Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 2543/331/2008 înregistrat la Judecatoria Valenii de Munte



Informații Dosar nr. 2543/331/2008
Stadiu procesual: Fond | Materie: Civil | Obiectul dosarului: acţiune în constatare
Data inregistrarii dosarului: 24 octombrie 2008 | Data ultimei modificari: 20 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Reclamant: V. C.
Pârât: V. N.
Pârât: V. A.
Pârât: P. A.
Pentru afișarea datelor complete este necesară autentificarea în cont.

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 2543/331/2008Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria VALENIIDEMUNTEStadiu procesual: Fond
  1. Data: 2 iunie 2009Ora: 8:30
    Complet: 3FMARTI CIVIL
    Solutie: Admis fond
    Rezumat:
    Admite acţiunea precizată.
    Constată că reclamantul a dobândit dreptul de proprietate prin uzucapiunea de 30 de ani asupra suprafeţei de teren de 4859 mp situat în extravilanul XXX.†Stăneşti†Jud.Prahova, categoria de folosinţă fâneaţă aşa cum a fost identificat prin raportul XXX expertiză topo XXX şi schiţa anexă la acesta.
    Ia act că nu s-au solicitat cheltuieli de judecată.
    Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare.
    Pronunţată în şedinţa publică astăzi 2.06.2009.
  2. Data: 21 aprilie 2009Ora: 8:30
    Complet: 3FMARTI CIVIL
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amîna judecarea cauzei la data de 2 iunie 2009,data pîna la care se citeaza pîrîtii care nu au termen în cunostinta.
    Pune în vedere reclamantului sa achite si sa depuna la dosar XXX taxei de timbru în valoare de XXX si timbru judiciar în valoare de XXX, sub sanctiunea anularii cererii ca insuficient timbrata.
    Pronuntata în sedinta publica azi 21 aprilie 2009.
  3. Data: 10 martie 2009Ora: 8:30
    Complet: 3FMARTI CIVIL
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Se va efectua adresă către Primăria XXX în sensul de a depune la dosarul XXX un istoric de rol agricol cu privire la terenul în suprafaţă de 5000 mp după tatăl pârâtei XXX, şi dacă terenul se regăseşte înr XXX la rolul agricol al pârâţilor XXX şi XXX.

    Pune în vedere reclamantului prin apărător să depună la dosarul XXX diferenţei taxei timbru în cuantum de XXX şi timbru judiciar în cuantum de XXX.
    Amână judecarea cauzei la data de 21 aprilie 2009, pentru când se vor cita părţile care nu au termen în cunoştinţă.
    Pronunţată în şedinţa publică astăzi 10 martie 2009
  4. Data: 27 ianuarie 2009Ora: 8:30
    Complet: 3FMARTI CIVIL
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Pune în vedere reclamantului prin apărător să depună la dosarul XXX adeverinţă de rol agricol din care să rezulte dacă suprafaţa de teren pe care îl deţine reclamantul a fost înscris în CAP, a făcut obiectul legilor fondului funciar, dacă face parte din domeniul public sau privat.

    Amână judecarea cauzei la data de 10 martie 2009, pentru când se vor cita părţile care nu au termen în cunoştinţă.
    Pronunţată în şedinţa publică astăzi 27 ianuarie 2009
  5. Data: 25 noiembrie 2008Ora: 8:30
    Complet: 3FMARTI CIVIL
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Încuviinţează pentru reclamant în dovedirea acţiunii proba cu înscrisuri,proba cu interogatoriul pârâţilor care vor fi citaţi cu menţiunea personal la interogatoriu, proba testimonială cu doi martori, ale căror nume şi adrese le va indica cu listă în termen de cinci zile pentru a fi citaţi şi proba cu o expertiză tehnică de specialitate topografică având ca obiective;
    - identificarea, măsurarea,evidenţierea pe schiţa de plan a terenului în suprafaţă de 5000 mp situat în XXX.Stăneşti Judeţul Prahova, cu vecinătăţi, evaluare, categoria de folosinţă, expertul va menţiona dacă terenul este împrejmuit, dacă a făcut obiectul legii fondului funciar, dacă face parte din domeniul public sau privat.
    Stabileşte onorariu provizoriu în cuantum de XXX ce va fi suportat de către reclamant.
    Pune în vedere reclamantului prin apărător să depună la dosar în termen de cinci zile dovada achitării onorariului de expert.
    Desemnează expert de pe lista generală a instanţei pentru expertiza topografică pe domnul expert XXX, care urmează a fi înştiinţat asupra desemnării,obiectivele expertizei sunt cele menţionate în încheierea de şedinţă, urmând ca lucrarea să o întocmească şi să o remită instanţei cu respectarea termenului prev.de art.208-209 c.pr.civ.
    Se va înştiinţa XXX de XXX asupra desemnării expertului topograf.
    Amână judecarea cauzei la data de 27 ianuarie 2009, pentru când se vor cita părţile care nu au termen în cunoştinţă şi martorii după indicare.
    Pronunţată în şedinţa publică astăzi 25 noiembrie 2008.