Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 70/1259/2009 înregistrat la Tribunalul Arges - Comercial



Tribunalul Arges - Comercial Adresa: strada Maior Sontu nr. 2 Pitesti, jud. Arges, Localitate: Pitesti, Județ: Arges Telefon: (0248) 610303, Fax: (0248) 223290, E-mail: tr-arges-comercial@just.ro
Jurisprudență Tribunalul Arges - Comercial


Informații Dosar nr. 70/1259/2009
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Data inregistrarii dosarului: 23 ianuarie 2009 | Data ultimei modificari: 31 mai 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Creditor: S. S. R. S.
Debitor: S. H. P. S.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 70/1259/2009Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul Comercial ARGESStadiu procesual: Fond
  1. Data: 8 decembrie 2010Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: Soluţionare Pronuntata in data de 8 decembrie 2010
    Rezumat:
    În temeiul art.131 din Legea privind procedura insolvenţei dispune închiderea procedurii insolvenţei debitoarei XXX
    În temeiul art.136 din Legea privind procedura insolvenţei descarcă pe administratorul judiciar de orice îndatoriri şi responsabilităţi.
    În temeiul art.135 din Legea privind procedura insolvenţei dispune plata sumei de XXX fără TVA pentru lichidatorul judiciar LICHIDĂXXX din contul ORC Argeş.
    Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Teritoriale a Finanţelor Publice, XXX Comerţului, Registrul Societăţilor Agricole sau altor registre în care este înr XXX debitorul, pentru efectuarea menţiunilor de radiere, precum şi publicarea în XXX de Insolvenţă.
    Definitivă şi executorie.
    Cu drept de recurs în 7 zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţă publică astăzi XXX
  2. Data: 13 octombrie 2010Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Acordă termen la XXXîn vederea citării tuturor părţilor pentru a se pune în discuţie propunerea de închidere a procedurii împotriva debitoarei conform art. 131 din Lege.
    Cu recurs odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la XXX, la XXXş
  3. Data: 29 septembrie 2010Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Acordă termen la XXXîn vederea convocării Adunării Creditorilor pentru a se pune în discuţie propunerea de închidere a procedurii împotriva debitoarei conform art. 131 din Lege.
    Cu recurs odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la XXX, la XXXş
  4. Data: 7 iulie 2010Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Acordă termen la XXXîn vederea recuperării creanţelor debitoarei şi pentru a rămâne irevocabilă sentinţa pronunţată în dosarul XXXând ca obiect acţiunea în răspunderea administratorului, motiv pentru care va amâna judecata.
    Admite cererea formulată de administratorul judiciar Lichidări XXX şi, în baza art.4 alin.4 din XXX, dispune plata, din fondul de lichidare a sumei de XXX, reprezentând onorariul lichidatorului pentru perioada XXX – XXX.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 07 iulie 2010, la Tribunalul comercial Argeş.
  5. Data: 26 mai 2010Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei la XXX pentru cont XXXşi în vederea soluţionării acţiunii în răspundere a administratorului.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 26 mai 2010, la XXXş.
  6. Data: 17 martie 2010Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei la XXXîn vederea soluţionării acţiunii în răspundere a administratorului şi pentru recuperarea creanţelor.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 17 martie 2010, la XXXş.
  7. Data: 20 ianuarie 2010Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei la XXXîn vederea continuării procedurii şi pentru soluţionarea acţiunii în răspundere a administratorului.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 20 ianuarie 2010, la XXXş.
  8. Data: 28 octombrie 2009Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei la XXXîn vederea continuării procedurii.
    Cu recurs odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică din 28 octombrie 2009, la XXXş
  9. Data: 16 septembrie 2009Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână judecata la XXX, în vederea continuării procedurii, pentru ca Adunarea asociaţilor să desemneze administratorul special şi pentru a se efectua inventarul bunurilor conform disp. art.113- 115 din Lg.XXX.
    Cu recurs odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 16 septembrie 2009 la XXXş.
  10. Data: 8 iulie 2009Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Ia act că până la această dată nu s-au înr XXX contestaţii la Tabelul definitiv al creanţelor întocmit de lichidatorul judiciar şi afişat la uşa instanţei la data de XXX.
    Amână judecarea cauzei la XXX, în vederea continuării procedurii, pentru ca Adunarea asociaţilor să desemneze administratorul special şi pentru a se efectua inventartul bunurilor conform dispoziţiilor art.113-115 din XXX.
    Cu recurs odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 007 2009 la XXXş.
  11. Data: 24 iunie 2009Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Ia act că până la această dată nu s-au înr XXX contestaţii la Tabelul preliminar al creanţelor întocmit de administratorul judiciar.
    Amână judecarea cauzei la XXX, termen pentru când urmează a se întocmi Tabelul definitiv al creanţelor reţinute în sarcina debitoarei, cf. disp.art.74 din Lg.XXX.
