Dosar nr. 118/1259/2012 înregistrat la Tribunalul Arges - Comercial
Informații Dosar nr. 118/1259/2012
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: cererea debitorului - XXX art.27 alin.5
Data inregistrarii dosarului: 10 septembrie 2013 | Data ultimei modificari: 3 iunie 2014
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent: D. G. A. F. P. A.
Intimat Creditor: A. F. P. P.
Intimat Debitor: X
Debitor: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Tip: Recurs | Data: 17 mai 2013
Sedinte de judecata Dosar nr. 118/1259/2012Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Curtea de Apel PITESTIStadiu procesual: Recurs
- Data: 28 mai 2014Ora: 08:00Complet: C3Solutie: Nefondat Pronuntata in data de 28 mai 2014Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 28 mai 2014Rezumat:
Respinge recursul ca nefondat. Irevocabilă.
Sedinte la Tribunalul Comercial ARGESStadiu procesual: Fond
- Data: 7 mai 2013Ora: 14:00Complet: Complet amân. pron.Solutie: ÃŽnchis lichidarea (art. 118 din lege) Pronuntata in data de 7 mai 2013Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 7 mai 2013Rezumat:
Admite cererile lichidatorului.
ÃŽn temeiul art.131 din Legea nr. XXX,
Dispune închiderea procedurii de insolvenţă şi radierea debitorului XXX DistribuţXXX, din registrul comerţului.
În temeiul art.136 din lege descarcă pe lichidator de orice îndatorire sau
responsabilitate.
Dispune notificarea prezentei sentinţe Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Argeş şi XXX Comerţului Argeş în vederea efectuării menţiunii de radiere şi publicare în Buletin.
Dispune plata sumei de ____________ lei din fondul de lichidare constituit potrivit prevederilor art.4 din lege.
Definitivă şi executorie.
Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare.
PronunÅ£ată în ÅŸedinţă publică azi XXX la XXXÅŸ. - Data: 30 aprilie 2013Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 30 aprilie 2013Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 30 aprilie 2013Rezumat:
Amână pronunÅ£area la XXX - Data: 5 martie 2013Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 5 martie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 5 martie 2013Rezumat:
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar prin care solicită acordarea unui termen scurt în vederea analizării transferurilor patrimoniale despre care a făcut vorbire în raportul XXX de art.59 din Lg.XXX.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul.
PronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică de la 05 Martie 2013 - Data: 22 ianuarie 2013Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 22 ianuarie 2013Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 22 ianuarie 2013Rezumat:
Amână judecarea cauzei la XXX, în vederea devenirii irevocabile a sentinţei nr. XXX, pronunţate în dosarul nr. XXXşi a notificării creditorilor cu propunerea privind închiderea procedurii falimentului în conformitate cu art.131 din Lg.XXX.
Cu recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 22 Ianuarie 2013. - Data: 16 octombrie 2012Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 16 octombrie 2012Rezumat:
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar prin care propune cont XXX, în sensul soluţionării acţiunii în răspundere, prev. de art.138 din Lg.XXX.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul
Pronunţată în şedinţa publică de la 16 Octombrie 2012. - Data: 26 iunie 2012Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 26 iunie 2012Rezumat:
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar prin care solicită amânarea în vederea în vederea continuării procedurii falimentului.
Amână judecarea cauzei la XXX.
CU recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 26 Iunie 2012. - Data: 29 mai 2012Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 29 mai 2012Rezumat:
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar prin care solicită amânarea în vederea continuării procedurii falimentului, pentru notificarea creditorilor dacă înţeleg să avanseze sumele necesare continuării procedurii, în caz cont XXXînchidere a procedurii.
ÃŽn temeiul art.74 alin.1 din Lg.XXX se va afiÅŸa tabelul definitiv.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu drept de recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 29 Mai 2012. - Data: 3 aprilie 2012Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 3 aprilie 2012Rezumat:
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar prin care solicită amânarea în vederea publicării în B.P.I. a tabelului preliminar al creanţelor, pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la acesta şi definitivării tabelului de creanţe.
