Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 18/1259/2015 înregistrat la Tribunalul Arges - Comercial



Tribunalul Arges - Comercial Adresa: strada Maior Sontu nr. 2 Pitesti, jud. Arges, Localitate: Pitesti, Județ: Arges Telefon: (0248) 610303, Fax: (0248) 223290, E-mail: tr-arges-comercial@just.ro
Jurisprudență Tribunalul Arges - Comercial


Informații Dosar nr. 18/1259/2015
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Data inregistrarii dosarului: 20 ianuarie 2015 | Data ultimei modificari: 10 decembrie 2015
Părțile din dosar și calitatea acestora
Creditor: X
Debitor: N. A. W. S. S.
Lichidator: P. I.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 18/1259/2015Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul Comercial ARGESStadiu procesual: Fond
  1. Data: 16 februarie 2016Ora: 08:30
    Complet: C3-Fond
  2. Data: 8 decembrie 2015Ora: 08:30
    Complet: C3-Fond
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 8 decembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 8 decembrie 2015
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei la XXX, în vederea promovării acţiunii ce are ca obiect atragerea răspunderii cf. art.169 din Lg.XXX şi pentru efectuarea demersurilor privind situaţia bunurilor aflate în patrimoniul debitorului.
    Cu drept de apel odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 08 Decembrie 2015
  3. Data: 29 septembrie 2015Ora: 08:30
    Complet: C3-Fond
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 septembrie 2015
    Tip solutie: Hotarareintermediara
    Numar document: XXX
    Data document: 29 septembrie 2015
    Rezumat:
    Hot.
    XXX

