Urmărește inteligent dosarul din instanță.

Primești notificări la fiecare modificare.

Din anul 2015, zi de zi!

Dosar nr. 1049/329/2007 înregistrat la Judecatoria Turnu Magurele



Judecatoria Turnu Magurele Adresa: strada 1 Decembrie nr. 6, Turnu Magurele, Judetul Teleorman, Cod: 145200, Localitate: Turnu Magurele, Județ: Teleorman Telefon: 0247/416045, Fax: 0247/414580, E-mail: judecatoria-turnumagurele@just.ro
Jurisprudență Judecatoria Turnu Magurele


Informații Dosar nr. 1049/329/2007
Stadiu procesual: Recurs | Materie: Civil | Obiectul dosarului: partaj judiciar
Data inregistrarii dosarului: 13 martie 2008 | Data ultimei modificari: 28 ianuarie 2017
Părțile din dosar și calitatea acestora
Recurent Pârât: P. I. O.
Intimat Reclamant: X
Reclamant: X
Pârât: P. I. O.
Alte detalii pe portal.just.ro

Căi de atac
Nu există informații.

Sedinte de judecata Dosar nr. 1049/329/2007Istoric sedinte si solutii pronuntate
Sedinte la Judecătoria TURNUMAGURELEStadiu procesual: Fond
  1. Data: 18 iulie 2008Ora: 8:30
    Complet: Complet camera de consiliu 8
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Admite cererea de îndreptare eroare materială.
  2. Data: 25 ianuarie 2008Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    Respinge excepţia nulităţii încheierii din data de 2 noiembrie 2007, invocată de pârâta XXX.Respinge excepţia invocată de pârâta XXX privind lipsa calităţii procesuale active a reclamantului.Admite acţiunea civilă pentru partaj judiciar formulată de reclamantul Trifu Cătălin-Gabril împotriva pârâtei XXX.Atribuie părţilor bunurile în varianta întâi a raportului de expertiză final întocmit de expert XXX, astfel: XXX Cătălin-Gavril primeşte în deplină proprietate apartamentul nr. XXXă camere de locuit şi dependinţe cu geamuri tâmplărie termopan la domitor, situat în Turnu Măgurele, str.1907, Bloc B9,sc.1.et.3.judeţul Teleorman, în valoare de XXX.Reclamantul având un drept în valoare de XXX iar valoarea bunurlor atribuite este de XXX, va plăti sultă pârâtei suma de XXX. Pârâta XXX primeşte în deplină proprietate: o combină frigorifică- XXX(Arctic), o maşină de spălat XXX, un TV color XXX, un cuptor cu microunde - XXX, un pat de mijloc- XXX, o bibliotecă cu 4 corpuri- XXX, o canapea- XXX, un fotoliu- XXX.Pârâta având un drept în valoare de XXX, iar valoarea bunurilor primite este de XXX, va primi sultă de la reclamant suma de XXX.Obligă pârâta să-i plătească reclamantului XXX cheltuieli de judecată. Cu drept de recurs. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi 25 ianuarie 2008. A.R./M.R.
  3. Data: 11 ianuarie 2008Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Amână judecarea cauzei la data de 25 ianuarie 2008, termen dat în cunoştinţă apărătorilor părţilor şi părţii prezente.
    Se va reveni cu adresă către expert XXX în vederea efectuării raportului de expertiză.
    Prorogă pronunţarea asupra excepţiilor privind nulitatea încheierii din 2 noiembrie 2007.
    Se pune în vedere apărătorului pârâtei să formuleze în scris excepţiile invocate.
    Pronunţată în şedinţă publică, azi 11 ianuarie 2008.
  4. Data: 7 decembrie 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    În vederea revenirii cu adrese către experţii Neacşu Fănel şi XXX pentru a întocmi rapoartele de expertiză,
  5. Data: 16 noiembrie 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    În vederea emiterii de adrese către experţii Neacşu Fănel şi XXX pentru a întocmi rapoartele de expertiză,
  6. Data: 2 noiembrie 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: ÃŽncheiere
    Rezumat:
    Admite acţiunea civilă pentru partaj judiciar.Constată că părţile au realizat în perioada concubinajului,în cote de 90% pentru reclamant şi 10% pentru pârâtă,următoarele bunuri imobile şi mobile:a)un apartament compus din două camere de locuit şi dependinţe în suprafaţă utilă de 46,09 mp situat în Tr.Măgurele, str.1907, bloc B9, scara 1,etaj 3, ap.16, jud.Teleorman.b)o combină frigorifică Arctic,o maşină de spălat automată Whirpool,TV color Orion,cuptor cu microunde,un pat de mijloc,o bibliotecă cu patru corpuri,o canapea şi un fotoliu.c)montat geamuri termopan la imobilul de la punctul a.Numeşte expert pentru evaluarea bunurilor imobile cu un onorariu în sumă de XXX şi expert pentru evaluarea bunurilor mobile cu un onorariu în sumă de XXX, onorarii ce vor fi avansate de către reclamant.Expertul pentru bunurile imobile va efectua şi raportul XXX expertiză final.Fixează termen pentru depunerea raportului de expertiză şi fond la data de 16 noiembrie 2007.Cu recurs.Pronunţată în şedinţă publică astăzi 2 noiembrie 2007.
  7. Data: 26 octombrie 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Instanţa având nevoie de timp pentru a delibera amână pronunţarea la data de 2 noiembrie 2007.
  8. Data: 12 octombrie 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Faţă de cererea av.L.Hainagiu prin care solicită termen pentru a depune acte medicale la dosar în vederea dovedirii că reclamantul este imobilizat la pat, arătând totodată şi faptul căci chiar dacă se acordă un nou termen reclamantul tot nu s-ar putea prezenta la proces urmând a face dovada cu acte medicale, în acest sen.
  9. Data: 14 septembrie 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Procurator pentru pârâtă a solicitat proba cu interogatoriu reclamantului şi cu 2 martori ale căror adrese şi nume vor fi indicate cu listă în timp util.Procurator pentru pârâtă solicită un alt termen deoarece la termenul din 5 octombrie nu se poate prezenta fiind plecat la Bucureşti.
  10. Data: 17 august 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Avocat Luşu hainagiu solicită proba cu 4 martori pe care îi va depune cu listă în timp util.
  11. Data: 3 august 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Pentru lipsă de apărare a pârâtei.
  12. Data: 15 iunie 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Pentru lipsă de apărare a pârâtei.
  13. Data: 25 mai 2007Ora: 8:30
    Complet: complet 8 civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Faţă de cererea reclamantului, prin apărător, prin care solicită încuviinţarea citării pârâtei prin publicitate, deoarece nu i se cunoaşte adresa XXX, deşi a depus diligenţe în acest sens,
Sedinte la Tribunalul TELEORMANStadiu procesual: Recurs
  1. Data: 9 mai 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 3 recurs civil
    Solutie: Soluţionare
    Rezumat:
    XXX 247 R

    Respinge ca nefondat recursul declarat de pârâta XXX
    Irevocabilă.
  2. Data: 11 aprilie 2008Ora: 08:30
    Complet: Complet 3 recurs civil
    Solutie: Amânat
    Rezumat:
    Amânat având în vedere cererea formulată de intimatul reclamant Trifu Cătălin Gavril
✔ Urmărește dosar Ξ Printează