Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 2496/333/2006 înregistrat la Judecatoria Vaslui



Informații Dosar nr. 2496/333/2006
Stadiu procesual: Fond | Materie: Penal | Obiectul dosarului: infracţiuni la regimul silvic (Legea nr. XXX)
Data inregistrarii dosarului: 31 iulie 2006 | Data ultimei modificari: 31 mai 2013
Părțile din dosar și calitatea acestora
Inculpat: X
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 2496/333/2006Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria VASLUIStadiu procesual: Fond
  1. Data: 30 octombrie 2006Ora: 08:00
    Complet: Completul nr. 2- penal
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    În baza art. 334 Cod procedură penală schimbă încadrarea juridică a faptei comise de inculpatul XXX, din infracţiunea prevăzută de art. 31 din XXX în infracţiunea prev. de art, 32 alin. 1 teza I XXX cu modificările ulterioare având în vedere modificările legislative intervenite în timp.
    În baza art. 32 alin. 1 teza I, XXX cu modificările ulterioare, condamnă inculpatul XXX, la o pedeapsă de XXX amendă penală. Face aplicarea art. 74 alin. 1 lit. a Cod penal şi art. 76 lit. a Cod penal.
    Atrage atenţia inculpatului asupra dispoziţiilor art. 63 indice 1 Cod penal privind sustragerea de la plata amenzii penale care va fi înlocuită cu închisoarea în limitele legale pentru această infracţiune, în caz de neplată cu rea-credinţă.
    Dispune confiscarea materialului lemnos tăiat de inculpat şi aflat în custodia acestuia, conform art. 118 alin. 1 lit. a Cod penal de 2,49 mc masă lemnoasă.
  2. Data: 24 octombrie 2006Ora: 08:00
    Complet: Completul nr. 1bis- penal
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    amânat
  3. Data: 24 octombrie 2006Ora: 08:00
    Complet: Completul nr. 2- penal
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Amână pronunţarea la data de XXX.