Dosar nr. 3617/107/2020 înregistrat la Tribunalul Alba
Informații Dosar nr. 3617/107/2020
Stadiu procesual: Fond | Materie: Litigii de muncă | Obiectul dosarului: drepturi băneşti
Data inregistrarii dosarului: 28 octombrie 2020 | Data ultimei modificari: 16 iulie 2021
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: X
Pârât: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Reclamant: X
Alte detalii pe portal.just.ro
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 3617/107/2020Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul ALBAStadiu procesual: Fond
- Data: 24 martie 2021Ora: 09:00Complet: C7 LMSolutie: Admite cererea Pronuntata in data de 24 martie 2021Tip solutie: HotărâreNumar document: XXXData document: 24 martie 2021Rezumat:
Admite acÅ£iunea civilă formulată de reclamantul SINDICATUL ÃŽNVĂŢĂMÂXXX (XXX), în numele ÅŸi pentru membrii de sindicatXXX XXXX XX, RÂXXX XXX, XXX în cont XXX pârâta Åžcoala Gimnazială „ XXX€ Rimetea ÅŸi în consecinţă:
Obligă pârâta, începând cu data de XXXşi în continuare, la calcularea şi plata în favoarea membrilor de sindicat, a diferenţelor salariale rezultate din neaplicarea la salariul de bază aflat în plată a majorărilor/creşterilor salariale, raportat la perioada în care a avut calitatea de angajator a membrilor de sindicat mai sus arătaţi, după cum urmează:
- spor de 10% pentru funcţia de diriginte:
PentruXXX XXXX XX;
- spor de 8% pentru activitate desfăşurată în localităţi izolate:
PentruXXX XXXX XXXX XXXX;
- spor de 7% pentru predare simultană la 2-5 clase elevi/grupe în învăţământul preşcolar, primar sau gimnazial:
PentruXXX XXX, XXX;
- spor de 10% pentru predare simultană la 2-5 clase elevi/grupe în învăţământul preşcolar, primar sau gimnazial:
Pentru: XXX, XXX;
- spor de 25% pentru conducere şi realizare practică pedagogică a viitorilor învăţători,institutori şi profesori:
Pentru: XXX;
- spor de 10% pentru activitate cont XXX:
Pentru: XXX;
- spor de 10% pentru supra solicitare neuropsihică:
PentruXXX XXXX XXXX X, XXX;
pe perioada cât îndeplinesc condiţiile de acordare a drepturilor în cauză şi a menţinerii prevederilor legale care instituie acordarea majorărilor salariale solicitate, sume ce urmează a fi actualizate cu indicele de inflaţie la data plăţii efective şi a dobânzii legale penalizatoare aferentă acestor drepturi băneşti, începând cu data naşterii dreptului material şi până la data plăţii efective.
Fără cheltuieli de judecată.
Executorie.
Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la XXX.
PronunÅ£ată astăzi, XXX, prin punerea soluÅ£iei la dispoziÅ£ia părÅ£ilor prin mijlocirea grefei instanÅ£ei. - Data: 10 martie 2021Ora: 09:00Complet: C7 LMSolutie: Amână pronunÅ£area Pronuntata in data de 10 martie 2021Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 10 martie 2021Rezumat:
Amână pronun?area la data de XXX