Amână judecarea cauzei la XXX.
Cu recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 03 aprilie 2012. - Data: 20 martie 2012Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 20 martie 2012Rezumat:
Admite cererea formulată de lichidatorul judiciar prin care solicită un nou termen de judecată pentru publicarea în B.P.I. a tabelului preliminar, pentru soluţionarea eventualelor contestaţii la acesta şi afişarea tabelului definitiv.
ÃŽn temeiul art.72 alin.4 dinLG.XXX se va afiÅŸa tabelul preliminar.
Amână judecarea cauzei la 03.042012.
CU recurs odată cu fondul.
Pronunţată în şedinţa publică de la 20 martie 2012. - Data: 24 ianuarie 2012Ora: 08:30Complet: C3-FondSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 24 ianuarie 2012Rezumat:
Admite cererea formulată de debitoarea XXX DISTRIBUŢXXX pentru deschiderea procedurii simplificate de insolvenţă.
În temeiul art.32 alin.1 teza a II-a din Legea nr. XXXţă,
Dispune intrarea în faliment prin procedura simplificată a debitoarei XXX DISTRIBUŢXXX.
În baza art.107 alin.2 din Lege, dizolvă societatea şi ridică dreptul de administrare al debitoarei.
În temeiul art.107 din Legea privind procedura de insolvenţă,
Numeşte lichidator judiciar provizoriu pe Lichidări XXX care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art.25 din lege cu o retribuţie lunară de XXX, la care se adaugă TVA în funcţie de prevederile legale.
Dispune notificarea privind intrarea în procedura falimentului a debitoarei S.C. RISEX DISTRIBUŢXXX, ridicarea dreptului de administrare şi dizolvarea acesteia, tuturor creditorilor şi XXX Comerţului de pe lângă XXXş în vederea efectuării menţiunii, conform prevederilor Codului de Procedură Civilă, prin publicarea pe cheltuiala averii debitorului într-un ziar de largă circulaţie şi în XXX de Insolvenţă, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi.
Pune în vedere debitorului obligaţia prevăzută de art.44 din lege, sub sancţiunea prevăzută de art.108 ind.1 Cod procedură civilă, iar lichidatorului obligaţia prev de art.45 din lege.
Fixează termenul limită pentru depunerea de către creditori a opoziţiilor la deschiderea procedurii, de 10 zile de la notificarea prevăzută la art. 61 din lege.
Opoziţiile formulate se vor timbra conform art.6 lit.c din Legea nr. XXX, cu XXX taxă timbru şi XXX timbru judiciar.
Fixează termenul limită pentru depunerea declaraţiilor de creanţă la XXX.
Declaraţiile se vor timbra conform art.6 lit.c din Legea nr. XXX, cu XXX taxă timbru şi XXX timbru judiciar.
Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea, comunicarea şi publicarea în XXX de Insolvenţă tabelului preliminar de creanţe la XXX.
Dovada publicării se va depune la dosar XXX pentru depunerea eventualelor contestaţii: 5 zile de la publicarea tabelului preliminar de creanţe.
Contestaţiile se vor timbra conform art.6 lit.c din Legea nr. XXX, cu XXX taxă timbru şi XXX timbru judiciar.
Fixează termenul pentru soluţionarea contestaţiilor sau definitivarea tabelului de creanţe la XXX.
Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de XXX.
Dispune trimiterea notificărilor către toţi creditorii debitorului de către lichidatorul judiciar, care va întocmi raportul XXXăzut de art.59 din Lege în termen de 40 zile de la numire, respectiv XXX şi rapoarte de activitate lunară, prev. de art.21 din lege, din care un extras al raportului lunar se va publica în Buletinul procedurilor de insolvenţă.
Termen pentru cont XXX.
Definitivă.
Cu recurs în termen de 7 zile de la comunicare.
Pronunţată în şedinţă publică azi XXX la XXXş