    În baza art. 92 alin. 5 raportat la art. 145 alin. 1 lit. D din Legea nr. XXX, aprobă concluziile raportului întocmit de administratorul judiciar XXX şi dispune intrarea în faliment în procedură simplificată a debitoarei XXX, cu sediul în PITEŞTI, str. XXXĂTIANU, bl. XXX, sc. A, et. 7, ap. XXX, jud. Argeş, înregistrată în Registrul Comerţului sub nr. XXX, CUI XXXÎn temeiul art. 145 alin. 2 din Legea nr. XXXă în calitate de lichidator judiciar provizoriu XXX, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o retribuţie lunară de XXX şi cu un onorariu de succes de 5% din sumele obţinute prin valorificarea bunurilor, la care se adaugă TVA plătită din averea debitoarei..
    În temeiul art. 145 alin. 2 din lege, dispune dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare.
    Dispune notificarea intrării în faliment a debitoarei tuturor creditorilor şi XXX Comerţului de pe lângă XXXş, în vederea efectuării menţiunilor şi publicării în XXX de Insolvenţă.
    În temeiul art. 151-153 din Legea nr. XXX, dispune sigilarea şi inventarierea bunurilor din averea debitoarei şi îndeplinirea celorlalte operaţiuni de lichidare.
    În temeiul art. 86 din Legea nr. XXX, dă dispoziţie tuturor băncilor la care debitoarea are disponibil în conturi, să nu dispună de acestea fără un ordin XXX lichidatorului judiciar.
    Termen pentru cont XXX.
    Cu apel în termen de 30 de zile de la comunicare, ce se va depune la XXXş.
    Pronunţată în şedinţa publică din XXX.
  4. Data: 4 septembrie 2015Ora: 8:30
    Complet: C3-amân.pron
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 4 septembrie 2015
    Tip solutie: Hotarareintermediara
    Numar document: XXX
    Data document: 4 septembrie 2015
    Rezumat:
    Hot.
    XXX cererea formulată de creditoarea DIRECŢIA GENERALĂ REGIONALĂ A FINANŢXXX PLOIEŞTI cu sediul în mun. Piteşti, bld. Republicii nr. XXX, jud. Argeş, având ca obiect deschiderea procedurii generale de insolvenţă împotriva debitoarei XXX.
    Dispune deschiderea procedurii insolvenţei în forma generală, a debitoarei XXX, cu sediul în PITEŞTI, str. XXXĂTIANU, bl. XXX, sc. A, et. 7, ap. XXX, jud. Argeş, înregistrată în Registrul Comerţului sub nr. XXX, CUI XXXÎn temeiul art. 73 din lege, desemnează în calitate de administrator judiciar provizoriu XXX, cu sediul în com. Bradu, sat. Geamăna, str. Păpădiei nr. 3, jud. Argeş, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, cu o retribuţie lunară de XXX şi cu un onorariu de succes de 5% din sumele obţinute prin valorificarea bunurilor, la care se adaugă TVA plătită din averea debitoarei..
    Menţine debitorului dreptul de administrare.
    În temeiul art.76 din Legea nr. XXX, dispune comunicarea prezentei sentinţe către instanţele judecătoreşti în a căror jurisdicţie se află sediul debitorului declarat la registrul corespunzător şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi, în vederea aplicării prevederilor art. 75.
    Pune în vedere debitorului prevederile art. 82 din lege.
    Pune în vedere administratorului judiciar prevederile art. 83, 84 şi 96 din lege, sub sancţiunea aplicării amenzii, în cuantumul prevăzut de art.60 al.2 din lege.
    Administratorul judiciar provizoriu va efectua, conform art.101 din Legea nr. XXX, inventarierea bunurilor debitorului în termen de 60 de zile de la deschidere, iar conform art.58 lit.p din lege, evaluarea acestora să se realizeze până la data stabilită pentru depunerea tabelului de creanţe.
    În temeiul art. 101 alin. 2 din legea XXX raportat la art.902 alin.2 pct.16 Cod civil, dacă debitorul are bunuri supuse transcripţiei, inscripţiei sau înregistrării în registrele de publicitate, administratorul judiciar va trimite instanţelor, autorităţilor ori instituţiilor care ţin aceste registre o copie de pe hotărârea de deschidere a procedurii, spre a se face menţiune.
    În temeiul art.99 cu referire la art.100 din lege: Dispune administratorului judiciar provizoriu să notifice deschiderea procedurii generale de insolvenţă.
    ÃŽn temeiul art.100 din lege notificarea va cuprinde:
    - termenul limită de înr XXX a declaraţiilor de creanţă:- XXX declaraţiile de creanţe se vor timbra cu XXX, sub sancţiunea anulării;
    - termenul limită de verificare a creanţelor, întocmire şi publicare în BPI a tabelului preliminar de creanţe: XXX;
    - termenul de cont XXX creanţelor este de 7 zile de la publicarea tabelului preliminar în B.P.I..;
    - termenul de soluţionare a contestaţiilor şi de întocmire a tabelului definitiv de creanţe – XXX.
    Prima şedinţă a adunării generale a creditorilor va avea loc la data de XXX.
    Administratorul judiciar provizoriu va întocmi până la data de XXX, raportul XXX de art.92 di lege şi până la XXX, raportul XXX cauzelor şi împrejurărilor ajungerii debitroului în stare de insolvenţă, conform art.97 alinş1 din lege.
    Stabileşte termen de judecată la data de XXX.
    Executorie.
    Cu apel în termen de 7 zile de la comunicare, ce se va depune la XXXş.
    Pronunţată în şedinţă publică de la XXX.
  5. Data: 1 septembrie 2015Ora: 08:30
    Complet: C3-Fond
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 1 septembrie 2015
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 1 septembrie 2015
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la XXX
  6. Data: 9 iunie 2015Ora: 08:30
    Complet: C3-Fond
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 9 iunie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 9 iunie 2015
    Rezumat:
    Va acorda un nou termen de judecată pentru lipsă de procedură cu debitoarea.
    Se formulează adresă către creditoare, pentru a face demersuri pentru aflarea sediului real al societăţii debitoare, în temeiul art.165 Cod procedură civilă
    XXX.
    Cu drept de apel odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 09 Iunie 2015
  7. Data: 12 mai 2015Ora: 08:30
    Complet: C3-Fond
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 12 mai 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 12 mai 2015
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei la XXX pentru lipsă de procedură cu debitoarea.
    Se reia procedura de citare cu debitoarea.
    Prorogă discutarea cererii de desemnare a practicianului în insolvenţă XXX.
    Termen dat în cunoştinţă creditorului.
    Cu drept de apel odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 12 Mai 2015
  8. Data: 17 martie 2015Ora: 08:30
    Complet: C3-Fond
    Solutie: Amână cauza Pronuntata in data de 17 martie 2015
    Tip solutie: Încheiere de sedință
    Data document: 17 martie 2015
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei la XXX, pentru lipsă de procedură cu părţile.
    Se reia procedura de citare cu părţile
    Cu drept de apel odată cu fondul.
    Pronunţată în şedinţa publică de la 17 Martie 2015.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează