Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 577/335/2022 înregistrat la Judecatoria Videle



Judecatoria Videle Adresa: strada Primaverii nr. 2, jud. Teleorman, cod 145.300, Localitate: Videle, Județ: Teleorman Telefon: 0247.453.117, Fax: 0247.454.366, E-mail: judecatoria-videle@just.ro;dan.stroe@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Videle


Informații Dosar nr. 577/335/2022
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe (art.336 NCP)
Data inregistrarii dosarului: 24 februarie 2022 | Data ultimei modificari: 13 februarie 2023
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: G. I. C.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 577/335/2022Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria VIDELEStadiu procesual: Fond
  1. Data: 9 februarie 2023Ora: 09:00
    Complet: CCPF 12
    Solutie: Condamnare fără acord de recunoaştere Pronuntata in data de 9 februarie 2023
    Tip solutie: Hotărâre
    Numar document: XXX
    Data document: 9 februarie 2023
    Rezumat:
    ÃŽn baza art. 336 alin. (1) din Codul penal, cu aplicarea art. 396 alin. (10) din Codul de procedură penală, condamnă pe inculpatul XXX, la pedeapsa de 1 (un) an ÅŸi 3 (trei) luni închisoare pentru săvârÅŸirea infracÅ£iunii de „conducere a unui vehicul sub influenÅ£a alcoolului sau a altor substanÅ£eâ€.
    În baza art. 91 alin. (1) din Codul penal, suspendă sub supraveghere executarea pedepsei de 1 an şi 3 luni închisoare pe un termen de supraveghere de 2 (doi) ani, care se calculează conform art. 92 din Codul penal.
    În baza art. 93 alin. (1) din Codul penal, pe durata termenului de supraveghere, inculpatul XXX trebuie să respecte următoarele măsuri de supraveghere:
    a) să se prezinte la Serviciul de Probaţiune Teleorman, la datele fixate de către acesta;
    b) să primească vizitele consilierului de probaţiune desemnat cu supravegherea sa;
    c) să anunţe, în prealabil, schimbarea locuinţei şi orice deplasare care depăşeşte 5 zile;
    d) să comunice schimbarea locului său de muncă;
    e) să comunice informaţii şi documente de natură a permite cont XXX existenţă.
    În baza art. 93 alin. (2) lit. b) din Codul penal, impune inculpatului XXX obligaţia de a frecventa un program de reintegrare socială derulat de către serviciul de probaţiune sau organizat în colaborare cu instituţii din comunitate.
    În baza art. 93 alin. (3) din Codul penal, pe parcursul termenului de supraveghere, inculpatul XXX va presta o muncă neremunerată în folosul comunităţii în cadrul Primăriei XXX sau în cadrul Primăriei Poeni, jud. Teleorman, pe o perioadă de 90 de zile lucrătoare.
    În baza art. 404 alin. (3) din Codul de procedură penală, raportat la art. 91 alin. (4) teza finală din Codul penal, atrage atenţia inculpatului XXX asupra dispoziţiilor art. 96 din Codul penal privind revocarea suspendării executării pedepsei sub supraveghere cu consecinţa executării pedepsei închisorii în regim de detenţie, în cazul nerespectării, cu rea-credinţă, a măsurilor de supraveghere sau a obligaţiilor impuse de instanţă, în cazul în care nu se îndeplinesc integral obligaţiile civile stabilite de instanţă până la expirarea termenului de supraveghere, precum şi în cazul în care inculpatul mai săvârşeşte o infracţiune pe parcursul termenului de supraveghere.
    La rămânerea definitivă a prezentei sentinţe, se va comunica o copie la I.P.J. XXX pentru a se aplica măsura administrativă prev. de art. 114 alin. (1) lit. b) din O.U.G. XXX.
    În baza art. 274 alin. (1) din Codul de procedură penală, obligă pe inculpatul XXX la plata către stat a sumei de XXX reprezentând cheltuieli judiciare avansate de stat (XXX din faza de urmărire penală şi XXX din faza de cameră preliminară şi judecată).
    Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare.
    Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 09 februarie 2023.
  2. Data: 12 ianuarie 2023Ora: 09:00
    Complet: CCPF 12
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 12 ianuarie 2023
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 12 ianuarie 2023
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 9 februarie 2023, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.
  3. Data: 19 decembrie 2022Ora: 09:00
    Complet: CCPF 12
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 19 decembrie 2022
    Tip solutie: Încheiere amânare ulterioară a pronunțării
    Data document: 19 decembrie 2022
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 12 ianuarie 2023, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.
  4. Data: 24 noiembrie 2022Ora: 09:00
    Complet: CCPF 12
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 24 noiembrie 2022
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 24 noiembrie 2022
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de 19 decembrie 2022, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.
  5. Data: 6 octombrie 2022Ora: 10:00
    Complet: CCPF 12
    Solutie: Amână pronunţarea Pronuntata in data de 6 octombrie 2022
    Tip solutie: Încheiere amanare initială a pronunțării
    Data document: 6 octombrie 2022
    Rezumat:
    Stabileşte termen pentru pronunţare la data de 24 noiembrie 2022, când soluţia va fi pusă la dispoziţia părţilor şi a procurorului, prin mijlocirea grefei instanţei.
✔ Urmărește dosar Ξ Printează