azi XXX.