Dosar nr. 2485/107/2019 înregistrat la Tribunalul Alba
Informații Dosar nr. 2485/107/2019
Stadiu procesual: Fond | Materie: Faliment | Obiectul dosarului: procedura insolvenţei – persoane fizice XXX
Data inregistrarii dosarului: 22 octombrie 2019 | Data ultimei modificari: 3 decembrie 2020
Părțile din dosar și calitatea acestora
Creditor: S. G. S.
Debitor: X
Intimat: X
Lichidator: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.
Căi de atac
Nu există informații.
Sedinte de judecata Dosar nr. 2485/107/2019Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Tribunalul ALBAStadiu procesual: Fond
- Data: 12 februarie 2021Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENT
- Data: 27 noiembrie 2020Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 27 noiembrie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 27 noiembrie 2020Rezumat:
Fixează termen la data de XXX, ora 9.00, pentru cont XXX, prin cont XXX valorificării bunurilor din patrimoniul debitoarei, se va face dovada publicării în BPI a Raportului de activitate nr XXX si întocmirea de către lichidatorul judiciar a raportului lunar de activitate. - Data: 25 septembrie 2020Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 25 septembrie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 25 septembrie 2020Rezumat:
Amânat cauza la data de XXX, ora 9.00, pentru cont XXX, prin întocmirea de către lichidatorul judiciar a Planului de distribuire parÅ£ială către creditori, a sumei aflate în contul XXXÅŸi va face propuneri cu privire la valorificarea celor două bunuri mobile proprietatea debitoare. - Data: 24 iulie 2020Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 24 iulie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 24 iulie 2020Rezumat:
Amânat cauza la data de XXX, ora 9.00, pentru când lichidatorul judiciar va proceda la inventarierea bunurilor debitoarei, va selecta o ofertă de evaluare a bunurilor ÅŸi va propune modalitatea de valorificare a acestor bunuri. - Data: 22 mai 2020Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: Amână cauzaTip solutie: Încheiere de sedințăData document: 22 mai 2020Rezumat:
Amână cauza la data de XXX, pentru cont XXX, până când lichidatorul judiciar va proceda la inventarierea bunurilor debitoarei, efectuarea unei selecţii de oferte pentru evaluare şi efectuarea unei propuneri privind modalitatea de valorificare a bunurilor debitoarei - Data: 24 aprilie 2020Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: Termen preschimbat Pronuntata in data de 24 aprilie 2020Rezumat:
Termenul a fost preschimbat pentru data de XXX. - Data: 16 martie 2020Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: ÃŽncheiereTip solutie: Încheiere de sedințăData document: 16 martie 2020Rezumat:
Admite sesizarea din oficiu şi în consecinţă:
Preschimbă termenul de judecată stabilit în dosar nr. XXX, de la data de XXX la data de XXX, pentru când se vor cita părţile, cu menţiunea că termenul de judecată a fost preschimbat ca urmare a Hotărârii adunării generale nr. XXXătorilor din cadrul XXX şi a Deciziei nr. XXX, prin care au fost adoptate măsuri suplimentare privind combaterea răspândirii noului coronavirus.
Dată în Camera de consiliu ÅŸi pronunÅ£ată în ÅŸedinÅ£a publică azi XXX. - Data: 28 februarie 2020Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: Amână cauza Pronuntata in data de 28 februarie 2020Tip solutie: Încheiere de sedințăData document: 28 februarie 2020Rezumat:
Amână cauza la data de XXX, pentru cont XXX, pentru când, pune în vedere lichidatorului judiciar al debitoarei: - să întocmească tabelul definitiv de creanţe şi să depună dovada publicării acestuia în BPI; - să desemneze administratorul special; - să întocmească raportul XXXăzut de art. 96; - să procedeze la inventarierea bunurilor aflate în patrimoniul debitoarei; - să facă dovada notificării deschiderii procedurii la O.R.C.T. - Data: 17 decembrie 2019Ora: 09:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: Admis Pronuntata in data de 17 decembrie 2019Tip solutie: HotarareintermediaraNumar document: XXXData document: 17 decembrie 2019Rezumat:
Admite cererea formulată de creditoarea XXX. cu sediul în (...), înregistrată la ORC sub nr. (...), XXX (...), în cont XXX FRÂXXX Persoană Fizică Autorizată, cu sediul în (...), înr XXX la ORC sub nr. (...), CUI (...).
Constată că debitoarea se află în încetare de plăţi.
În temeiul art. 71 alin. 1 din Legea nr. XXXţei împotriva debitoarei.
În temeiul art. 145 alin.2 coroborat cu art. 73 din Legea nr. XXX, numeşte lichidator judiciar provizoriu pe practicianul în insolvenţă C.I.I. XXX, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 64 din lege, şi care va fi retribuit pe bază de decont justificativ ce se va achita din averea debitoarei sau, în lipsa disponibilităţilor din contul XXX, din fondul de lichidare prevăzut la art. 39 alin. 4 din Legea nr. XXX dizolvarea societăţii debitoare şi ridicarea dreptului de administrare al debitorului.
Obligă debitoarea ca, în termen de 10 zile de la deschiderea procedurii, potrivit art.74, să depună la dosarul XXX informaţiile ce-i vor fi notificate.
Obligă debitoarea, prin administratorul social, să pună la dispoziţia lichidatorului judiciar toate informaţiile cerute de acesta cu privire la activitatea şi averea sa.
Dispune lichidatorului judiciar notificarea deschiderii procedurii debitoarei, asociaţilor, creditorilor şi XXX Comerţului de pe lângă XXX, prin XXX de Insolvenţă, în vederea efectuării menţiunii, în temeiul art.146 din Legea procedurile de prevenire a insolvenţei şi de insolvenţă, precum şi tuturor băncilor unde debitorul are deschise conturi.
Pune în vedere lichidatorului judiciar prevederile art. 252 din Legea nr. XXXă şi dispune menţionarea la registrul comerţului a reprezentanţilor permanenţi ai lichidatorului judiciar.
Pune în sarcina lichidatorului judiciar stabilirea termenelor limită pentru: înr XXX cererilor de admitere a creanţelor; întocmirea tabelului preliminar de creanţe; depunerea contestaţiilor; întocmirea tabelului definitiv de creanţe; prima adunare generală a creditorilor.
Stabileşte termen pentru verificarea dosarul XXX la data de XXX, pentru când se vor cita părţile şi prin BPI.
Dispune trimiterea notificărilor prevăzute de art.100 din Legea nr. XXX, de către lichidatorul judiciar către toţi creditorii debitorului.
În baza disp. art. 39 alin 2 din Legea nr. XXXătre de către lichidatorul judiciar a unui cont XXX. Eventualele disponibilităţile băneşti vor fi păstrate într-un cont XXX.
Cu drept de apel în termen de 7 de zile de la comunicarea hotărârii realizată prin publicarea în B.P.I. Apelul şi motivele de apel se vor depune la XXX.
PronunÅ£ată azi XXX, prin punerea soluÅ£iei la dispoziÅ£ia părÅ£ilor de către grefa instanÅ£ei. - Data: 16 decembrie 2019Ora: 11:00Complet: F 15 FALIMENTSolutie: Amână pronunÅ£area Pronuntata in data de 16 decembrie 2019Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțăriiData document: 16 decembrie 2019Rezumat:
Amână pronun?area la data de XXX.