Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 471/333/2008 înregistrat la Judecatoria Vaslui



Informații Dosar nr. 471/333/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: infracţiuni privind circulaţia pe drumurile publice (O.U.G nr. XXX) art.87,184.
Data inregistrarii dosarului: 31 ianuarie 2008 | Data ultimei modificari: 31 mai 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat Apelant: O. T. G.
Parte vătămată Parte civilă APELANT: R. D.
Parte civilă Intimat: X
Parte civilă Intimat: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 471/333/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria VASLUIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 29 aprilie 2009Ora: 08:30
    Complet: Complet investiri
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Admite cererea.
  2. Data: 8 octombrie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet amânare pronunţare
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Condamnă inculpatul O T G, la următoarele pedepse:
    - 4 (patru) luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii prev. de art. 87 al. 5 din O.U.G. nr. XXXă, cu apl. art. 74 lit. a,c, - art. 76 lit. d C.pen
    - 2 (două) luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii prev. de art. 184 al.2,4 C.pen. cu apl. art. 74 lit.a,c, art. 76 lit. e C.pen.
    În baza art. 33 lit.a,art. 34 lit.b C.pen. contopeşte cele două pedepse aplicate, inculpatul urmând să execute pedeapsa rezultantă de 4 (patru) luni închisoare.
    Interzice inculpatului drepturile prev. de art. 64 lit. a teza II, lit. b C.pen. în cond. prev. de art. 71 al.2 C.pen.
    În baza art. 81 C.pen. dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei rezultante aplicate şi flxează termen de încercare de 2 ani şi 4 luni care se calculează de la data rămânerii definitive a prezentei hotărâri.
    În baza art. 359 C.pr.pen. atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 83 C.pen. privind condiţiile revocării suspendării condiţionate a executării pedepse.
    În baza art. 71 al.5 C.pen. dispune suspendarea executării pedepsei accesorii aplicate pe durata suspendării condiţionate a executării pedepsei principale.
    În baza art. 14 şi 346 C.pr.pen. rap. la art. 998 şi urm. C.civ. admite in parte acţiunile civile formulate de părţile vătămate, constituite părţi civile, R D, Spitalul Judeţean de Urgenţă Vaslui şi Serviciul Judeţean de Ambulantă Vaslui.
    Obligă inculpatul la plata către Spitalul Judeţean de Urgenţă Vaslui a sumei de XXX, către XXX de Ambulantă Vaslui a sumei de XXX- daune materiale, către XXX a sumei de XXX- daune
    materiale şi XXX- daune morale, respingând restul pretentiilor ca neîntemeiate.
    În baza art. 191 C.pr. pen. obligă inculpatul la plata către stat a sumei de XXX, cheltuieli judiciare avansate în cursul urmăririi penale şi al judecăţii. Suma de XXX - onorariu avocat oficiu desemnat pentru partea vătămată va fi avansată din fondurile Ministerului Justiţiei.
    Cu apel m 10 zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi, XXX.
  3. Data: 1 octombrie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet amânare pronunţare
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amână pronunţarea pt. data de 8 octombrie 2008.
  4. Data: 23 septembrie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 1 penal
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amână pronunţarea pt. data de 1 octombrie 2008.
  5. Data: 9 septembrie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 1 penal
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Se va reveni cu adresă la ASIROM: Se va relua procedura de citare cu părţile care nu au termen în cunoştinţă. Se va introduce în cauză ca parte civlă - Serviciul de Ambulanţă Judeţean Vaslui şi se va cita în acest sens.
  6. Data: 24 iunie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 1 penal
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Se va relua procedura de citare cu părţile care nu au termen în cunoştinţă. Se va face adresă la Serviciul de Ambulanţă Judeţean Vaslui pentru a comunica dacă se constituie parte civilă în cauză.
  7. Data: 18 iunie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet amânare pronunţare
    Solutie: Repus pe rol
    Rezumat:
    Repune cauza pe rol, fixează termen de judecată la data de 24 iunie 2008 cu citarea părţilor şi în vederea emiterii unei adrese către XXX. de Ambulanţă Vaslui pentru constituire de parte civilă.
  8. Data: 11 iunie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet amânare pronunţare
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    amână pronunţarea pentru data de 18 iunie 2008
  9. Data: 3 iunie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 1 penal
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    amână pronunţarea pentru data de 11 iunie 2008
  10. Data: 20 mai 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 1 penal
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Se va cita martorul din lucrări cu mandat de aducere. Se va relua procedura de citare cu părţile care nu au termen în cunoştinţă.
  11. Data: 22 aprilie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 1 penal
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Se vor cita martorii din lucrări şi cei propuşi de către inculpat prin apător.
  12. Data: 1 aprilie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 1 penal
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Se va relua procedura de citare cu părţile care nu au termen în cunoştinţă.
  13. Data: 17 martie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet amânare pronunţare
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Admite cererea formulată de procuror.
  14. Data: 11 martie 2008Ora: 8:30
    Complet: Complet 1 penal
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amână cauza având în vedere solicitarea părţii vătămate de a-şi angaja apărător. Se va cita partea civilă.