    Cu recurs odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 24 iunie 2009 la XXXş.
  12. Data: 13 mai 2009Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    ÃŽn baza art.54 alin.5 raportat la art.107 alin.1 lit.D din XXX,
    Aprobă concluziile raportului întocmit de administratorul judiciar şi dispune intrarea în faliment ăn procedura simplificată a debitorului XXX..
    În temeiul art.107 alin.2 din XXX R, confirmă în calitate de lichidator pe LICHIDĂXXX, cu o retribuţie lunară de XXX, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.25 din lege.
    În temeiul art.107 alin.2 din lege dispune dizolvarea societăţii debitoare.
    Fixează termen de predare a gerstiunii către lichidator împreună cu lista actelor şi operaţiunilor efectuate după deschiderea procedurii generale şi dispune predarea în termen de 10 zile către lichidator a listei cuprinzând numele şi adresele creditorilor şi toate creanţele acestora la data intrării în faliment, cu indicarea celor născute după data deschiderii procedurii.
    Dispune notificarea intrării în faliment în procedura simlificată a debitoarei XXX:, tuturor creditorilor şi XXX Comerţului de pe lângă XXXş, în vederea efectuării menţiunilor şi publicării în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
    În temeiul art.113-115 din XXX, dispune sigilarea şi inventarierea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare.
    Menţine celelalte termene fixate.
    Termen pentru cont XXX.iunie 2009.
    DEfinitivă şi executorie.
    Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
    pronunţată în şedinţă publică azi XXX la XXXş.
  13. Data: 29 aprilie 2009Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    În baza art.54 alin.3 din XXX R, se citează părţile pentru a se pune în discuţie acestora propunerea administratorului judiciar privind trecerea debitoarei de la procedura generală la procedura simplificată
    Amână judecarea cauzei la XXX.
    Cu recurs odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 29 aprilie 2009 la XXXş.
  14. Data: 1 aprilie 2009Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Admite cererea formulată de creditoarea XXX. pentru deschiderea proceduri generale de insolvenţă împotriva debitoarei XXX.
    ÃŽn temeiul art.33 alin.6 raportat la art.1 alin.1 din XXX,
    Deschide procedura generală a insolvenţei împotriva debitoarei XXX.
    În temeiul art.34 din Legea privind procedura insovenţei,
    Numeşte administrator judiciar pe LICHIDĂXXX pentru care stabileşte o retribuţie lunară de XXX şi care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.20 din lege.
    Dispune indisponibilizarea părţilor sociale sau de interes din registrele speciale de evidenţă şi din conturile înr XXX electronic.
    Pune în vedere debitoarei obligaţia prevăzută de art.44 din lege, iar administratorului judiciar obligaţia prevăzută de art.45 din lege.
    Ridică debitoarei dreptul de administrare.
    Dispune notificarea deschiderii procedurii debitoarei XXX., creditorilor şi XXX Comerţului de pe lângă XXXş prin Buletinul procedurilor de insolvenţă, în vederea efectuări menţiunii în temeiul art.61 din Legea privind procedura insolvenţei.
    Notificarea se realizează conform prevederilor Codului de procedură civilă şi se va publica, totodată, pe cheltuiala averii debitoarei, într-un ziar de largă circulaţie şi în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
    Fixează termen limită pentru depunerea declaraţiilor de creanţe la data de 13 mai 2009.
    Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la data de 10 iunie 2009.
    Fixează termen pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la data de 24 iunie 2009.
    Fixează termen pentru definitivarea şi afişarea tabelului definitiv al creanţelor la data de 06 iulie 2009.
    Stabileşte prima şedinţă a Adunării Creditorilor la data de 15 iunie 2009, ora 13, 00, la XXXş şi convoacă creditorii debitoarei.
    Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii, de către administratorul judiciar.
    Administratorul judiciar va întocmi raportul XXXăzut de art.54 din XXX la data de 29 aprilie 2009 şi rapoarte de activitate cu 5 zile înaintea termenelor de cont XXX.
    Dispune deschiderea de către debitor a unui cont bancar, din care vor fi suportate cheltuielile aferente procedurii, în caz de neîndepinire a atribuţiei, contul urmând a fi deschis de către administratorul judiciar.
    Termen la 29 aprilie 2009 pentru cont XXX.
    Definitivă.
    Cu recurs în 10 zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţă publică azi XXX la XXXş
  15. Data: 4 martie 2009Ora: 08:30
    Complet: C5-Fond
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Se formulează adresă către XXX Comerţului de pe lângă XXXş pentru a comunica certificatul constatator al debitoarei, care să cuprindă istoricul acesteia.
    Se reia procedura de citare în baza art.85 Cod procedură civilă, creditoarea cu copie de pe întâmpinarea depusă de debitoare.
    Amână judecarea cauzei la XXX.
    Cu recurs.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 04 martie 2009 la XXXş.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează